Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    mozenalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.03-2009
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    23:34
    Mesaj
    103
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar...
    Bir sorum olacak. Ben 2002 yılında engellilere yönelik yapılan bir sınavla memur oldum. 2003 yılından itibaren de 3. derece vergi indiriminden yararlanmaktayım. Eski kanuna tabi olduğumdan dolayı 15 yılda emekliliğe hak kazanıyorum. Yalnız şöyle bir sorunum var. İşe girerken kullandığım ve vergi indiriminden faydalandığım raporlarımın asılları bir sebepten elimde yok. Fotokopileri mevcut. Emekli olurken fotokopileri kullanmam sıkıntı yaratır mı? Ya da yeniden rapor almam mı gerekiyor? Emekli olurken hangi belgeleri vermem gerekiyor? Fotokopileri kabul etmezlerse ne yapmam gerekir? Ya da kabul etmeme gibi bir durumları olur mu olmaz mı? Bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Teşekkür ederim.

  2. #2
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

    Gerçek Adı
    İlker
    Üyelik Tarihi
    02.10-2008
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Mesaj
    7.689
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    5510 sayılı kanundan evvel memur olanlar 15 yıl ile emekli olur.yeniden rapor almanıza gerek yok Elinizdeki fotokopiler aslı gibidir imzalı ise rahatlık ile kullanabilirsiniz..

  3. #3
    Üye
    mozenalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.03-2009
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    23:34
    Mesaj
    103
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Teşekkürler ilker kardeşim...
    Aslı gibidir imzası yok da bir imza bir mühür attırırım ben müdüre. Fotokopinin sorun olmayacağını öğrenmem güzel oldu. Sağolasın.

  4. #4
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

    Gerçek Adı
    İlker
    Üyelik Tarihi
    02.10-2008
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Mesaj
    7.689
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Raporların Aslılları nerede nereye vermişseniz oradan alıp noter tastikli yapar iseniz daha güzel olur..

  5. #5
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.906
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Raporla hiç işiniz olmayacak, çünkü daha en baştan sakat statüsünde memur olmuşsunuz (5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi).

    Not: Yukarıda yazdığım şey sadece 1 ekim 2008'den önce sakat statüsünde memur olanlar için geçerlidir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  6. #6
    Üye
    mozenalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.03-2009
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    23:34
    Mesaj
    103
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Abiciğim...
    Dün işlerimin yoğunluğu sebebiyle siteye cevap yazamadım. Şimdi benden emekli olurken işe ilk girişte kullandığım veya vergi indiriminden yararlandığım raporları istemeyecekler mi? Emeklilik dilekçemle beraber vermeyecek miyim?

  7. #7
    Üye
    mrdmrd Avatarı

    Üyelik Tarihi
    09.07-2009
    Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    10:25
    Mesaj
    175
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Raporu veren kurumda senin aynı raporun vardır.Ordan başhekim ya da yardımcısından onaylı örneğinide alabilirsin..

  8. #8
    Üye
    turkuaz06 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.12-2006
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Mesaj
    1.392
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    işe girerken aldığın rapor,zaten işyerindeki özlük dosyanda olması lazım.

  9. #9
    Üye
    sevginur Avatarı

    Gerçek Adı
    sevgi
    Üyelik Tarihi
    06.10-2010
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Mesaj
    188
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    memurum.benim raporun aslı maliyede. oradan fotokopisi verildi ben de işyerime evrak bölümüne verdim,ordan personele geçti. fotokopisi var dosyamda da. çok da önemli değil çünkü emekli olurken de tekrar rapor için koşuşturmayacağım sürekli raporum olduğu için.

  10. #10
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.906
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Raporla felan hiç bir işiniz olmayacak. Dosyanızda sakat statüsünde memurr olduğunuz yazılı ise, 5400 gün hizmet süresini tamamladığınızda erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak için başvuru yapabileceksiniz. Sizden hiç kimse hiç bir şey istemeyecek... 5434 sayılı yasanın 39/j maddesine göre emekli olacaksınız. (5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesinde de aynı kriter öngörülmüştür)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...