Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yılbaşına kadar emekli olmayı düşünüyorum ancak yılbaşında memurları etkileyen düzenlemeler olacakmı bilgi verirseniz sevinirim birde kamuda geçen süreler işçi, memur birleşiyormuş bilgisi olan varmı sevgiler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Emeklilik şartlarını tamamlamış iseniz hemen emekli olun derim.Bu saatten sonra memur,işçi etkileyen düzenlemeler olmaz .Ben sizin yerinizde olsam düşünmeden emekli olurum..

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

bende sorsam bu arada bilgisi olan arkadaşlara;
    01/12/11 trhnde emeklilğim doluyor.herkes 2012 27 ocakda dilekçe ver diyor.herhangi bir artısı yada eksisi olurmu 27 ocakda versem..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Yılbaşından sonra ne olacağına dair hiç bir bilgim yok. Bu tür öneride bulunan kişiler bir açıklama yapabilir heralde...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli maaşlarında 1 Ocaktan sonra artış oluyor ve bazı yeni düzenlemelerden söz ediliyor.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eniştem var emekli olcak 15 ocağı bekliyor. Taban maaşlara zam gelcekmiş o maaş üzerinden emekli maaşının hesaplancagına ınanıyor. Bıraz daha fazla baglanır derdınde sızın yerınızde olsam bıraz daha sıkardım dişimi yılbaşının geçmesini beklerdim belkı faydası olur gene.

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım zaten büyük olasılık düşünüyorum ama kesin değil çünkü maaşım 1800 TL Civarı emekli olunca 1000 civarı olacak epey düşüş olacak bu da beni düşündürüyor bu devirde bu parayla aile geçindirmek çok zor.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

memurmusun,işçimisin.

memurmusun,işçimisin.memur isen deree ve kademen ne.çalışma süren ne.

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18 yıl 6 ay gibi hizmetim var memurum üniversite mezunuyum ocak ayında maaşım yaklaşık 1800 lira olacak.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

1.dereceye inmeden emekli olma.daha çok 1.dereceye inince emekli maaşı ve ikramiye farkediyor.eğer 1.dereceye inmemişsen aralık 2011 emekli maaşın net 976 tl.olur.ocakta yüzde 3 zam ile 1005 tl.olacak.emekli ikramiyesi 20.000 -21.000 tl.arası alırsın şu an.

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet bende böyle hesapladım 20.000 toplu para 1000 TL maaş ama herşekilde erken engelli emeklisi olacağım çünkü yaşa takılıyorum aylık maaş düşük olmasa hemen olacağım birde MEB'de 4 fakülte bile bitirsen ne uzuyon ne kısalıyon ben bu kuruma bir türlü ısınamadım.

Üye
    senolabi Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 ocaktan itibaren katsayılar artıyor bu durumda emeklı ıkramıyen vede emeklı masında artış olcaktır ocak masını al öle emeklılık dilekcenı ver derım

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senolabi siz bu konularda bayağı bilgilisiniz görüşünüzü almak isterim hazır burada iken ben iki fakülte mezunuyum bilgisayar işletmenlik ve programcılık sertifikam var ve bu kuruma daha ziyade yükselme umuduyla 1 yıl 8 ay önce geçtim memur kadrosunda önceden kamuda ssk'lı kadrolu hizmetim olduğundan aylığa esasta 5. derecedeye takıldım emeklilikte 1/1 yani 4-5 ay sonra 1/1'i olacağım ama kadro tahsisim 5. derece yani hem derecede takılıyorum hemde unvan alamıyorum alacağım unvan var ise lütfen yardımınızı bekliyorum VHKİ olursam 4. dereceye inermiyim? Çünkü bu durumda ek göstergem 800 benimle birlikte memur olarak başlayan arkadaşlar 1. dereceye geldiler 8 yıl 6 ay hizmetim var ve bu durumda ben bu okulları boş yere okumuş oluyorum.
    Üstelik MEB' de çalışmaktan hiç memmun değilim şeflik açılır umuduyla geçtim bu kuruma ve zarardan başka yanını görmedim belki şu aralar birşeyler çıkarda emeklilikte faydalanırım diye düşünüyorum yardımınız için teşekkürler.

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben iki fakülte mezunuyum bilgisayar işletmenlik ve programcılık sertifikam var ve bu kuruma daha ziyade yükselme umuduyla 1 yıl 8 ay önce geçtim memur kadrosunda önceden kamuda ssk'lı kadrolu hizmetim olduğundan aylığa esasta 5. derecedeye takıldım emeklilikte 1/1 yani 4-5 ay sonra 1/1'i olacağım ama kadro tahsisim 5. derece yani hem derecede takılıyorum hemde unvan alamıyorum alacağım unvan var ise lütfen yardımınızı bekliyorum VHKİ olursam 4. dereceye inermiyim? Çünkü bu durumda ek göstergem 800 benimle birlikte memur olarak başlayan arkadaşlar 1. dereceye geldiler 8 yıl 6 ay hizmetim var ve bu durumda ben bu okulları boş yere okumuş oluyorum.
    Üstelik MEB' de çalışmaktan hiç memmun değilim şeflik açılır umuduyla geçtim bu kuruma ve zarardan başka yanını görmedim belki şu aralar birşeyler çıkarda emeklilikte faydalanırım diye düşünüyorum yardımınız için teşekkürler.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kadro derecesi önemli değil.bordroda yazılı olan emeklilik derecesi önemli.

görevde yükselme bakımından içişleri bakanlığı her 3-4 senede bir sınav açıyor.bu bakanlığa,ulaştırma bakanlığına bağlı bir kuruluştan geçtim.5 yıl oldu geçeli.5 yılda 2 sınav açtı.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon