Sayfa 10 / 16 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon
Toplam 239 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ramazan akbulut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2009
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet Mahmut arkadaş,

Artık Emekli Sandığının uygulama şekli netleşti. Tüm raporlar, 2006 yılında yürürlüğe giren özürlülük ölçütüne göre değerlendirilmektedir.

Ben bu şekilde bir uygulama olacağını, vergi indiriminden yararlananlarınki dahil raporların Sağlık Kurulunca inceleneceğini öğrendiğimde tahmin etmiştim. Hadi raporu incelenmemişler bir tarafa, Vergi İndiriminden yararlananın raporu niye incelensin ki ?

Yani Sağlık Kurulu ne derse o önceki raporların geçerli olup olmadığı, geçersizse hangi mevzuata göre vb yorumlara dahi gerek görülmemiştir.

Ve deninde yadığım üzere başa dönülmüştür. Şimdi bir kez daha ilgili arkdaşları uyarayım, Geçici 4. madde de sakat kontenjanından işe girenler için ayrı bir uygulama olacağına dair bir ibareye rastlamadım. Umarım yanılırım. Ancak bu uygulamanın sakat kontenjanından işe girenler içinde geçerli olması gibi bir durum var.

İnşallah öyle olmaz.

Saygı ile..

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    16:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah olmaz bende bügün yine o belirttiğim raporlarla ilgili emekli olup olamayacağıma dair bilgi istedim ayrıca hakem hastane raporu geçerlimi değilmi diye bügün iadeli gönderdim bilgi edinme yazsını ayrıca sendikayada evrakları verdim duruma göre makemeyede verebilirim yeni rapor almaya samsunada gidebilirim mahkeme enaz biryıl sürer diyorlar benim önce verdiğim 3yıl sürmüştü hayırlısıduruma göre selamlar

Üye
    ciftcioglumustafa Avatarı

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahmutbey İdare Mahkemesini düşünürseniz.. Yazının tebliğinden itibaren 60 günü sakın geçirmeyin

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın çiftçioğlu yokmu bi haber
    ben evrakları sendikaya bıraktım avkat inceliyor ona göre mahkemeise mahkeme yeni raporsa rapor alackmışız samsundan senden haber bekliyom selamlar

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Bey
    Benim rapor nihayet bu gün itibariyle sağlık kuruluna yazılmış.
    Siz bana emekli sicil numaranızı verirseniz. evrakın nerelerde dolaştığını tahmin etmeye çalışacağım.
    Yeni rapor alma yoluna giderseniz ve enaz % 40 alamaz iseniz belki ellerinde bu bilgi ile daha zor emekli etmeye çalışırlar diye düşünüyorum.
    Mümkünse bir müddet daha bekleyin. İdare Mahkemesine dava açma süresi 60 gündür

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

60321531 selamlar

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahmut Bey Dosyanızı takip ettim.
    Falanca ve filanca yere gönderildi dedikten sonra dilekcesine cevap verildi , dosya arşive iade edildi..... diyorsa, emeklilik olayının olmayacağı akla gelmeli..
    Şu anda benim evrak için daha yeni sağlık kuruluna yazı yazılabilmiş.
    Ama benim erken emekliliğimi halen % 50 görmekteyim.
    Artık nasip diyorum.
    Benim oradaki dosya bayağı kabarık. Emekli sandığında 1 adet dava ile en az 20-30 dilekcem ve bu dilekcelere verilmiş cevaplar var... belki de 3-5 ay dilekceyi görmeyelim. sonra zaten normal emekliliği gelir ve dava açmaz diye düşünüyor da olabilirler.
    Allah hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş ben avkatla görüştüm kurullar arası uygulama farkı olu diyor onun için bu iş çok zor gibi ben zaten davayı bir kez kaybettim bir daha çok zor mahkemeye vermem benim korkum bunların yasayı yorumlayış şeklinde böyle emeklililk çok zor gözüküyor. birde beni ankara hastanesine göderdikleri yazıyı istediler cumartesi vereceğim onada bakacaklar ama çok zor kardeş iyi günler 2000yılından berri uğraşıyorum nereye gönderdilerse aldım ama yinede olmuyor kader utansın

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa senin yazı daha iki hafta rahat sürer iyigünler selamlar çankırını içindemi görev yapıyon

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mahmut Bey,
    Bu kadar bekledik, biraz daha bekleriz. Belli olmaz. belkide şans bizim kapıyı çalar.
    Benim konumum biraz farklı. Şöyleki: benim tek bir vergi indirim belgem var % 40 oranında. Ayrıca Emekli Sandığının istemiş olduğu 18 yıl çalışma şartına karşılık benim 25 yılım ve belgelerle sabit olmak üzere sadece hastalığımın teşhisinden itibaren (1991 tarihinden beri) 18 yıldır tedavide olduğumu belgelendirdim.
    Eğer Vergi İndirim raporu geçerli değil diye bir maddeleri olsa idi.. beni çoktan reddetmeleri gerekirdi.
    Ama bütün bunlara rağmen İdare Mahkemesine dava açmak zorunda kalırsam tüm taleplerim kafamda, bilgi ve belgeler ise elimde mevcut. Yani ben olumluya da olumsuza da hazırım.
    Elbette emeklilik olayı dava konusu olursa, Bilgi ve belgelerimi iadeli taahhütlü gönderdiğim için bende dava dilekcesinde, 657 DMK na göre memurun en doğal hakkı olan emeklilik hakkının neden 3 aydan daha uzun bir süredir gasp edildiğini de soracağım.
    Normal şartlarda bir memurun emeklilik talebi yaklaşık 10-12 gün içerisinde tamamlanıp, emekli aylığı bağlanırken, bizlere neden 3 aydan fazla bir sürede bırakın emekli etmeyi, cevap dahi vermedikleri düşündürücüdür.
    Bakacağız, bekleyeceğiz, göreceğiz... Evet Çankırı merkezde görev yapmaktayım.
    Saygılar

