Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    12:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar benim %70 raporum var vergi indiriminden de faydalanıyorum ilk işe giriş tarihim 25/10/2004 şu an 1551 gün prim günüm var malulen emeklilik için 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim günü gerekiyor sanırım ben şu an hala çalışıyorum ama artık çalışacak durumda değilim bu arada raporumun içeriği ruh hastalıkları beyin hasarlı beyin hasarına bağlı davranışsal bozukluk tanı bu iş yerinde durmadan herkez ile kavga pozisyonuna giriyorum genel müdürle hep tartışasım geliyor benim hastalık şizofren tipi artık çok zor çalışıyorum bu şartlar dahilinde başka türlü malulen emeklilik söz konusu olabilir mi bana yardımcı olursanız çok sevinirim son olarak ilk işe giriş tarihim engelli olarak değil birde eğer askerliği borçlanır isem sigortalılık süresi borçlandığım kakar geri gider mi ben 12 ay askerlik yaptım mesela sigortalılık süresi 1 yıl geri çekilir mi yoksa sadece prim mi ödenir ...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İlk işe giriş tarihinde malul olmadığınız için malulen emekli olmak için kuruma müracaat edebilirsiniz yalnız malulen emekli olmak için bazı şartlar var bu şartlar ise şunlar 10 yıl 1800 gün ve % 60 ve üzeri rapor.
    Askerliğinizi işe girmeden evvel yapmış iseniz evet askerlik borçlanması yaparak işe giriş tarihinizi 1 yıl geri çekersiniz.
    25/10/2004-12 (ay) : 25.10.2003 olur.
    Askerlik borçlanması yaparsanız bile 10 yıl şartını 26.10.2013 yılında tamamlıyorsunuz..
    NOT:Başka birinin sürekli bakımı altında iseniz o zaman süre şartı aranmadan emekli olursunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Yani, Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık söz konusu ise 10 yıl şartı olmaksızın 1800 gün primle malulen emekli olunabilir.

Ama Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık yok ve/fakat maluliyet cetveli'ne göre malullük ya da sakatlık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri rapor varsa, 1800 gün primin yanı sıra 10 yıllık sigortalılık şartını da tamamlamanız şart.

İlker'İn dediği gibi, eğer ilk sigortalılığınız askerlikten sonra idiyse, evet, askerlik yaptığınız süreyi borçlanarak sigorta başlangıç tarihinizi o süre kadar geriye çekebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir şey daha soracağım vergi indiriminden yararlanmak malulen emekliliğe engel midir bir arkadaşım sgk ya sormuş böyle bir cevap almış bu doğrumu ? Bir de malulen emekli olduktan sonra tekrar muayene çağırıyorlar mı emekli olduktan sonra bir daha böyle muayeneler yapılıyor mu

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rıvotıl sen hızmet suren dolamadıgı ıcın ssk sana tam tesekullu hastaneye yollar baskanın bakımına muhtac oldugunu kanaat gelırse emeklı oyle olursun ssk a dakı memur dogru soylemıs vergı ındırımınden faydalanman da sakınca yok hızmet suren daha oldugu ıcın senın sakatlık derecen %85 oldu dıyelım sen bırıncı dereceden hızmet erbabı sayılırsın aynı rapor oranıyla baskasının bakımına muhtacsın derlerse ozaman hızmet suresı aranmaksızın emeklı olursun ılkerın dedıgı gıbı gosterılen tanılarda agır ozurlu baskasının bakımına muhtac denıcek saglık kurulunda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Vergi indirim hakkı elde etmenin malulen emeklilik ile olumlu ya da olumsuz hiç bir ilgisi bulunmuyor

Malulen emekliliğe neden olan durumda bir değişme olmayacaksa, raporda psikolojik duruma dair bir değerlendirme yoksa, kontrol muayenesi yazmıyorlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben diyelim ki normal şartlar olarak 1800 gün prim ve 10 yıl sigortalılık sigartasını doldurduktan sonra malulen emekli olmak istiyorum diyelim bunun için sgk ya gideceğim sanırım orası da beni tekrar tam teşekküllü bir hastaneye mi gönderecek araştırma hastanesi ne mi yani kısacası malulen emeklilik şartlarını doldurduğum zaman beni nasıl yönlendirecekler bu süreç nasıl işliyor ve malulen emekli oldum diyelim tekrar kontrol muayenelerine çağırıyorlar mı yani emekli olunca bir daha sgk ile işim olacak mı kontrol muayenesi falan gerekecek mi beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet ilk önce ssk ya malulen emekli olmak için müracaat ediyorsunuz kurum sizi rapor vermeye yetkili hastaneye sevk ediyor.Hastanede işlerinizi tamamladıktan sonra raporunuz ssk ya hastane tarafından gönderiliyor. ssk gerekli incelemeleri yaptıktan sonra malulen emekli olmanıza karar veriyor.Yada malulen emekli talebinizi ret de edebilir.
    kontrol muayenesi ssk nın raporunuzu incelemesi soncu meydana çıkar şuan onu kestirmek çok zor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

yetkili hastaneler'den en yakın olana sevk edecekler. O sevk aşamasında görevliye ricacı olup, durumunuza uygun bir hastaneye sevk isteyebilirsiniz. Memur isterse insiyatif kullanabilir...

Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar benim p oranında raporum var ve p vergi indiriminden yararlanıyorum psikiyatri hastasıyım şizofreni gibi bir şey bir çok tanı daha da var şu an 10 gün rapor aldım bu aralar durumum çok kötü hastalığımın alevlenme dönemindeyim 5 kere hastanede yattım belki bir kaç gün içerisinde yine de yatabilirim yani şu an çalışacak durumda değilim kendimi çok kötü hissediyorum malulen emeklilik için 1800 gün prim ve ve 10 yıl sigortalılık süresi olduğunu biliyorum.Benim ilk işe giriş tarihim 25/10/2004 ilk işe girdiğimde engelli olarak girmedim ilk engelli olarak 01/06/2010 tarihindeçalışmaya  başladım bundan önce raporum vardı ama gücüm yerindeydi gerek duymadım kullandığım ilaçlar çok ağır olduğu için artık engelli olarak çalışmaya başladım.Kısacası ben bu 10 yılı beklemek zorundamıyım bunun başka bir yolu yok mu 10 yılı beklersem 25/10/2014 askerliği borçlanırsam 25/10/2013 tarihinde malulen emekliliğe tabii oluyorum sanırım bunların dışında farklı olarak emekli olabilme yolu var mıdır? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emeklilikte 10 yıl şartı vardır. Yalnız Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık var ise süre şartı aranmadan emekli olabilirsiniz.Raporunuzda başka birinin bakımı gerektirir yazıyor ise hemen emekli olabilirsiniz.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ılker ve bulent bey sana acıklayıcı sekılde bılgı vermıs bakıma muhtac hala gelırsenız malulen emeklılıkte boyle ıbare konulursa hızmet suresı bakılmak sızın 1800 gunle emeklı olursunuz aksı taktırde oburku sartlardan emeklı olucaksınız

Üye
    Lascort Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    10.09-2012
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaslar söyle bı durum daha var malulen emeklilikte is göremezlik 100/60 üstünde olan kisileri SGK hastaneye sevk etmiyor ( tabiki raporunda kontrol varsa bu durum devre dısı ) direk hizmet aktini tamamlamışsa emeklilik işlemleri başlıyor.