Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım .ama uzun zamandan beri takip ediyorum.size bir soru sormak istedim iş gücü kaybı nedeniyle erken emeklilikle ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.özür oranı en 40 olacakmış sanırım peki tek hastalıktanmı yoksa 2 hastalığın toplamı olabiliyomu arkadaşlar..benim eşimin 2hastalıktan dolayı 50 oarn veriliyoda..

Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Selam.aramıza hoş geldiniz.toplam ne ise o geçerlidir. Bir hasatlıktan degil. %50 si geçerlidir

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim hoşbuldum..malul emeklilikten 1 hastalıktan 60 aranıyo ondan sordum .eşim bağkurlu ilk yapmamız gerekn nedir acaba aşağı yukarı burdan okuduğum kadarıyla biraz bilgim var eşim 1987 girişli ssk 2 yık yatırılış sonra 1992 2010 arası bağkur yatırılmış sensi ve primi fazlasıyla var..dilekçemi yazacaz öncelikle bağkura ..

Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bu konu için siz bag-kur dan görüş alsanız daha iyi olur.yanlış yönlendirmeyle yorulursunuz

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben öyle yapıyım en iyisi gerçi dün eşim sgk ya gitmişti erken emeklilik için 5510 a göre böyle bişey yok demişle. diyarbakır sgk .acaba dilekçemizi direk ankaraya versek olabiliyomu yoks a bulunduğumuz yerdemi vermek gerekiyo yani elden ankaraya versek .birde yaşlılık derken emekli maaşından çok düşüyomu yoksa normal hesaplanıyomu acaba ben yinede 9000 gün müş gibi hesaplıyolar diye biliyorum eşim toplam 7300 gün yatırmış primm..

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kartal o1 olabiliyo dedi ama prosedür tam olarak nasıl bazı kişiler 2 hastalıktan olmuyo dedi kartal 01 sizin tanıdığınız bir i bu şartlarda oldumu hiçç.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

% 40 ve üzeri işgücü kaybı bulunan Bağkurluların emekliliği 5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre gerçekleşir. Erken Yaşlılık emekliliği talebiyle sigorta müdürlüğüne başvuru yapacaksınız, sizi hastaneye sevk edecekler. Alacağınız rapor oranına göre şu şartlarda emekli olacaksınız:

bagkur - %50 oranında raporum ve 7300 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?

Not: sakatlık oranı cetveli'ne göre işgücü kaybına neden olan her durum belirlenir ve oranlar Balthazard Formülü ile toplanıp toplam işgücü kaybı oranı bulunur. Emeklilikte dikkate alınacar oran da bu toplam işgücü kaybı oranıdır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür edr,m bülent bey .ben bu forum sayesinde çok şey öğrendim ve çevremle paylaşıyorum .hepinizin emeğine sağlık çok güzel bir forum..ben 2 gün önce eşimin dilekçesini bağkura verdim saynizde burdan edindiğim bilgileree göre dilekçemide burdan örnek alarak yazdım .yalnız sizlere sormak istediğim bir konu daha var bağkur bize hastaneye sevk raporu verdi erken yaşlandığı şıkkını işaretlemiş bir sorun olurmu acaba biz ,dilekçemizde işgücü kaybı oranıyla erken yaşlılık aylığı na başvurduk bi sorun olurmu acaba eşimin 2 hastalık toplamı 50 oluyo olurmubirde benim eşim bir senedir bağkurdan terkli benim bağkurumdan yaralanıyor şimdi. bağkur bize dilekçede masrafların sigortalı tarafından karşılanacağını yazmıl böyle olunca üniversitede bize ücretli giriş yapacakmiş zaten bizim dosymız var orda eşimin hastalığından dolayı bu kanuda ne yapabiliriz acaba birde benim adıma giriş neden yapamıyoruz üniversiteye bilgi,lendirirseniz çok memnun olurum..

ben de bundan sonra nasıl bir işleyiş oldu sizinle paylaşacam inşallah..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Sevk yazısı bir soruna neden olmaz diye umuyorum. Aslında "Çalışma gücü kayıp oranımın % 40 ın üzerinde olduğunu" kısmının işaretli olması gerekirdi*

İşgücü kaybına neden olan her durum sakatlık oranı cetveli'ne göre ayrı ayrı belirlenir ve bu oranlar Balthazard Formülü ile toplanarak toplam işgücü kaybı oranı bulunur. Yani, "2 hasatlıktan" olur.