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sitede bu konuyu ilk defa ben gündeme getirmiştim.Aslında kanun değişmeden yapılacak girişimlerin faydalı olabileceği kanaatinde değilim.(Bu benim görüşüm)Nedenine gelince yeni Kanunun daha önce alınan raporlarda atıfta bulunmaması ve yeni kanuna göre usulune uygun yeniden rapor istenmesi.İşi ince eleyip sıkı dokuduktan sonra karar vermek gerekir.

Üye
    mahmuthalac Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ramazan kardeş doğrudiyorsun emekli sandığı işi çok sıkı tutuyor kanun çıkarken sakat çıkmış emekli sandığı sağlık kuruluna çok yetkiler veriyor adam rapor almış kabul etmiyor illa yeni rapor diyor onuda alsan yine başka bir şey ister gibime geliyor selamlar
    mesela benim 2000-2002yılları arası 4adet raporum var ikisi çorumdan onu kabul etmediler ikiside ankara eğitim hastanesinden onlarla bile emekli etmediler daha benim gibi mağdur olan çoktur avkata sordum vergi indirimi ile emekli etmediler diye oda kurumlar farklı olduğu için olabilir diyor bende tekrar emekli sandığından detaylı bilgiedinime için başvurdum bakalım 15 gün daha bekliyeceğim selamlar

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahmut Bey,
    İnanın 5510 sayılı Yasanın Geçici 4. maddesinde sorun yok. Hatta özürlülük ölçütü hakkındaki yönetmelikte de sorun yok.
    Sadece söz konusu yönetmeliğin kazanılmış haklar bölümünü görmezden geliyorlar.
    Ayrıca bende dava açıp kaybedenlerdenim. Fakat o konuda İdare Mahkemesi haklı idi. çünkü 5434 sayılı yasanın 39/j maddesi gayet açıktı. o maddeye göre sakat olarak işe girmek gerekiyordu. Ayrıca yine 5434 sayılı Yasanın EK GEÇİCİ 22. maddesi de bir geçiş maddesi idi.
    Zaten hatırlarsanız Emekli Sandığı Yönetim Kurulu 15 nolu Kararı ile yasal olarak bir sıkıntının bulunduğunu ve bu konuda Kanuni düzenleme gerektiğini bildirmişti.
    Bu defa kanuni düzenleme yapıldı. sorun sadece yeni rapor istenmesinden kaynaklanıyor. Halbuki yeni rapor istenmesi Kanunen uygun değil.. rapora güvenmiyorsa raporu alış tarihindeki yönetmelik hükümlerinin esas alınması gerekmektedir.Bu konuda da Bülent Beyin verdiği Yargıtay kararı var zaten.
    Amaçları bizim gibi 23-24 yıllık hizmetlerini dolduranların biraz daha beklemeleri için dava açmamızı sağlama. dava açılınca da İdare mahkemesinda kazansak dahi, üst mahkemeye itiraz etmek suretiyle normal yılımızı bitirmemizi temin etmek, ayrıca ellerindeki mahkeme kararına göre de bizden sonra geleceklerin iş ve işlemlerini yürütmek gibi me geliyor.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ÇiftçioğluMustafa Bey:inanın bu yazdıklarınızın tümünün gerçekleşmesini canı gönülden istiyorum.Ancak, yasa koyucular yasayı yaparken,emekli sandığına yeni rapor konusunda açık kapı bıraktılar.Örneğin sizin emekliliğiniz niçin rededilidi,yeni rapor alınmadığı için değil mi?Emekli Sandığının gerekçesi ne?Kanunun yürürlük tarihi ve kanunda eski raporlarda atıfta bulunulmaması.Bundan dolayı yukarda uyarıda bulundum.

Üye

Son Giriş
    03.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın Raman72
    Bakın 2006 tarihinde çıkan özürlülük ölçütü ve sınıflandırılması hakkındaki Yönetmeliğe göre yeni tarihli rapor istenemez. Söz konusu yönetmelikte, en azından 1998 tarihli özürlü yönetmeliğine göre alınmış rapor ve vergi indirim belgeleri geçerlidir... diyor.
    Ben iddia ediyorum.. sağlık Kuruluna giden raporlar en azından 1998 tarihli yönetmeliğe veya hangi tarihte alındı ise o tarihli yönetmeliğe göre değerlendirilse ortada yine bir sorun olmayacaktır.
    Ve Kanunda yeni tarihli rapor isteneceğine dair bir tek kelime dahi YOKTUR..
    Tam olarak ne yapmak istediklerini ise anlayamıyorum.
    Ayrıca % 70 oranında reddedileceğimi biliyorum ama... henüz reddedilmedim. yani daha cevap gelmedi

Sayfa 10 / 16 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon