Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ibrahim , aslı derken çalıştığım firmamdaki rapordan bahsediyorum rapor zaten ankaradan geldi ve firmaya teslim edildi ya o rapordan bahsediyorum işte ,sigortaya giderken yanımda o raporu götürecekmiyim çünkü o rapor fotokopi değildi diye hatırlıyorum ve ben şuanda vergi indiriminden yararlanıyorum arabamda var ötv ödemediğim ,kimliğimde bile %40 engelli ibaresi çıkmış yani herkez tarafından tanınıyorum ,neyse ben o rapordan bahsediyorum giderken onun fotokopisinimi götürücem yoksa iş yerindeki raporun kendisinimi götürücem

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmetyilmaz;

mehmetylmaz kardeşim ssk ya giderken kimligini götürmen yeterli çün kü her halukalde senin emeklilik dilekçene istisnaden kurum maliyeye yazı yzacak amaelden senle gönderip ister ama postayla ister sonuçta resmi yazışma karşılıgında maliyeden gelen resmi yazıyla işlemin başlıycak yani özet olarak sen raporu kafana takma kardeşim

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkez seni tanıyor ama nazisam dediği gibi yazı yazacaklar maliyey sen elinde raporla vergi indiriminle git onlar gerisini onlar yapar bu kadar kafana takma

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

ok teşekkürler.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

nazisam;

Hayır malesef kimlik yeterli olmuyor muhakkak vergi dairesinden bize gelen vergiden muaftır belgesini görmek istiyorlar, nerdenmi biliyorum çünkü bugün sigortaya emeklilik işlemlerim için gittim ve emekli olabilir kağıdımı aldım ,çok mutlu oldum inşallah herkeze benim gibi bu mutlu habere kavuşmak kısmet olur.
    işlemlerle ilgili sormak istediğiniz bişi varsa tazeyken hemen bildiklerimi aktarayım ki emkeli olacak arkadaşlara bi faydam olsun.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Mehmetyilmaz;

Hayırlı olsun. Darısı bekleyenlerin başına,
    Şu anda emekli olabilir yazısını almak için ne tür belgelerle ve nereye gittiniz. Olayı kısaca anlatırsanız iyi olur.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

hemen söyliyeyim :
    kimliğiniz ve maliyeden elinize ulaşan vergiden muaftır belgesi olacak onun fotokopisini kullanıyorlar,ama muhakkak aslıda yanınızda bulunsun. evrak kısmı bukadar.
    işemlere gelelim:
    sigortaya gittiğimizde emekli olabilir yazısı çıkarttırıyoruz (gün hesaplama kısmına gidiyoruz) burada bir belge veriyorlar onu doldurup tekrar teslim ediyoruz ,belgeyi alma ve teslim sıralarında raporumuza bakıyorlar ÖNEMLİ: RAPOR DEDİĞİM ÜZERİNDE RESİM OLAN HASTAHANE RAPORU DEĞİL , EKİNDE OLAN VERGİDEN MUAFTIR RAPORUNA BAKIYORLAR LÜTFEN BU KISMA DİKKAT EDELİM TABİKİDE HASTAHANE RAPORU YANIMIZDA OLSUN KİMBİLİR BAKABİLİRLER.
    doldurduğumuz belgeyi teslim ettikten sonra abinin bitanesi inceliyor sonra içeriye odaya gir diyor arada da bi arkadaşımız bakıyor önünde emeklilik şartları kağıdı var heralde oradan inceliyor o belgeyi ve vergiden muaf kağıdı ekleyip bide üstüne emekli olabilir kağıdını verdimi olay bitmiştir. bir tek yan masadaki imza işi kalıyor onuda yaptırıyorum ve sirada iş yerine gelip tazminatımı hesaplatıp işten çıkış belgemle birlikte tekrar sigortaya gitmem gerekiyor ama ben henüz işten çıkış kağıdını alamadım çünkü arkadaş izinliymiş artık salı günü halladicem kısmetse o işide ,bu arada sakın ha ay başında emekliliğimi vereyim diye bi tarafınızı yırtmayın ay sonu verin kağıdınızı çünkü verilen kağıt bir sonraki ayda işleme alınıyor 28 inde ver yada 29 unda 2 gün sonra işleme alacaklaar.ama ayın 2 sinde verirsen 1 ay sonra işleme alacaklar buda bir bilgi olsun benden. zannedersem bu kadar.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Geniş açıklamaların için teşekkürler.
    Peki sigortaya gittiğimizde demişsin. Belirli bir sigorta mı bu yani illa Unkapanı'mı yoksa ben burada Pendik-Yakacaık'takine gitsemde olur mu?

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

bi sıkıntı olacağını sanmam sonuçta senin gideceğin yerde sigorta ,yada işyerindeki muhasebecine sor o söyler zaten hangi sigortaya gitmen gerektiğini

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Mehmetyilmaz;

Anladım arkadaşım, valla bana muhasebeci deme, muhasebeci bu konulardan bihaber........
    Ona kalsa hiç bir şey yapmama gerek yokmuş, emeklilik nedeniyle diye istifa dilekçeni ver, bende işten çıkış sebebi olarak emeklilik diye yazıp çıkış işlemlerini yapacağım diyor.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

SAKIN HA ÖYLE BİŞ YAPMA gerek yokki zaten sigortada maksimum 1 saat içinde işin halloluyor alıyon kağıdı veriyon işyerine çıkışını yapıyorlar iş bitiyor onlardan aldığın evrağı tekrar sigortaya götürüyon tamamdır

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmetyilmaz;

mehmet yılmaz kardeşim bende sizin gibi pazatesi günü indirim belgemle kimligim le müracat ettim kuruma bana kimlik bilgilerimi ssk nomu içeren bir form doldurtlar işlemin tamam gerisini biz hellederiz dediler bana hiç sizin bahsettiginiz emekli olabilir yazısını vermediler ama şunu baa söylediler kesin olarak senin maaşın 10 ayın 1 itibariyle çalışır dediler yani bana sizin kast ettiginiz emekli olabilir belgesini vermediler acaba işlemlerimde bi eksikmi varr NOT : ama işyerinden çıkış kagıdımı istediler ama elime bir belge henüz vwermediler

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap feyzaya 15 yılda emekli olamasınız bunu bilin nedeni %40 ve vergi indirimi alsanız bile 3 cü dereceden kadelemendirme sistemine takılıyorsunuz bunu için 15 yılda emekli olamassınız

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım memurlar 15 yılda oluyorlar işçiler gibi kademe takımadan sanırım tam emin değilim nazisam emekli olduğuna hak kazandı kağıdı almadan iş yeri cıkış vermez sana cıkış vermezse başvuruda olmaz işyeri sana kağıt yazıp veriyor sgk kesildi die

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nazisam kardeşim ,iş yerinden çıkış kağıdı istediler demişsin peki sgk sana emekliliği hak ettiğine dair kağıt vermezse iş yerin seni nasıl çıkartacakki yani seni niye çıkarsın işyeri ,bence sen sıralamayı yanlış yapmışsın benim nasıl yazıyı aldığımı okursan orada ayrıntılı bir şekilde anlattım gün hesaplatma kısmına gideceksin o sana doldurman için bir belge verecek zaten gün hesaplatmadan alacağın kağıt senin emekliliğüi hak edip etmediğini araştıran kağıt. başka bir belgede var sen heralde onu doldurdun ,bence sen tekrar sigortaya git ve emekli olabilir kağıdı almak istiyorum de

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon