Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    musacann Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    16.11-2012
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1981 doğumluyum 11-09-2003 ssk başlangıcım 2 ay sonra askeri hastaneden elverişsiz raporu aldım(daha önce askerliğim 2 yıl tecilli idi)2004de devlet hastanesinden % 40 rapor aldım hastalığım serebellar ataksi 2009 da vergi indirimi için maliyeden hastaneye gönderildiğimde % 60 ağır özürlü ibareli rapor aldım bakıma muhtaç maaşı almaktayım 1850 gün ssk primim bulunmakta ve özel bi şirkette çalışmaktayım.
    1-malulen emekli olma hakkım varmı???
    2-işten ayrılmadan müracat edebilirmiyim??
    3-hastanenin vereceği raporda oran düşerse bakıma muhtaç maaşım riske girermi?? cevaplarmısınız saygılarımla.....

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Serdar,
    Rapor oranını göremiyoruz ama % 60 ve üzeri ise malulen emekli olmak için ssk ya müracaat edebilirsiniz,
    1-Evet malulen emekli olma hakkınız var.
    2-İşten ayrılmadan nasıl müracaat edeceksiniz?
    3-Hayır girmez ..

Üye
    musacann Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    16.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işten ayrılmadan sgk malulüyet tespiti için mi bana olur dedi acaba??

rapor oranım % 60

2004 deki raporum% 40

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İşten ayrılmadan maluliyetinizin tespiti için SGK'ya başvuru yapabilirsiniz. Ama bu durumda emeklilik süreciniz başlamış olmaz... Sigorta müdürlüğü hastaneye sevk eder, hastane raporu sgk'ya gönderir, sgk sağlık kurulu maluliyetinize dair tespitte bulunur, sonra size bir bildirim yapılır, "evet, malul durumda olduğunuz anlaşıldı. malulen emeklilik için başvuru yapabilirsiniz"...
    O zaman işten ayrılıp malulen emeklilik başvurusu yapmanız gerekecek. Ama tabii ki yeniden rapor işleriyle uğraşmayacaksınız. Maluliyetiniz sgk kayıtlarına geçtiği için, o rapora istinaden malulen emeklilğiniz onaylanacak.

Not: Eğer sgk "ilk sigortalı olduğunda aynı rahatsızlığınız vardı, o nedenle malulen emekli etmiyorum sizi" derse, dava açacaksınız: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    musacann Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    16.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yüzde 60 serebellar ataksi hastasıyım 1900 gün primim var bu hastalıktan malulen emekli olanlar emeklilik sürecinde yaşadıklarını yazarlarsa çok faydalı olacaktır......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Serebellar ataksi için ayrıca bir durum olacağını sanmam. maluliyet cetveli'ne göre malul durumda iseniz hiç bir sorun yaşamadan, sakatlık oranı cetveli'ne göre % 60 ve üzeri raporunuz varsa biraz zorlanarak* malulen emekli olabilirsiniz

* http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

musa cann sizin malül emekli işiniz ne oldu ? bende fredecih ataksi hastalığım fakat adli tıp bana serabeller hastalığını olduğumu yazmış şimdi bende %60 raporla malül emekliğe baş vurdum şimdi sonuc bekliyorum

Üye
    musacann Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    16.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kerimc arkadaşım ben emeklili için başvurmadım daha araştırma yapıyorum serebellar ataksiden emekli olan varmı diye olanlardan süreç nasıl işliyor ne gibi prosedürler geliyor önlerine bilmek istiyorum arkadaşım sen emeklilik sürecini yazarmısın ... saygılar

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

musacan benim bu ikincikez malül emekliğe baş vurcam hadda ben mahkemeye verdim sonuç ret oldu be sıv tahlil sonuçlarla malül emekliğe baş vurmuştum hiç raporum yoktu burda hata yaptım boşuna 4senem geçti bilgim yoktu busiteden çok yararlandım ama geçoldu şimdibende özürlü raporu çıkarttım %60 ve sürekli verildi bende ikincikez malül emeliğe baş vurrdum şimdi devamlı evrak sonucumu takip ediyorum ben yardımsız biryere gidemiyorum

Üye
    musacann Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    16.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kerimc senin ilk başta raporunda serebellar ataksi yazıyormuydu??? ve oranın neydi

Üye
    kerimc Avatarı

Gerçek Adı
    Yalnız Kartal
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sarebellar tehsişini adli tıp azmııştı ve hiç raporum yoktu ben yeni rapor çıkarttım ünivestte hastanesi oda fredecih ataksi dedi %60 verdiler zaten iki hastalıkda aynı kardeş gibidir dedi doktor

not bende bu hastalık 1989 işe girdim 2003 de ortaya çıktı