Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tufetaunal Avatarı

Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    08:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ;

Şubat 1999 senesinden beri Tip-1 diabet hastasıyım ve 03 ocak 2003 senesinden beri 3199 günlük ve 343.167,58 TL lik prim ödemem bulunmaktadır.
    Bu şartlarda erken emeklilik için neler yapmam gerekiyor,maliye ve defterdarlığa gidilmesi gerekiyor deniyor ama ben sağlıklı bir bilgi almak istiyorum.
    Diğer bir sorum da,şu anda maaşımı net olarak alıyorum,Diabet Tip-1 rahatsızlığım nedeniyle maaşımı brüt alsaydım bundan benim ve şirketimin herhangi bir kazancı olacak mıydı.

Teşekkür ederim.....

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Çalıştığınız iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak Maliye'ye vergi ind. için müracaat edeceksiniz.Maliye sizi rapor vermeye yetkili hastaneye sevk edecek % 40 ve üzeri bir rapor alır iseniz ve bu rapor ile 3.derece vergi ind. hakkı kazanır iseniz engellilere tanınan erken emeklilik hakkından faydalanarak emekli olabileceksiniz. 3.Derece vergi ind. hakkı kazanır iseniz maaşınıza 26 tl yansır.Şirketiniz ise sadece engelli kadrosunu doldurmuş olur.
    Ne oranda bir rapor alırsınız bilemiyorum ama şu alıntıda arkadaş detaylı olarak anlatmış bakabilirsiniz..
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ertugrul01 Mesajı Gör
    tip 1 diyabet özelliklerini taşıyorsanız geriye dönük 3 aylık kan şekeri 8 ila 15 arası geziyorsa açlık kan şekeriniz 200 ün üzerinde çıkıyorsa bunlar tahlilerle tesbit edilmişse (hiperglisemi) tabii ilaç raporunuzdada tip 1 diyabet ve kan şekerinizde yüksek çıktıgı belgelenmiş ise direk %40 alırsın kolestrol ve trigresit ler yüksek olması % oranı pek fazla yükseltmez troid bezi nodül var ise ilaç kullanıyorsanız bundan %10 alabilrsiniz

eger kan şekerin süekli 200 ün altıda geziyorsa tip 1 de oran %30 olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...