Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5 Haziran 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: digifon Mesajı Gör
    Selam arkadaşlar
    05 05 2012 az önce ptt den kagıdım geldi emekli oldum düm destegi olan arkadaşlara teşekür ederim
    87 sgk giriş 4941 ssk 581 bagkur
    gösterge 14675
    aylık baglanma oranı 53,00 60,00 30,68 ile
    1097,47 tl maaş baglandı

10 Şubat 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: digifon Mesajı Gör
    Selam
    arkadaşlar saat 3 dolayların da ankara maliye yi aradım ve 3, dereceden % 46 ile raporum onaylanmış posta ile evrakınızı gönderiyoruz dedilerr

______
    merhaba,

2009 yılında öotosiklet ile seyir halinde iken D400 karayolunda ben sag şerit de kaldırım dibinden gireken sol tarafdan yaya bana koşarak çarptı çarpan kişi de aynı zaman da rus turist neyse hastaneye kaldırıldık benim sol dizim parçalandı turistde bişi yok ama ertesi gün turisti türkiyeden kaçırdılar jandarma ve trafik ekiplerinin kaza raporu da bana % 20 turiste % 80 suç vermiş olması ayrıca kaza altgeçit üstünde oldu neyse sonuçta ben hiç bişi alamadım ve halen yatıyorum çünki sol bacagım uzun süre kullanılmadıgı için kemik erimesi olmuş ve bu sefer de 3 ay önce dizimle kalçam arasından tekrar kırıldı ayakta dururken düşme yok çarpma yok bu ara da sgk ya muracat ettim malülen emeklilik için ilk raporda sgk bana % 35 malül raporu vermiş ve bana % 60 olmadıgı için emekli olamazsınız mektubu geldi üst kurul a müracat ettim bu sefer de bacagım 2, kere kırıldıgı için % 45 vermişler ama bana rapor gelmedi yine

bana yardımcı olabilecek var mı ben ne yapmalıyım 2 senedir çalışamıyorum yardımlar için şimdiden teşekür ederim

1987 ssk başlangıç tarihim 4870 gün pirimim var 8 sene basından yıpranmam var 2 sene de bagkurum var

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

digifon kardeşim öncelikle geçmiş olsun konunuza gelecek olursak bence siz malulen emekliligi fazla düşünme yin çünkü durumunuzu kabul ettirme şansınız çok zayıf benim yüzde 74 le malulen giden raporum bile redle döndü bir üst kurula itiraz edip gönderdim aynı raporu ordanda red geldi malesef onun için malulen emeklilik tuturmak çok zor bi olaydır en basiti size denilecektirki sizin maluliyetiniz önceden olmadıgı için malulen edilmessiniz bence siz fazlada zaman kaybetmemek için maliyeye elinizdeki raporla müracat edin öncelikle vergi indirim belgenizi hak ederseniz pirimleriniz ve ssk işe giriş tarihiniz fazlasıyla yeterli geleceginden erken emekli olabilirsiniz onun içnde vergi indirim belgesini almanız lazım

Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederim
    ama anlamadım maliyeden nasıl emekli olacagım 2 senedir sgk ile yazışıp duruyorum bimer i de aradım bana kimse yardım etmedi maliye kanalı ilede mi emekli olabiliyorum
    yürüyemiyorum toplutaşım araçlarına binemiyorum kimse de bana şu yolları izle demedi ve bu siteyi buldum 2 gün önce bana ne yapmam gerektigini anlatırsanız sevinirim

Üye
    halilha Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    15:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erken emekli olabilmen için E raporunla bağlı bulunduğun defterdarlığa vergi indirim için başvurman gerekiyor.
    indirim almak için gerekli belgeler:
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    eğer çalışmıyorsan herhangi bir yerde 10-15 günlük sigortalı göster kendini

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

digifon kardeşim aynen halillinde dedigi gibi maliyeye maşvuracaksın raporunla beraber maliye seni emekli etmiycek emekliligin yine ssk dan olacak sadece maliye ye baglı yüksek sağlık kurulu senin özür oranını tescilliycek ve sana sonucunu gönderecek sende o almış oldugun olumlu sonuçla ssk ya gidip engelli emekliligine müracat ediyorsun

Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım teşekkür ediyorum yahuuu bunları bana kimse söylemedi 2 senedir yatıyorum
    bu siteyi buldugum iyi oldu allah razı olsun burdakilerden

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tşklr amacımız birbirimize yardımcı olmak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

87'deki sigortalılık tam primli ise (yani staj değil idiyse) ve o tarihte 18 yaşını tamamlamış idiyseniz, arkadaşların dediği gibi, defterdarlıktan elde edeceğiniz 3. derece sakatlık indirimine istinaden hemen emekli olabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

primim tam yani staj degil askere gitmeden sigortalı olmuştum 4870 gün primim var 1,5 sene bakur var bunun için de gerisi ssk ayrıca 8 sene de basın dan A2 pirimim var yani yıpranma var 8 sene yıpranma da 4 sene yaşdan aşagı çekiyor yani 50 yaşın da normal emekli olacaksam 46 ya düşürüyor

teşekür ederim saolun

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence artık evde yatma bi arkadaşını bi yakını al yanına harekte başla yoksa bereket olmaz yani bi an önce vergi indirimi için defterdarlığa müracat et bir kaç içinde emekli olursun vergi indiri gelirse emekli oldun sayılır sağlık rapor vergi indirimnile birlikte sgk başvuru yaparsan emekli olursun ben de emekli oldum sürünüyorum ama güzel koku bulursam tabi

Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba öncelikle bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim yukarıda dediginiz üzere bir arkadaşımın firmasında kenimi sigortalı yaptırdım ve bana verdiginiz dilekçeler ile vergi dairesine müracat ettim konuyu saten biliyorlarmış ve beni hemen yönlndirdiler ve hastaneden raporumu halletim pazartesi günü alacagım %46 özürlü raporu verdiler bu raporu elden yine vergi dairesine verecegim ve dediginiz gibi inşaalllah 2 aya emekli olurum
    bu arada hastaneden bacagımdaki problemden dolayı da dizime takılacak protez ile sol bacagımdaki problemden kurtululabilecegimi söylediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hayırlı olsun şimdiden. Dilerim kısa sürede emekliliğiniz onaylanır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar vergi dairesine müracatım 1 ay oldu hala bir haber yok ne kadar sürede gelir vergi indirimi
    yoksa ben kendim gidip sorayımmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Ankara Maliye sakatlık indirimi takip: 0312 415 32 06 & 0312 415 27 05

Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Adı ve Soyadı ENVER CELIK Doğum Tarihi 22.09.1968
    TC Kimlik No Kamu/Özel Kodu Özel
    Sicil No Bakmakla Yükümlü Olduğu Kişi? Evet

23.12.2011 tarihi itibariyle hesaplanan Aylık : 972.95

Gösterge 15125 Ortalama Yıllık Kazanç 17.402,40 Ortalama Aylık Kazanç 757,20
    Aylık Bağlama Oranı 50,10 Aylık Bağlama Oranı 2 41,00 Aylık Bağlama Oranı 3 27,38

Hizmet Kütüğü Diğer Günler Toplam
    2000 Öncesi 3286 3286
    2000-2008/10 Arası 1256 1256
    2008/10 Sonrası 385 385
    Toplam 4927 4927

Sayfa 1 / 2 12 SonSon