Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2008 oncesi - 95 SGK girişi ve %40 raporu olan kişinin emekliliği..?

Bu tablo hala geçerlimi. Daha önce bir arkadaşım için sizden bilgi almıştım. % 40 rapor 1995 yılı ssk girişi 5 bin günün üzerinde prim gün sayısı var...

Birde bu arkadaşım sol bacağından sakat bastonsuz evde yürüyebiliyor fakat sokakta yürüyemez. İlk işe girerken sakat raporu almak için Şişli Etfal hastanesine gittiğinde doktor yüzde kaç lazım işe girmek için demiş arkadaşımda yüde 40 diyince al sana yüzde 40 rapor demiş. Yani gerçek yüzdesini kendiside bilmiyor. Eğer emekli olurken yüzdesi daha fazla yada eksik çıkarsa ne olacak...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

1 Ekim 2008 öncesinde sigortalı olmuş ve aynı zamanda SSK (4a) statüsünde emekli olacaklar için evet, o tablo hala geçerli.

http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Hangi oranda rapor alabileceğine dair sakatlık oranı cetveli'ndeki tablo:

Tablo 3.4 - 95 SGK girişi ve %40 raporu olan kişinin emekliliği..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Devlet özürlü memuruna vergi indirimi şartı yokken neden özel sektörde çalışana şart koşulmuş bunun sorgusunu neden yapmıyormusunuz sorun değil mi bu emekli olamıyanlar var benim gibi neden gündeme getirilmiyor ......

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlarım % 40 rapor ile vergi indiriminden faydalanmıştım. Mart 1 itibariyle 17 yılı ve 5 bin küsür günü doldurdum. Bu ay sonu itibariyle emeklilik için başvuracağım.

Sormak istediğim (burada okuduğum bazı arkadaşların başına gelen rapordaki % oranının düşürülmesine karşı) acaba diyorum çaktırmadan gidip tam teşekküllü bir devlet hastanesinden yeni bir rapor alıp en az % 40 ı garantilesemmi.
    Bir devlet hastahanesinin başhekimi "senin oranın % 40 tan fazladır bence gerek yok" demesine karşı yinede güvenemiyorum.
    Emeklilik için başvurduğumda SGK beni yeni bir hastaneye sevk edip tekrardan bir heyet önünemi çıkaracak yoksa hali hazırda vergi indiriminden faydalandığım raporumumu dikkate alacak.

Şimdiden teşekkür ederim. Emekliliği bekleyen arkadaşlarada sabır dilerim.

(Fikret)

Üye
    yerdogan Avatarı

Son Giriş
    26.04-2015
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende hep bunu düşünüyorum.eğer tekrar rapor al derlerse emeklilik hayal

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Defterdarlıktan elde edilmiş sakatlık indirimi varsa, bu hak size otomatik olarak emeklilik kazandıracak. Ayrıca bir rapor istenmesi söz konusu olamaz (ama sgk kontrol muayenesi isteyebilir, buna dair kimse bir garanti veremez)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey işyerimden istifa ettim. Emeklilik için başvuracağım. Başvurmak için hangi evraklar istenir. Benim elimde bir tek %40 sürekli raporum var. Defterdarlıktan aldığım vergi indirimine ait herhangi bir belge yok ama faydalanıyorum. Benimde elimde bazı belgeler olması gerekmiyormu. İş yerime gitsem sanırım orada en azından birer kopyası vardır herhalde. Bir takım belgelerin maliyeden iş yerime posta yoluyla bir zarf içerisinde geldiğini görmüştüm. Ama çok uzun zaman önceydi. Bana yanlızca raporumumu verdiler yoksa diğer evraklarıda vermişlermiydi hatırlamıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

http://www.engelliler.biz/forum/emek...-ve-surec.html

Sakatlık indiriminden yararlandığınızı beyan etmeniz yeterli. SGK maliyeye yazı yazıp bunu teyit ettikten sonra emekliliğinizi gerçekleştirecek.

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Bülent bey. Gelişmelerden haberdar ederim...

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende ayın 17sinde başvurdum. Ama bana sanki bazı şeyler eksikmiş gibi geldi. Benden yanlızca işten çıkarken aldığım belgeyi, sakatlık raporumun fotokopisini, vergi indirimi evrağının fotokopisini, ve birde doldurttukları formu belge olarak aldılar. Başkada birşey istemediler. Ne bileyim nüfus kağıdı fotokopisi, resim veya benzeri bir şey istemediler. Karşılığında Yaşlılık Tahsis No diye kırmızı renkli bir kart verdiler. Bu numara ile takip edersiniz dediler. Numara ile evrak bulunamadı yazıyor. TC Vatandaşlık No girdiğimde aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa açılıyor. Nedir Bu.

adszlws - 95 SGK girişi ve %40 raporu olan kişinin emekliliği..?

Uploaded with ImageShack.us

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Henüz başvurunuz çok yeni. 1 aydan önce sonuçlanmaz.

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de bu tarz bir yazı çıkıyor. Evrak kapandı ne demek acaba...

LTYhZ - 95 SGK girişi ve %40 raporu olan kişinin emekliliği..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu ibarelerden bir şey anlaşılmıyor. Evrak çıkmış da, sonuç ne, belli değil.

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuç ne olabilirki. Emekliliğim rededilebilirmi?

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    beklemek gerek birde gidip müracat ettiğin sgk il müdürlügünden sorabilirsin

Sayfa 1 / 2 12 SonSon