Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    renalon Avatarı

Gerçek Adı
    renalon
    Son Giriş
    21.03-2012
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar,

şubat 2000 yılında böbrek yetmezliği nedeniyle 2010'a kadar ilaç tedavisi görüyodum. haziran 2010 da böbrek nakli oldum,
    sigorta girişim nisan 2000,
    daha sonra 2002 de kamu kurumunda çalışmaya başladım. 2010 da nakil olmadan önce çalıştığım kurum aracılığıyla vergi indiriminden yararlanmak için hastaneye sevk edildim ve % 62 rapor çıkardım, fakat ankaradan onaylanmadan geri döndü sebebi ise kreatin kleransı yazılmamıştı yani tetkikler belirtilmemişti.
    nakil olduktan sonra geçen ay tekrar kurum aracılığıyla hastaneye sevkedildim ve % 70 aldım, şu an ankaradan raporun gelmesini bekliyorum.
    ne zaman emekli olabilirim?

ve kafamı karıştıran diğer bi soru yönetmelikte belirtilen sigortalı olarak ilk işe başlama ve sonrası açıklamalrına pek anlam veremedim bi türlü. ben hangisinden yararlanıyorum? 1982 doğumluyum..

Teşekkürler,İyi çalışmalar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

İlk sigortalı olduğunuz tarihte hangi oranda raporunuz vardı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    renalon Avatarı

Gerçek Adı
    renalon
    Son Giriş
    21.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ilk sigortalı tarihte herhangi bir oranda raporum yoktu, sadece böbrek yetmezliği tedavisi görüyodum, ve işe girerken sağlam raporu aldım. ilk defa raporu geçen sene aldım ama onaylanmadı ve geçen ay rapor çıkarttım.şu ankarada..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu durumda sonradan maluliyet derecesinde işgücü kaybı oluşmuş demektir ve siz %70 raporunuza istinaden 10 yıl hizmet süresi ile malulen emeklilik hakkını kazanırsınız.

SGK nakil olanları %70 rapor verilmesine rağmen malulen emekli etmiyor. Bu tam bir kanun tanımazlık! Zira 5510 sayılı yasanın 25. maddesine göre %60 ve üzeri raporu bulunmak malulen emekli olmak için yeterli!
    Zamanı geldiğinde bu malulen emeklilik için girişimde bulunmalı, reddedildiğinde de 25. madde uyarınca dava etmelisiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    renalon Avatarı

Gerçek Adı
    renalon
    Son Giriş
    21.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fakat bülent bey 2.derece olmam sebebi ile emeklilik çizelgesine baktığımda 17 yıl ve 3840 prim gün sayısı gerekliymiş ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

%60 ve üzeri rapora karşılık malulen emeklilik söz konusu olduğunda, erecenin bir önemi yok. 25. madde kapsamında malulen emeklilik başvurusu yapacaksınız, sgk reddederse, şu meyanda dava açacaksınız: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    renalon Avatarı

Gerçek Adı
    renalon
    Son Giriş
    21.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim bülent bey...