Rapor için masrafları enden sizin karşılamanız gerektiğini anlamadım. Bu sgk'nın sorumluluğunda olsa gerek. Bu konuyu özellikle sordunuz mu sgk'ya?:
    Not: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...e-yapildi.html

* jeLET - %50 oranında raporum ve 7300 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya bülent bey bağkurdaki bayan sizin eşiniz bağkurdan terk olduğu için kurum karşılamıyo dedi onlar dilekçede sigortalı tarafından karşılanır yazmışlar. eşim benim güvencemden yaralanıyo şu an içib bağkurlu değil..o yüzden ücretli diye gömderdiler üniversiteye.ozamn işaretlenen şık sorun olmaz değilmi ordaki memur erken yaşlanmayı işsterlemiş birde eşim 20 yıl prim yatırmış maaş heaplaması düşükmü oluyo erken emeklilik olunca yokda 9000 üzerindenmi hesaplanıyo acaba

linki okudum ama benim eşim 1 yıldır bağkur terkli tedaviyide benim güvencemden görüyo..

bu dilekçeden de onlarda yoktu onların bize verdiği daha önce verdiğiniz dilekçeden di

bülent bey ben buradan aldığım sizin yazdığınız dilekçe satesinde kanun numaraları genelgelri gösterdiğim için anladılar yoksa böyle bişey yok dedi burda ki memurlar erken emeklilik sonra orda bir memur siznvermiş olduğunuz genelge numaralarına bakınca kendi mevzuat kitaplarından buldular ben orda bu site sayesindeki bilgilerimden direterek dilekçe verdimm sayenizde size tekrar çok teşekkür ediyorumm..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hastaneye gittiğiniz zaman sizin sağlık güvenceniz üzerinden işlem yaptırmaya çalışın. Bir sorun olacağını sanmıyorum...

Neden erken yaşlanmayı işaretlemiş ki? Sonuçta % 40 ve üzeri işgücü kaybı olduğunu öğrenmek için hastaneye gönderiyor...

Bağkur maaşları ssk'ya göre düşük oluyor maalesef. Onun dışında sakatlık söz konusu olduğu için ekstra bir düşüklük söz konusu değil.

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyle işaretlediler değiştirmemize gerek varmıki dilekçedede 5510 28 maddeye göre işgücü kaybı nedeniyle erken yaşlanma di,ye başvurduk sonradan sorun olursa değiştirtsekmi acaba bie verdikleri sevk kağıdında oranla ilgili bişey belitmemişler sürekli iş göremz şıkık var çalışma gücü nün iş kazası veya meslek hastalığı sonucu meslkte kazanma gücünü en az ne oranda kaybettiğini sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce çalışma günü kaybettiğini erken yaşlandığını yazıyor bizimki erken yaşlılık yazmışş değiştirtmesek bişey olurmu toksa işlem yaptıktan sonra sorun çıkarırlarmı bize acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Değiştirme olanağı varsa değiştirin bence. 2011/58 sayılı genelgenin ek-13'üne göre sevk etmeleri lazım. % 40 ve üzeri çalışma gücü kaybı olduğuna dair tespit için...

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim size bir sorum daha olacaktı.benim 1992de ssk girişim var toplam 2922 gün ssk dan 360 günüm bağkurdan var bende amegaloblastik anemi yaygın aksiyete bozukluk ve obsesif kompulsif bozukluk var birde kızım sendromik rapor çıkarmak için uğarşıyorum kızımın raporu çıkınca bende oran olarak yüde 40 alırsam emekli olabilirmiyim acaba yujarıda yazdığım hastalıklardan kaç oran alabilirim acaba bilgi veririmisiniz bide bir kanun daha varmış bakmakla yükümlü olduğu muhtaç çocukoldumu primde düşme oluyomuş varmı böyle bişey acaba

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    peki burdan okuduğuma göre emekli müracatı yapılmadan önce vergi indirimimi almak lazım devlet psikolojik hastalığı kabul etmiyomu.

bana cevap verirsneniz sevinirim

peki eşim için emekliğe başvurduk onunda vergi indirimi falan alınmadıki onundamı alması lazımdı

Sayfa 1 / 3 123 SonSon