Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yavuz0155 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    22.06-2015
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm ben 2006 ssk girişliyim ve 2009 tarihinde böbreklerimi kaybettim aynı sene içerisinde nakiloldum şu anda 1371 pirimim var askerlik borçlanmam hariç ve benim malülen emekli olma şansın nedir yada nasıl yapmalıyım şimdiden çok teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

10 yıl sügortalılık süresi şartını tamamlamanız şart (yani 2016'yı beklemeniz). O tarihte prim gün sayınız da en az 1800 ise (gerekirse askerlik borçlanması da yapabilirsiniz) malulen emeklilik için sgk'ya başvuru yapacaksınız, sgk da malul olmadığınızı öne sürüp başvurunuz reddedecek.
    Nakil sonrası %70 raporunuz olduğu için, kurumun red kararına karşı dava açacaksınız ve bence malulen emekli olabileceksiniz. Dayanacağınız yargı kararı: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yavuz0155 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    22.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ediyorum peki malülen emekli olduğumda alacağım emekli maaşı ne olur sizce saygılar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Emekli maaşı hesaplamasında toplam kazancınız en önemli etken toplam kazancınız nedir.?

Üye
    yavuz0155 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    22.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim pirimim asgari ücretden yatıyor vede şunu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız benim askerlik tarihim 2004 borçlanmayı yatırırsam 2004 e geri çekermi 2006 dan yani 2014 de emekli olabilirmiyim saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Eğer ilk sigortalılığınız askerlikten sonra ise, evet, askerlik borçlanması yaptığınızda o süre kadar öne çekilir sigorta başlangıç tarihiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yavuz0155 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    22.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim cevaplarınız için

evet askerlikten sonra ilk ssk girişim peki ozaman ben 2014 de emekli olabilirim peki maaş hakkında bir bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim ne maaş alırım yani 2014 de sanırım 2000 bini geçer pirimim pirimin asgari ücretden yatıyor ssk kurumumda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231