Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim vergi indirimim bu ay geldi iş veren uyguladı sgk ya herhangi bir bildirim yapmak gerekiyomu ödenen primim 2200 sigorta başlangıcım 07.2002 bu aşamada ne zaman emekli olurum % 49 rapor oranım?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

3.derece vergi ind. hakkı kazandığınıza göre,
    19 yıl 4240 güne tabi oldun..
    07/2002+19 : 07/2021 yılında emekli olabilirsiniz..

not: Sizin ssk ya her hangi bir bildirimde bulunmanıza gerek yok işveren gerekli yazışmalarını yapacaktır.

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

peki işverenin ssk ya bildirim yaptığını nasıl teyit edebilirim?

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

is veren SGK ya Vergi indirimi bildirmek zorunda degil. SGK nin vergi indiriminizle ilgisi de yok.

taaaaaaaki emekli zamaniniz geldiginde, SGK ya gidip emekli olmak istiyorum, bakin benim vergi indirimim var, erken emekli olacagim dediginizde, SGK maliyeye 1 yazi yazip, vergi indiriminiz varmi diye soracak.

Su asamada is veren sizin adiniz "ben ozurlu isci calistiriyorum, tesvik almak istiyorum " diyerek , primlerinize tesvik isteyebilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bordroda sakatlık indirimi uygulanıp uygulanmadığı belli olur. Selim'in dediği gibi, bu sgk ile ilgili bir durum değil, vergi dairesi ile ilgili bir durum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0

bodromda uygulanıyor 25-30 Tl gibi bi üçret artışı olmuş oysaki 3. derece vergi indirimini 170tl küsür biliyorum ben neyse derdim para değil zaten ileride emeklilik geldiğinde taki o zamana 10 sene var. iş değiştirebilirim başka bişe olabilir bu evraklar kaybolmasın bü sürecte sgk bana emeklilikte sorun cıkarmasın istiyorum işlecek kaydedicek bişey varsa şimdiden takibini yapayımda ilerde uğraşmayayım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Metehan, 3. dereceden sakatlık indiriminin maaşına net yansıması 25 tl olur zaten. Orada bir sorun yok yani.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...