Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erdemmdegerli Avatarı

Gerçek Adı
    erdem degerli
    Son Giriş
    24.12-2011
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba 23/12/1960 doğumluyum ve sigorta girişim 1982 .2005 kaza geçirdim %20 oranında rapor verip sgk sürekli işgöremezlik ücreti bağladılar 505 lira alıyorum bu para bana yetmiyor. Izlediğim bir programda normal emekli olma ihtimalimizde varmış diye öğrendim bende yurtdışı borçlanma yapıp pirim günümü 5092 ne çıkarttım ve unkapanına gidip emeklilik için müracat yaptım 6 aydır uğraşıyorum hala bir sonuç çıkmadı ne yapmam gerekiyor? Yada bu durum normal mi?

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

sağlık kurulu raporu alman gerekiyor. %40 alırsan çift maaş alırsın. %20 ile zor.kesinti olmaz çalışıyorsan şuan vergi indirimi almaya çalış.

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Saglik Kurulundan en az % 40 rapor almali ve Vergi indirimi muracaati yaparak en az 3. dereceden vergi indirimi hakki kazanmaniz gerekir.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Erdem,
    3.derece vergi ind.hakkı kazanır iseniz evet ikinci bir emeklilik hakkınız daha olur. Yapmanız gereken sgk ya müracaat etmek ve yetkili hastaneye sevk edilmek.

Üye
    erdemmdegerli Avatarı

Gerçek Adı
    erdem degerli
    Son Giriş
    24.12-2011
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba 1960 doğumluyum.2005 yılında kaza geçirdim ve suanda 505 lira sürekli işgöremezlik ücreti alıyorum.5092 pirim günüm var 23/09/1960 doğumluyum.1982 siorta girişim.Bu maaşımı nasıl yükselir yada bunu yükselmem için nereye gidip ne gibi işlemler yapmam gerekiyor.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Erdem ,
    İkinci emeklilik için vergi ind. hakkı almak ve bu hakla emekli olmak gerekir.Bir iş yerinde 10 gün kadar ssk lı olun (Maaşınız kesilmez) bu süre zarfında Çalıştığınız iş yerinden çalıştığınıza dair belge alarak Maliye'ye vergi ind. hakkı için müracaat edin.Maliye sizi rapor vermeye yetkili hastaneye sevk eder % 40 ve üzeri bir rapor alır bu rapor ile de vergi ind. hakkı kazanır iseniz. Hemen emekli olursunuz.
    İki emekli maaşını da alırsınız yalnız çok olanın tamamını az olanın yarısını alırsınız...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlker'İn dediği gibi, sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri rapor alabilmeniz gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...