Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TAHSİN AKIN Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin akın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşar,
    Ben 1991de işkazası sonucu skg dan sürekli işgöremezlik geliri almaktayım halende ssk lı olarak çalısmaktayım 3600 günden ikinci emeklilik olma şansım varmı yüzde 46 da vergi indirimi raporum var varsa ne yapmalıyım yardımlarınız için teşekür ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet erken emekli olma hakkınız var. 1991 yılından evvel sigortalı olduğunuzu düşünüyorum bu yüzden 3.derece vergi ind. hakkınız olduğuna göre prim ödemeniz 3600 gün ve fazlası ise ssk ya engellilere tanınan erken emeklilik hakkından faydalanarak emekli olmak için müracaat edebilirsiniz.
    Emekli olduktan sonra 2 maaşınızı da almaya devam edersiniz yalnız çok olan maaşın tamamını az olanın ise yarısını alırsınız.

Üye
    TAHSİN AKIN Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin akın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker kardeş işe griş tarihim 12 08 1991 kaza tarihim 16 08 1991 sürekli iş göremezlik geliri alıyorum yüzde 46 da vergi indirim raporum var ikinci emekliligi nasıl ve hangi yasaya göre olurum ssklı olarak çalışmaktayım ne yapmalıyım yardımlarınız için teşekür ederim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tahsin,
    3.derece vergi ind. hakkınız olduğuna ve Toplam prim süreniz 3600 günden fazla ise sgk ya emekli olmak için müracaat edin. Hemen emekli olursunuz.

Üye
    TAHSİN AKIN Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin akın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker kardeş benim şu anda 1854 günüm var hem işkazasından dolayı aldıgım sürekli iş göremezlik geliriyle bereber 3600 günle emekli olunca iki maaşıda alabilirmiyim günüm dolunca nasıl bir yol izliyerek ikinci emekli olabilirim yeniden rapor almama gerek varmı 46vergi indirim raporum var

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

1854 gün olan Prim sürenizi 3600 güne tamamlayarak erken emeklilik hakkı kazanırsınız. Erken emekli olduktan sonra 2 maaşınızı da almaya devam edersiniz çok olan maaşın tamamını az olanın yarısını alırsınız.
    3.derece vergi ind. hakkınız olduğuna göre tekrar rapor almanıza gerek yok .

Üye
    TAHSİN AKIN Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin akın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederim ilker kardeş yardım ve verdigin bilgilre

Üye
    TAHSİN AKIN Avatarı

Gerçek Adı
    tahsin akın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa kardeş ben 12 08 1991 yılında işe girdim 16 08 1991 yılındada iş kazası yaptım ve sürekli işgöremezlik geliri almaktayım aynı zamanda ssklı olarak çalışmaktayım vede yüzde 45 vergi indrim raporum var 1854 günde pirimim var ikinci emekliligi ne zaman ve hangi yasaya göre olabilirim 16 07 1973 doğumluyum yardımlarınız için teşekür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    05.08.1991'den sonra sigortalı olduğunuz için, emeklilik için 16 yıl sigortalılık süresi ve 3760 gün prime tabisiniz. Yani, prim gününüzü 3760'a tamamladığınız anda varolan vergi indirim hakkınıza istinaden emeklilik talebinde bulunabilirsiniz.

Not: Unutmayın, askerlik yapmışsanız, o süreyi borçlanıp prim gün sayınıza ekletebilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...