Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blue_41 Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben temmemuz/2008 yılında trafik kazası sonucu t 10 kırığı dolasyısı ile o.f li yim...ve kazadan önce 900 gün ödenmiş pirimim var,ve sanırım askerlik borçlanması ile 1800 pirim doldurarak emekli olabiliyorum sanırım,ve (900+550=1450) şu an itibarı ile ve geriye kalan 350 gün ödemem halinde 1800 ile emekli olabiliyormuyum?????ve maaşım ortalama ne kadar olur bunu öğrenmek istiyorum.ve sitedeki bir arkadaşın mesajını okudum 350 tl gibi bir rakkamdan bahsediyor oysa ki ben ortalama 750,800 tl olarak biliyorum bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim...teşekkür edrim şimdiden arkadaşlarrrrr..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Evet, 1800 gün prime tamamladığında malulen emekli olabilirsin

Eski adıyla ssk statüsünde emekli olduğunda 750-800 TL emekli maaşı alırsın.

Not: Aman, sakın bağkurlu olma (isteğe bağlı prim yatırma). Yoksa emekli maaşın düşük olur. Çalışan (4a) statüsünde tamamla primlerini...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    blue_41 Avatarı

Gerçek Adı
    ERSİN
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent,kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim,ve aynen dediğin gibi olacaktı azdaha,ben ssk ya gittim isteğe bağlı sigorta yaptırmak için yaklaşık bir hafta önce,yani pirimi mi tamamlamak adına,vede orada bazı sorunlar ile karşılaştım içler acısı malesef,ben gölcüklüyüm ve gölcüğümüze, ssk yeni bir şubesini açtı ve ben bu bahsettiğimiz konular için gittiğimde,birde ne göreyim içeriye giremiyorum derdimi anlatmak için,koskocaman bir merdiven ve sonrası malüm,allahtan arkadaşım yanımda ve içeriden bir yetkili çağırtttım inan bana tam yarım saat beklemek zorunda kaldım soğukta ne gelen var ne giden,ve sonra müdür bey geldi bana isteğe bağlı bağkur yaptımamı söyledi ve elime bir form tutuşturup çekip gittive allahtan daha sonra bir arkadaşımın beton santrali var aynı gün onunla karşılaştım ve durumu izah ettim o da saolsun beni özürlü kadrosun da sigortalı yaptı ve bağkurdan kurtulmuş olduk bilmeden şansa yaniiiiartık bundan sonrası hayırlısı...notmüdür beye ilk anlattığım şey iese biraz sitem ederek merdivenlere niçin engelli vatandaşlar için bir giriş yöntemi yada bir rampa olmadığını söylediğimde bana ne dese beğenirsiniz...valiye yazı yazacakmışım da falanda filannn.. allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun arkadaşlarr nediiimmm kii başkaaa..