Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertuğrul16 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    19:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar herkese benim eşim 2009 da böbrek nakli oldu 1997 sigorta girişi ve10 yıllık süreyi 1900 gün primle doldurduğu halde sgk ya başvurduk sağlığının yüzde 60 ını kaybetmediğine karar verilmiştir diye red cevabı aldık.şimdi sgk ya itiraz mı etmeliyiz yoksa direkt dava mı açmalıyız dava açarsak ne kadar zamanda sonuçlanır.ayrıca bu süreçte eşim herhangi bir işte çalışabilir mi? herkese şimdiden teşekkür ederim.acaba dava açıp kazanan var mı?

bu konuda yardım edebileceklere şimdiden çok teşekkür ederim 6 aydır uğraşıyoruz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bence itirazla uğraşmayın, derhal dava açın. Bence yüzde yüz kazanırsınız. Çünkü nakil sonrası verilen rapor oranı %70. Be kanun (5510/25) %60 üzeri raporu bulunanların malulen emekli olabileceklerini çok açık olarak yazmış: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Davanın çok uzun süreceğini sanmıyorum. Avukatınız buna yanıt verebilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ertuğrul16 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent kardeşim avukatla görüştüm bayram tatilinden sonra dava açıyoruz.inşallah süreyi geçirmemişizdir 2 ay olmadı daha davayı açan kişi dava sonuçlanana kadar sigortalı bir işte çalışabilir mi? çalaışamaz mı? nakilli bir bayan davayı kazanmış 2 aydır maaş alıyormuş benim için umut oldu bu..çok teşekkür ederim..

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    20:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim gayinco gecen sene annesinin böbrgini aldi yani nakil oldu ,70 rapor aldi suanda gecen seneden beri de emekli malünen ,10 senede calismisligi cikti
    simdi vergiden heryeden yararlaniyor,sizin hakinizi yiyorlar hakinizi arayin ,ozaman benim gayincom niye emekli oldu oda böbrek nakili ,sizinkide böbrek nakili,
    ozaman benim gayinco ve öbür nakil olan vatandaslar niye malünen emekli oldu aceba ,zavali gayincom neler cekmisti diyalizlerde ve haftada en az 3gününü diyaliz makinalarda geciriyodu
    ve nakil ameliyatindan sonra da 6 ay onun odasina birtek hanimi girebilyordu ve hergün carsaf yorgan tamizlenmesi ve degismesi lazimdi,mikrop kapmamasi icin ,cok zor günlerdi onun icin
    böbrek nakli bu kardesim ,safrakesesi amilyati deyil ,size nasil red cevabi geldi hayret durumdayim ,siz davayi kazanirsinis kafaya takmayin

Üye
    ertuğrul16 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ertan kardeş senin kayınço nakilden sonra mı emeklilik için başvurdu bir de hangi ilde yaşıyor ? biz birde kredi çektik kesin emekli olacak diye şimdi çok zor durumdayız umarım bizide emekli yaparlar.mahakemeyle değilde normal başvuruyla malulen emekli olduysa bu ne biçim iş anlamadım.ama tabi başka hastalığı var mı bilmiyorum

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ertuğrul16;

kardes evet nakilden sonra basvurdu halen ben onun hanimiyla beraber urasmistik heyete girinceye kadar ordan oraya kosusturmalarla cok zordu,istanbulda kendisi yasiyor ve islemleri istanbulda yaptik ,herseyi istanbuldan dogru yapmistik ,heyeten 100de 70 rapor cikti
    ve malünen emekli oldu emekli parasi gelmeside 4 ay sürdü ,su anda 36 yasinda biz hic problem yasamadik ilk basvuruda aldik 100de70 raporu kanuna görede öyle zaten,nakil oldugu hastaneden raporlarini ve diyalize girdigi hastanede n raporlarini alip saglik kuruluna verdik okadar ,istersen sen birkere itiras et hemen mahkemeye verme simdi avukat parasi felan ,zor durumdaymisin da,bence yeniden basvur ve belki bu sefer rapor cikar maglünen emekli olmasi icin ,

Üye
    ertuğrul16 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam kardeş çok sağol...inşallah bizde sonuca ulaşırız.

Üye
    edi_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ertan
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

normalde sonuca problemsis ulasman lazimdi ama iste sansislik deigim kadersislikmi digim ,biras daha urascan iste okadar,ama sonunda olur emekli kafaya takma ,haaa benim kayinconun allaha sükür baska haslaigi yok,birtrk böbreklri iflas etmisti böbregin biri zaten hic görünmüyordu rötgende kendi kendine bitmis
    ve öbürüde azicik birsey kalmisti ,3 sene diyalizlerde urasti ,sonra anesinin böbregi uydu ameliyt karari aldik,bu kadar baska hastalik yok tek böbrekten girdi heyete

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ertuğrul16 Mesajı Gör
    davayı açan kişi dava sonuçlanana kadar sigortalı bir işte çalışabilir mi? çalaışamaz mı?

nakilli bir bayan davayı kazanmış 2 aydır maaş alıyormuş..
    Avukatınızdan bu emsal dava hakkaında bilgi alıp bizimle paylşaşabilir misiniz lütfen. Dosya numarası vb....

Malulen emeklilğin işleme konması için kişinin çalışmaması lazım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ertuğrul16 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam ben araştırayım şahsı bulunca paylaşırım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Gelişmeleri paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen

Üye
    böbreknakli Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    11.01-2012
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 3 ay önce böbrek nakli oldum. araştırma halindeyim ama malülen emeklilik hakkında net bir sonuca ulaşamadım. sgk ya başvurdum ve kurul raporuna dün çıktım. kurul ne oranda rapor verdiğini söylemedi. söyledikleri sgk belirleyecek diyorlar. sgk ya soruyorum onlarda hastane verir özürlülük oranını diyor. anlamadım gitti topu hep birbirlerine atıyorlar. bu oranı kim verir acaba? işim olmazsa bende direk mahkemeye vereceğim. mahkeme için nasıl bir yol izlememiz gerekir sayın Bülent bey. ayrıca bu konuda daha önce bu prosedürleri yaşamış olan varsa yazabilir mi buraya.

Üye
    ertuğrul16 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş aynı şeyleri biz de yaşadık.hastahane rapor vermiyor sgk belirleyecek diyor.sgk ya başvurduk emeklilik için red kararı çıktı bizde şimdi itiraz ettik sonucu 2-3 ay içinde gelirmiş.eğer red çıkarsa yine sgk aleyhine dava açacağız.senin de başına gelecekler aynı şeyler.bilgin olsun.

Üye
    tarık polat Avatarı

Gerçek Adı
    tarık
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    03:31
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu ilehiç dava sonucu veya sgk ya başvurupta olumlu bir sonuç alan arkadaşlar yazı metnini paylaşırlar ise diğer insanlarada çok faydası olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, emsal olabilecek dava sonucu olduğunda lütfen bunu bizlerle paylaşın

Sayfa 1 / 2 12 SonSon