Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım kadro derecesi önemli olmaz mı unvanım memur olduğundan 5. derecede görünüyorum ek göstergemde 800 diğer taraftan 18 yıllık hizmetim var 18 yıl hizmeti olan birisinin ek göstergesi ancak 5. derecede kalırsa 800'de kalır. Benim kadro tahsisim 5 derecem 5 kademem 1. Ancak unvan alırsam 5. dereceden kurtulacağım. VHKİ ETKİLER Mİ BİLMİYORUM SELAMLAR...

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

5.derecenin ek göstergesi olmaz.800 ekgösterge 4.derecede olan lisans veya önlisans mezunları içindir.eğer 800 ekgöstergeniz varsa dereeniz mutlaka 4.derecedir.

ssk lı hizmetlerin dereceye etkisi yok.657 ye göre çalışılan süreler,dereceye etki eder.ssk lı süreler sadece hizmet sürenizin hesabında gözönüne alınır.

Üye
    güzgülleri Avatarı

Son Giriş
    20.03-2012
    Saat
    23:07
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşım biliyorum ek gösterge 4/1 olduğunda başlıyor aylığa esas hizmetimde memuriyete 1998 de başladım kadro tahsisim 5 unvanım memur olduğu için 5.'te kaldım derecem 4 kademem 3, emekliliğe esasta kadro tahsisim 5 derecem 2 kademem 3, şubatta terfim var kadro tahsisim 5 olmak üzere 1'in 1'i olacağım SSK'lı girişim 1993 yılı lisans mezunuyum ssk'lı hizmetlerim sayılsa idi arkadaşım zaten 1. dereceye inecektim ama kadro tahsisinden dolayı ek göstergem 800'de kaldı yani bir nevi o kadar çalışmışlığım boşta kaldı en azından ek göstergemi yükseltmek amacıyla uğraşıyorum VHKİ yükseltirmi emekli olduğumdaki kesinlikle şu anda düşünmüyorum hak kaybım olacak bir taraftan 1. derece bir tarafta 800 ek gösterge sanırım durumumu.MEB'e görevde yükselme sınavı sık açılıyor diye geldim çünkü kurumumda sınav hiç açılmıyor idi ancak neredeyse 2 yıl oldu sınav falan hiçbir şey yok geçtiğimede pişman oldum sanırım şansım burayıda kuruttu selamlar teşekkürler.

MEB'de bilmiyorum başka kurumlarda da varmı kadro tahsisi olmadığından unvanın memur ise 5. derecede
    kalıyorsun kadro olmadığı için benim aylığa esas derece ilerlememde 2010 yılı ekim ayında kadro tahsisi olmadığından 67. madde gereğince bir alt derecenin verilmesi gereklidir ibareli yazı geldi ve kadro tahsisim 4 olması gerekirken memur olduğum için 5. derecede kaldı o yüzden kadro tahsisi olmadığından ek göstergem 800 emekli olduğumda ise SSK'da geçen hizmetlerim emeklilik açısından değerlendirilecek eğer lisans mezunu memur olmak yerine öğretmen olsa idim ek göstergem fırlayacaktı çünkü SSK'LI hizmetlerim sayılacak idi sanki biz dört yıl okumadık nereden baksan saçmalık.

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu ay engelli emekliliği için başvuru yapacağım emekli sandığına tabi çalışıyorum 15.06.2012 tarihinden sonra mı dilekçe vermem gerekiyor dilekçemi nereye vereceğim nasıl bir yol takip edeceğim bu konuyla ilgili bilgim yok lisans mezunuyum memur kadrosundayım kadro tahsisim 5. derecede. Aylığa esas kadro derecem 4-2 (dördünikisi) emekliliğe esas kadro derecem 2-2 (ikininikisi) 18 yıl 4 ay hizmetim mevcut. Emeklilik aşamalarında yapmam gerekenler ve yaklaşık ne kadar aylık bağlanacak birde benim sağlık kurulu raporum 2002 yılında çıkarılmıştı tekrar çıkarmaya gerek varmı hastalığım sürekli açıklama kısmında kalıcı diversiyon yazılmış ancak sürekli kısmı işaretlenmemiş birde ne zaman maaş bağlanır bankadan ev kredisi çektiğim için soruyorum bu konularda bilgisi olan arkadaşlara rica ederim lütfen yardımcı olun.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    temmuz 2012 deki artışlarla 1.080 tl.maaş alırsın

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12