Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar
    öncelikle bu siteyi kuran başta oturan boğa kardeşim olmakla beraber emeği geçen bütün arkadaşları kutluyorum çok güzel bir site hazırladığınız için.

benim eşim trafik kazasından dolayı malulen emekli oldu % 64 ağır özürlü sürekli çalışamaz raporuyla kurum bizi maaşı bağlamadan önce başka hastaneye çapaya sevk etti fizik bölümüne ordan da tetkik ve rapor istiyoruz dedi çapa yada gittik ordanda % 79 ağır özürlü raporu verdiler
    kuruma getirdim elden teslim ettim
    20 gün sonra eve kağıt geldi kurumdan maaş bağlandı diye kurumu aradım % 64 ağır özürlü ilk rapora göre maaş bağlamışlar

şimdi bizim ordan aldığız raporun hükmü yok mu

birde neden ağır özürlü sürekli çalışamaz rapora 2 yıl sonra kontrol tarihi koydular benim bildiğiğm koyulmuyor du eşimin hala kafatasında kemikler yok bacağında gömülü duruyor fiziken de vucunda direnç yok kendi işlerinide yapamıyor

sizce tekrar kontrolde bi sıkıntı yaşarmıyız şimdiden teşekkür ederim

Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar ben bununla beraber üçüncü kez yazıyorum hala cevap alamadım eşim trafik kazası sonucu 24 gün komada kaldı toplamda 65 gün yoğun bakımda kaldı yaklaşık altı ay yatalak kaldı bu arada malulen emekliliğe baş vurduk araştırma hastanesi %64 ağır özürlü sürekli çalışamaz raporu verdi kuruma götürdük kurum daha sonra çapadan fizik ve norolojiden tetkik istedi ordanda fizik bölümü %79 ağır özürlü çalışamz raporu verdi kuruma o raporuda verdik 20 gün sonra eve maaş bağlandı kağıdı geldi şimdi soruyorum sizlere arkadaşlar maaş d ilk raporla bağlanmış ve farklarıda verdiler ama ağır özürlü sürekli çalışamazrapora 2012 üçüncü ayına kontrol vermişler sizce sürekli çalışamaz ağır özürlü rapora kontrol tarihi koyulurmu eşimde daha sonradan o dönemlerde bezlendiği için farkedemediğimiz üroloji sorunları çıktı norolojik aşırı aktif mesane istem dışı idrar kaçırma hastalğı var birde malulen emekliyken biz eşim için bu hastalık için rapor almak için başvursak olurmu bilgilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ali bey, eşiniz ödemiş olduğu sigorta primlerine istinaden malulen emekli oldu; değil mi? Eğer öyleyse, orandaki bu düşüş maaşta bir değişikliğe yol açmaz. O açıdan rahat olun.
    Eşinizde Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık söz konusu mu? Daha doğrusu, sgk maaş bağlarken eşinizi bu şekilde değerlendirilmiş mi, bunu biliyor musunuz? Zira bu değerlendirme yapılmısa, bağlanan maaş %10 arttırılmıştır. Bunu sgk'ya gidip öğrenebilirsiniz.
    Eğer bu değerlendirme yapılmamışsa ve/fakat sonradanidrar tutamama vb. bir sorun da ortaya çıkmış ve toplamda Başka Birinin Sürekli Bakımına Muhtaçlık söz konusu olmuşsa, bu gerekçeyle sgk'dan sevk alıp, hastaneden yeni bir rapor alarak maaşın %10 arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

Kurumun Kontrol Muayenesi şerhi koyma hakkı var ve çoğunlukla bu hakkını çok anlamsız şekilde kullanabiliyor. Maalesef kontrol zamanı gelmeden 1 ay önce kurum sevki ile hastaneye gidip kontrol muayenesi olmaktan başka yol yok (O işlemler esnasında maaşınız aksamaz.) O kontrolün ardından yeniden kontrol öngörülmez diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabın için teşekkür ediyorum bülent bey

eşim bakıma muhtaçlıktan bağlanmadı nisbeten durumu biraz daha iyi fakat travma sonucu kafatasındaki kemilkler alındı sağ bacağın baldırına gömüldü ve halada orda duruyor
    araştırma hastanesindeki beyin cerrahları acele etmeyin o ameliyat için bağışıklık sistemi güçlensin dedi kısmetse 2012 haziranda kafasına kemikleri koyacaklar
    bu durumdayken rapor oranı düşermi sizce zaten uroloji norojen mesane hastalığı bezlenirken farkında olmadık şimdi sadece geceleri bezleniyor banyosunu ben yaptırıyorum merdiven çıkarken ben destek oluyorum eklem hareketliliği kısıtlı
    bakıma muhtaçlık istemiyorum zaten maaşı 851 tl olarak bağlanmıştı 86 dan sigortası vardı 2000 öncesi olduğundan 1993 den sonrada prim yatmadığı için yüksek bağlandı zaten işyeri de yüksekten ödemiş primleri sağolsunlar şuanda 1016 tl alıyor
    zamlardan sonra maaaşı kesme durumları olurmu sizce rapor düşerse kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Süpersiniz... Bu zamanda birbirine sahip çıkan eş bulmak kolay değil. Var olun.

