Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sen malulen emekliliğe başvurmayacak mıydın?

Bağkurluyken sakatlık indiriminden yararlanmak için defterdarlığa nasıl başvuru yaptın?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ekodancer Avatarı

Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülentabi vergiindirimi başvurumcevapgeldi balıkesirdevlethastanesin verdiyi yüz/84 raporumu 68 olarakonaylamış benim 1996 ssk girisim 90 gün pirimm ve 2002 yılından buyana bakurluyum 9 yılda bagkurumvar bu vergiindirimiyle bu raporla bagkurdan emekli olabilirmiyim napmamm lazımm cepverirsen sevinirim şimdiden teşekkürler

abi bakurda başvurma biraz masraflı oluyo onunicin pirimim yetermi araştırıpta başvuramakistiyordum bakurluyken vergiindirimine nasılmıbaşvurdum vergidairesin,,,,,,,,,,,,, şu numaralı vergimükelefi odugumu indirimden fayadalanmakistedimi onlarda bendekiraporu alıp yolladılar hakemhastaneye gonderdiler 2 sefer birinden /96 sonuncusundan /84 raporaldım 68 ile onaylanmış cevap geldi napayım durumum cok zor yardimcıolursan sevinirimm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Malulen emeklilik söz konusu olduğunda cevapları önceki mesajımda yazdım.

Erken Yaşlılık emekliliğinde de durum şu: % 60 ve üzeri raporu bulunan Bağkurlular 15 yıl sigortalılık süresi ve 3960 gün primle erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirler (5510 sayılı yasanın 28. maddesi). Bu şartlar var ise, erken Yaşlılık emekliliği için sigorta müdürlüğüne başvuru yapmanız gerek. Prim gün sayısı açısından şartlar tamam dediklerinde, işyerinizi kapatıp, emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.
    (işyerinizi kapatmadan da emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Ama bu durumda emeklilik başlangıç tarihi işyerinizi kapatacağınız tarih olarak ele alınır=
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ekodancer Avatarı

Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi teşekürler yanişuan 3330 gunumvar yılımtamam 1996 sigortagirişimvar 3960 tamamlamam lazım askerlikde var onunekadar öduybiliyoozki 550 günün tamamını ödeyebiliyor muyuzz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, kaç gün askerlik yapılmışsa, maksimum o kadar süreye kadar borçlanılabilir. Emekilliğiniz için kaç gün gerekliyse, o kadarını borçlanın. Fazlasına gerek yok.

Üye
    ekodancer Avatarı

Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi saol askerligi ödersem 2012 3 ayında günümdolar başvurabilirim saol teşekkur

Üye
    melihce Avatarı

Son Giriş
    18.08-2013
    Saat
    12:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indrimi nezaman başvurdun bende 30 kasımda başvurdum vergi indirimi için merakla bekliyorum sonucu inşallah bir sorun çıkmaz benim hastalığım ise ankilozan spondilit raporum %85 senin vergi indirmin kaç günde sonuçlandı

Üye
    ekodancer Avatarı

Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melih şunumaradan arayıp ögrenebilir takip edrsin 03124153204 t c noiletakip benim de 84 idi 68 ille onaylandı

selam ben bakurdan malülen emeklilik başvurdum red geldi yeni kanun varmış 3911 gün bakur sonrada 147 gün sigortam var en son ssklıyım ssk dan emekli olabilir miyim

kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bütün cevaplar bu başlıkta verildi zaten...

Üye
    ekodancer Avatarı

Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selem bakurdan başvurum red geldi son kurumum ssk oldugundan şimdide sskdan başvurdum sskgirişim 1996 askerlikde ödedim 540 gün toplam bakulaberaber 3968 tamamladım sonkurumum 2aylık ssk bakurdanemekliolamadim şımdi sskyı bekliyorum malül olarakbaşvurdum ben başvurudamıhatayapıyorum acaba erken emekliikdiyemi başvurayım buarada 2,dereceden vergiindirimimvar kurumabuindirimi verremedim dosyayakoymadılar neyapmmgerekiyo purosüdürler nasıl lütfen banayol gösterin

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12