Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İsteğe bağlılar için 28 Şubat 2012 geliyor

Sakın, hiç yargısal takibata uğramayan Postmodern darbenin yıldönümünü hatırlatıyorum zannetmeyin. 28 Şubat 2012 günü eski SSK isteğe bağlılarının Bağ-Kur emekliliğinden kurtulmak için SSK’lı işe girmeleri veya isteğe bağlıyı sona erdirmeleri için son gün. Bunu hatırlatmak istedim sadece…

SGK isteğe bağlı uygulamasında Kanunu takmadı
    5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu 1 Ekim 2008 günü yürürlüğe girdi. Ardından bir yıl sonra isteğe bağlı tüm SSK sigortalılarını yasada açık hüküm olmamasına karşın, 1 Ekim 2008 günü SSK’dan atıp, Bağ-Kur’a saydılar. Bu sebeple de Bağ-Kur’dan sonra SSK’da 3,5 yılı (1260 günü) tamamlamaya gayret edin. Yoksa, SSK’dan emekli olmak isteyenler hayal kırıklıkları yaşadıkları siz yaşarsınız.

***İsteğe bağlı SSK’lılar, Bağ-Kur sistemine atıldılar
    2009 yılı Kasım ayında alınan bir kararla eski veya yeni tüm isteğe bağlı sigortalıların 1 Ekim 2008 günü ve sonrasındaki prim ödemelerini Bağ-Kur’un hizmet cetvelinde gösterme kararı aldılar ve uygulamaya geçtiler. Bu sebeple de 1 Ekim 2008 gününden sonra isteğe bağlıda 3,5 yıldan (1260 günden) fazla prim ödeyenler SSK’dan değil Bağ-Kur’dan daha uzun süre ve daha düşük aylıklar emekli olacaklar.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet önemli bir konu isteğe bağlı ödeyen arkadaşlarımızın dikkat etmesini öneriyorum...

Üye
    lark202 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    10:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu an isteğe bağlı bağkur ödüyorum 1 yıldır.geçmiştede 685 gün ssk lı olarak çalışmışlığım var .1800 günü doldurup mamlulen emekli olmak istiyorum . Ama bu uyarıyı anlamadım birisi açıklayabilirmi.

Üye
    mahmutyılmaz Avatarı

Son Giriş
    03.05-2012
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 yıl 6 ay kuralı var ya (3,5 yıl) bununla ilgili şimdi 1 ekim 2008 -----28 şubat 2012 arası 3 yıl 5 ay oluyor 1 ekim 2008 den sonraki isteğe bağlı ssk ödemeye devam edenlerin sigortası BAĞKURA sayılmaya başlandığı için sskdan emekli olmak isteyen kişiler 28 şubat 2012 de isteğe bağlılarını sonlandırmak zorundalar yoksa 3,5 yılı geçerlerse bağkurdan emekli olacaklar bu demek istenilmiş
    malulen emeklilikle ilgili bir şey değil bu malulen emeklilik için sanırım en son hangi kurumsa oraya başvurup malulen emekli oluyorsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, yağmur'Un dediği gibi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...