Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5510 sayılı yasanın 28. maddesi kapsamında erken Yaşlılık emekliliği için başvuru yapacaksınız sigorta müdürlüğüne. Sizi hastaneye sevk edecekler. % 40 ve üzeri rapor verilir ve sgk da bunu onaylarsa, sigortalılık süresi ve prim şartları da tamamsa, emeklilik işlemleriniz gerçekleştirilecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    merter1 Avatarı

Gerçek Adı
    metin erdem
    Son Giriş
    18.07-2013
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgknın sevki ile sağlık kurul raporu almak ve bunun sonucunda erken yaşlılık emekliliği başvurusunda bulunmak istedim.sgk beni celal bayar üniversite hastanesine sevk etti. ve rapor çıktı.sgk ya giden raporun karar hanesi boş bırakıldı ve sgk ya gitti.aynı rapora istinaden bende şahsi müracatla cby üniversitesi hastenesinden yüzde 77 rapor aldım.sgk dan gelen cvp ta yüzde 60 işgörememezlik uygun bulunmadı diye yazı geldi.şimdi aynı hastaneden aynı raporla yüzde 77 raporu bulunan ben ne yapmalıyım.itirazı nereye ve nasıl yapmalıyım.bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.şimdiden tsk ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

SGK'nın red kararına karşılık sağlık yüksek kurulu tarafından yeniden değerlendirilemesi talebiyle itiraz edin önce sgk'ya. Eğer yine red kararı gelirse, o zaman dava açmaktan başka yol kalmaz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    merter1 Avatarı

Gerçek Adı
    metin erdem
    Son Giriş
    18.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 28 .maddeye göre başvuruda bulundum sgk beni maluliyetten değerlendiriyor bunu anlamadım gitti 77 raporum var sgk dan 60 işgöremezlik uygun bulunmadı diyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Malulen değerlendirip red kararı vermişse, "şimdi de 28. madde kapsamında değerlendirin" diyerek bir daha itiraz edin sigorta müdürlüğüne

Üye
    merter1 Avatarı

Gerçek Adı
    metin erdem
    Son Giriş
    18.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

26 1 2012 tarihinde erken yaşlanma emekliliği için sgk ya müracat ettim. sgk benim hastaneye sevk etti hasteneden aldığım rapor sgk ya yüzde 72 bildirildi.sgk bu raporu düşürdü. ve red etti. bende itirazımı ankaraya yaptım oradan itirazımı haklı buldular ve yüzde 64 olarak onadılar .bu zaman zarfında yapılandırma prim borcum vardı ve 29 05 2012 tarihinde borcumu ödeyip dilekçemi verdim. merak ettiğim şu, bana maaş bağlanacak tarih acaba ilk müracatımın olduğu ocak ayımı yoksa dilekçeyi verdiğim 5. aymı bilen varsa abeni aydınlatın lütfen.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

prim borcunuzu ödediğiniz tarihi takip eden ayın başı itibarı ile bağlanır aylığınız:

Yaşlılık aylığının başlangıcı, kesilmesi veya sosyal güvenlik destek primi ödenmesi
    MADDE 30- 4 üncü maddenin birinci fıkrasının;
    a) (a) ve (b) bentlerinde belirtilen sigortalılardan yaşlılık aylığına hak kazananlara, yazılı istek tarihinden sonraki,
    b) (c) bendinde belirtilen sigortalılardan yaşlılık aylığına hak kazananlara, yetkili makamdan alınan emekliye sevk onayı üzerine görevleriyle ilişiğinin kesildiği tarihi takip eden,
    c) (c) bendinde belirtilen sigortalılardan her ne şekilde olursa olsun görevinden ayrılmış ve daha sonra başka bir sigortalılık haline tabi olarak çalışmamış olanlar ile kontrol muayenesi sonucu aylığı kesilenlerden yaşlılık aylığına hak kazananlara ise istek tarihini takip eden,
    ay başından itibaren aylık bağlanır.

Üye
    merter1 Avatarı

Gerçek Adı
    metin erdem
    Son Giriş
    18.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bağkurda maaş hesaplamasını bilen biri varmı allah aşkına bu devlet bunu neden sır gibi saklar insanların zaten kuş kadar aklı var böyle bürokrasinin içine edeyim ben yazıklar olsun bu devlete bu sgkl ya yuhlar olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bağkur emekli maaşı hesaplamayı bilmiyorum. Ama ssk gibi hesaplayıp % 20 düşüğünü almak sanırım yaklaşık bir sonuç verebilir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12