Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Thekori Avatarı

Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, bende merak ediyorum 2yıldan beri özel sektörde calisiyorum. tabiki burdan yıl oncesinde de calismistim suanda benim bugune kadar gun sayısı 1320. simdi benim 15 yıl mi? yoksa 20 yil mi? bazıları anlayamadım. bazıları soleyenler universite mezun ise 17 yil surer diyor bu konular da yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Üniversite okumuş olmak avantaj mı sağlıyor benim bildiğim senin özür derecene göre sınıflama yapmış olmaları 2000 yılı ağustos ayından itibaren yanlış olmasın işe başladıysan sigortalı olarak 4240 gün 19 yıl %40 olanlar için

Üye
    Thekori Avatarı

Son Giriş
    12.09-2014
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serdar paylastığın için tesekkür ederim. bende özürlü kartım var %42 yazıyor 19 yıl mi oluyor? ben 2006 yilinda ilk ise baslamistim. ayrıca, bende vergi muaf ile ilgili halen basvurmadım! gerek olmadığı soyleniyor!! sizde vergi muafi var mı? eger vardaysanız sartları nedir? siz duyuyorsunuz da ben isitme engelliyim buyuzden kimseden duyamıyorum okuyarak ogreniyorum

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Thekori,
    2006 yılında işe başlamış iseniz Elinizdeki %42 rapor ile 3. derece vergi ind hakkı kazanır iseniz 20 yıl 4400 güne tabi olursunuz. üniversite mezunu olmanız size ayriyeten bir erken emeklilik hakkı vermez.Erken emeklilik hakkından faydalanarak emekli olmak istiyor isen vergi ind. hakkı almanız şart..
    Vergi ind. hakkı almanız için çalıştığınız iş yerinden çalıştığınıza dair belge alarak maliyeye vergi ind. hakkı için müracaat etmeniz gerekli.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu arada: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

1 Ekim 2008 öncesinde sigortalı olmuş ve 4a (eski adıyla SSK) statüsünde emekli olacaklar için emeklilik tablosu:

2008 oncesi - 2 yıldır özel sektörde çalışıyorum. 1320 prim günüm var. Ne zaman emekli olabilirim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...