Kontrol muayenesinde nasıl bir sonuç çıkar, inanın bilemiyorum. Ama, o gün geldiğinde bu idrar tutamama konusunu da mutlaka belirtin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey evlenirken hastalıkta sağlıkta dedik ve sözümü tuttum bir bebeğe nasıl bakıldıysa ona öyle baktım yoğun bakımdan çıktıktan sonra 1 ay burnundan şırıngayla mama verdim 45 gün fizik tedavisi gördü hastanede senin anlıyacağın 6 ay hastanede refakatçı kaldım sağ olsum işyerim müsade etti işe gidiş geliş saatlerim hep düzensiz oldu ama yöneticilerden allah razı olsun idare ettiler ve mükafatını aldık allah onu bana ve çocuklarıma bağışladı ve diyorum allah düşmanımın başına vermesin ben zaten kendimce rapor oranı artar eksilmez düşüncesindeyim zaten sizin siteden okuduğum kadarıyla aktif norojen mesane istem dışı %60 veriyorlar buna birde beyin eklersen oran daha da çıkacak düşüncesindeyim valla o geri geldi ya gerisi mühüm değil kolay gelsin

peki bu çapadan aldığımız raporu %79 olan bunu maliye deftardarlığına gönderip emekliyken vergi indirimi alabilirmiyiz mümkünmü acaba bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Mutluluklar dilerim.

Emeklilikte vergi indirimi söz konusu değil...

Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey selam peki olduda rapor vermediler oranı düşürdüler benim eşimin 2330 günü var 2 tanede çocuğada doğum borçlanması yaparsak toplamda 3670 gün yapıyor alıcağı özürlü raporuyla 3600 günden emekli olabilir değilmi ? onun için vergi indirim şartmı gerekiyormu cevaplarsanız sevirim teşekkürler.

sgk girişi 1986

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet, doğum borçlanması yaparak prim gününü en az 3600 yapabilir ve defterdarlıktan vergi indirim hakkı elde ederseniz, erken Yaşlılık aylığından yararlanabilirsiniz. %40 ve üzeri rapor işinizi görür o zaman...

Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için bülent bey allah sizinde yardımcınız olsun inşallah bu kadar kişiye bilgi dönüyorsunuz bravo valla ne diyim kolay gelsin

Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam bülent bey değerli site üyeleri eşim şuanda malülen emekli 2012 mart ayında kontrolü var diyelimki rapor oranı düştü emekliliği iptal edildi elimizde şu an bulunan %64 ağır özürlü sürekli çalışamaz raporuyla bir işe girip bununla vergi indirimi almak için kullanabilirmiyiz yoksa bunun için tekrar rapormu alacağız cevaplarsanız sevinirim çok teşekkürler şimdiden kolay gelsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Elinizdeki raporun tarihi nedir, ne zaman alınmış?

Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam bülent bey raporu aldığımız tarih 2010 mart ayında alındı sürekli çalışamaz ağır özürlü arkasındada vergi indiriminden faydalanır kısmında evet yazıyor bu raporu biz vergi indirimi için kullana bilirmiyiz sonradan şu anda emekli zaten hanım kontrol şubatta olacak martta ama ama ben 1 ay erken gideceğim sgkdan sevk alıp ilgine teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Biraz şansa kalmış ama, bence kabul edilecektir... Kabul edilmesi için ısrarcı olun.

Ve evet, kontrol muayenesi için zamanından önce başvuru yapmanız bence de mantıklı. Erkenden işlerin halledilmesi emekliliğin aksamaması için de güzel olur.

Üye
    masum kral Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam arkadaşlar , eşim trafik kazası sonucunda ,d sürekli çalışamaz raporuyla malulen,emekli oldu rapor sürekli çalışamaz raporda özürlü kimlik kartı alabilir evet .vergi indiriminden faydalanabilir evet.2022 aylığından faydalanabilir evet. yazıyor faydalanacağı yerler raporda belirtilmiş fakat buna rağmen kontrol tarihi koymuş maaşı bağlayan kurum. kısmetse şubat ayında kontrole gideceğiz kazanılmış haklara bakıldığında sürekli çalışamaz ibareli raporlarda tekrar rapor düzenlenemez diyor sizce bizden sağlık kurulu tekrar rapor verirmi yoksa zaten raporun sürekli diye aynı raporla emeklik devam edermi cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Sayfa 1 / 2 12 SonSon