Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1995 yılında trafik kazası gecirdim kazandan sonra sigortam yapıldı 95 yılında sadece 3 aylık bir prim ödemesi olmuş asgari
    ücretten sonra 2002 yılında 2 ay ödenmiş 2003 de 3 ay ödenmiş sonra 2005 yılına kadar komple
    asgari ücretten ödenmiş daha sonra 2009 kdr 900 tl eskı paraya göre 900 milyon olarak ödenmiş
    2011 yılının 8. Ayına kadar 3313 prim günü ödenmiş ne zaman emekli olurum emekli oldugumda tahmini
    ne kadar maaş alırım vede kalan seneleri yüksekten ödememin bana getirisi ne kadar olur mesela
    ne kadar prim ödesem bana maas aldıgımda farkeder eger cevap verirseniz sevinirim teşekkürler iyi günler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ben derim ki maaşınız 850-900 civarı olur şu tarihten sonra yüksek ödemek maşınıza pek bir getirisi olmaz eski yıllarda yatan primleriniz yüksek olsaydı daha güzel olurdu.
    Not:Siz malulen emekli olmayacaksınız engellilere tanınan haktan faydalanarak ve vergi ind. hakkı alarak emekli olacaksınız.
    Şuradan emekli maaşınızı hesaplaya bilirsiniz.
    SSK Emekli Maaşı Hesaplama. Ne kadar emekli maaşı alırım | Ücretsiz SSK Emekli Maaşı Hesabı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Defterdarlıktan elde edeceğiniz sakatlık indirimi derecesine göre aşağıdaki tabloda belirtilen şartlarda erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanacaksınız:

2008 oncesi - Malulen emekli olursam tahmini ne kadar maaş alırım?

Geçmişe dönük olarak sigorta primi ödemeniz mümkün değil. Sadece eğer askerlik yapmışsanız, o süreyi borçlanabilirsiniz, o kadar (eğer ilk sigortalılığınız askerlikten sonra idiyse, borçlanacağınız süre kadar sigorta başlangıç tarihiniz geriye gider)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok tesekkür ederim ilginiz için saolun

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba herkese iyi aksamlar 28.04.2012 de emekli olacagım acaba yapmam gerekenler nelerdir mesela emekli olmadan önce sorun cıkmaması için yapmam greken nedir veya günümü doldurduktan sonra yapmam gereken nedir tek basıma yapabilirmiyim teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Defterdarlıktan sakatlık indirimini elde etmiş durumdasınız değil mi? Bu durumda önceden yapmanız gereken hiç bir şey yok. Sakatlık indiriminizin olduğunu beyan edip diğer evrakları da tamamladığınızda, sorunsuz şekilde başvurunuz kabul edilecektir: http://www.engelliler.biz/forum/emek...-ve-surec.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o ne demek sakatlık indirimini elde etmek hiç bir bilgim yok o konuda

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker sana danışayım dedim azda olsa fikrin vardır ben 25 10 2015 de emekli olabiliyorum verdiğin linkten geçen sene hesapladım 696 tl yazıyordu emeklilik hesabi fakat 2012 de hesapladım 665 tl gözüktü primin dolmasınada 127 gün var 4080 olmasına şunu ögrenmek istiyorum normal ssk lı olarak azmı değilmi yada hesaplanırken üzerine artı bir şeyler ilave ediliyormu yukarıdaki arkadaşa 850 900 tl demişsin oda asgari ücreten yatmış bende son 3senedir 1400 tlden yatıyor ortalama siğortam ne kadar almam lazım tahminen kusura bakma bilğin varsa açıklayabilirmisin kafam karıştı neden gitikçe aşagı düşüyor emekli maşım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yukarıdaki tabloya göre emekli olabilmek için çalışırken defterdarlığa başvurup, sakatlık indirim hakkı elede etmeniz şart. Erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanmak için bu hakkı elde etmek zorundasınız

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu güne kdr hiç basvurmadım peki sorun olurmu normal bir calısan gibi ödendi sigortalarım su asamada yapsam sorun olurmu emekliligimde

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Halen çalışan statüsünde sigortalı iseniz, işyerinizden alacağınız bir yazı ile defterdarlığa başvurup sakatlık indirim hakkı elde etmelisiniz. O hakkın derecesine göre emeklilik kriterleriniz belli olacak:

2008 oncesi - Malulen emekli olursam tahmini ne kadar maaş alırım?

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sakatlık ındırımı nasıl oluyo anlamadım bı turlu nerde ındırım yapılıyo
    bırde ben malulluk basvurusu yaptım evraklar tamamlandı ankaraya gönderildi,
    benım 1800 gunluk prımım var bunun yettıgını sanıyorum bu yuzden aksılık cıkarmı.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

calısan statüsündeyim halen ne tür bir yazı alacagım vede 1995 ten beri sigortalıyım 3600 iş gününü doldurmama 5 ay var ne tür bir yol izlemeliyim

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi sana danışayım dedim azda olsa fikrin vardır ben 25 10 2015 de emekli olabiliyorum verdiğin linkten geçen sene hesapladım 696 tl yazıyordu emeklilik hesabi fakat 2012 de hesapladım 665 tl gözüktü primin dolmasınada 127 gün var 4080 olmasına şunu ögrenmek istiyorum normal ssk lı olarak azmı değilmi yada hesaplanırken üzerine artı bir şeyler ilave ediliyormu yukarıdaki arkadaşa 850 900 tl demişsin oda asgari ücreten yatmış bende son 3senedir 1400 tlden yatıyor ortalama siğortam ne kadar almam lazım tahminen kusura bakma bilğin varsa açıklayabilirmisin kafam karıştı neden gitikçe aşagı düşüyor emekli maşım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Malulen emeklilik ayrı bir şey CAN_KUŞ. Onun vergi indirimi ile bir ilgisi yok. Burada erken Yaşlılık emekliliğinden bahsediyoruz.

asi, emekli maaşı konusunda kimse ne t bir şey söyleyemiyor:
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html
    T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu

Sayfa 1 / 2 12 SonSon