Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayır. Emekli olduktan sonra çalışırken sosyal güvenlik destek primi ödeyeceksiniz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    RECAİ1978 Avatarı

Gerçek Adı
    RECAİ
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başa döndük yine vergi indirimi belgesi bana hiç gelmedi sadece çalıştıgım yere geldı yanı benım de bu belge ile ilgili hastaneden veya vergi dairesin den almam gereken birşey varmı zaten işyerıne gelen belgenın aslını ben aldım muhasebeci fotokopısı ıle işleri yapıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yani? Sorun nedir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    RECAİ1978 Avatarı

Gerçek Adı
    RECAİ
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanı ver ındırım belgesı benım kendı elıme resmen geçmedı sadece çalıştıgım iş yerıne yuzde 42 engellı 3. derece vergı ındırımın den faydalanır yazıyor ama gecen gun stemız de engellı kısıyede bu belgeden hastande alıyormus yanı kendıne aıt bı belge

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Yok yok sıkıntı olmaz o belge zaten iş yerinize gelecek size gelmesine gerek yok ama siz illaki bende de bu belge olsun diyorsanız iş yerinizden belgenin fotokopisini alın elinizin altında dursun.

Üye
    RECAİ1978 Avatarı

Gerçek Adı
    RECAİ
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar heycanımı bagışlayın ama ben şu hesabı çözemıyorum 25-11-1997 ssk başlangıcım var 01-01-1999 bagkur geçisim var sonra tekrar ara vermeden 01-01-2007 den bu gune kadar ssk yatıyor vergı ındırımınden faydalanmaya baslayalı 3 ay oldu ben yılbasın da işyerınden ayrılıp işsızlık ması alma hakkım da dolduktan sonramı emeklı olmak için dilekçe vereyım yani 9yıl bakur odemem 1806 gun ssk odemem var bugunıtıbarı ıle işten ayrılırken de tamını 60 gun eklenmış olacak nasıl işler bu yollar daha deteylı bılgı istiyorum teşşekürederim dogum tarıhım 14-03-1978

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Recai bey,
    Heyecanlanmaya gerek yok siz 5510 sayılı kanun çıkmadan evvel ssk lı olduğunuz için kademeli geçişe tabi oldunuz bu süreçte 18 yıl 4080 güne tabi olarak emekli olacaksınız prim sıkıntınız olmasa bile 18 yılın dolmasını bekleyeceksiniz bu süreyi ister çalışarak ister çalışmayarak bekleyebilirsiniz.
    Şimdi tekrar hesaplayalım,
    3.derece vergi ind. hakkın olduğuna göre;
    18 yıl 4080 güne tabi oluyorsunuz.
    25.11.1997+18: 26.11.2015 yılında emekli olabilirsiniz...

Şu tablodan faydalanabilirsiniz..
    engelliemekliliktablosu - 97 SSK başlangıcım, 9 yıl bağkur, son 3 yıldır SSK ile emeklilik..?

Üye
    RECAİ1978 Avatarı

Gerçek Adı
    RECAİ
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok çok teşekur ederım pekı işsizlık masının bıtımıden sonramı işlemleri baslatayım yoksa işten çıkar çıkmazmı emeklılık işlemlerıne başlayayım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

İşten çıkar çıkmaz işlemlere başlayın bence. Beklemeye gerek yok ki.

Üye
    RECAİ1978 Avatarı

Gerçek Adı
    RECAİ
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ok oturanboğa teşekür ederim

Üye
    RECAİ1978 Avatarı

Gerçek Adı
    RECAİ
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bişi sorucan gecenlerde engelli bır arkadasım kendısıne aıt arabası ve evı var yuzde 40 oranın da vergı ındırımı almış şuan da emeklılıgını beklıyor fakar bundan oncede englli maaşı aldıgını soyledı benım de kendıme aıt arabam ve evım var su andaişsizlik maaşı alıyorum fakat engelli maşına hıç bas vurmadım dogruluk payı varmıdır nasıl işlem yurutebılırım bu maaş benım emeklılıgımı beklerken alabılırmıyım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sürekli iş göremezlik geliri ya da emekli aylığı olan kişiler 2022 maaşı alamazlar.

Üye
    RECAİ1978 Avatarı

Gerçek Adı
    RECAİ
    Son Giriş
    19.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkaşlar bişi sorucam yaaa ben şu anda emekliligimin sure kısmını beklıyorum yanı 2. derece engellınını 18 yılık sure kısmını vergı ındırımını de aldım pekı benım su an da kendıme aıt bır iş yeri açsam emeklılıgıme herhangı bır zararı olurmu yanı vergı ındırımı raporunu ssk lı ıken aldım yarın iş yerı işletırken emeklılık ıstedıgım de bana gıt tekrar rapor al derlermı lutfen acıl cevap istiyorum

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bağ-kur emekli maaşınızın düşmesine neden olur. Çalışmak istiyor iseniz ssk lı olarak çalışın..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bağkur'a hiç bulaşmayın. Aman!

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon