Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vergi indiriminden emekliliğe baş vuru yapıldığında emeklilik kaç günde belli oluyor arkadaşlar

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz daha bilgi verirseniz arkadaşlar yardımcı olurlar emeklilige baş vuru ortalama 2 ay içerisinde belli olur ssk girişiniz kaç priminiz kaç yaşınız kaç vergi indiriminiz kacıncı dereceden 1 derecemi 2 derecemi 3 derecemi bide emekli olur belgeniz varmı ssk ihtiyarlıktan bunları yazarsanız birazdaha bilgi sahibi oluruz

Üye
    KARA1 Avatarı

Gerçek Adı
    BEN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emekli olur belgeniz varmı ssk ihtiyarlıktan Belgesi nasıl bir belgedir acıklarsanız sevinirim

vergi indirimi almak yeterli deyil mi?

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi almak yeterlide prim gün ve yıl şartını doldurdunuz zaman ssk ihtiyarlıktan emekli olup olamıyacanıza dair yazı alacaksınız ve gelen cevaba göre emekli olursunuz yada şu tarihde emekli olursunuz der egerkin emekli olursunuz derse iş yerine verip gerekli evrakları tamamladıktan sonra emekli olursunuz tek yapmanız ssk ihtiyarlıktan hazır formu dolduracaksınız size cevap 15 güne kadar gelir

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için yapılan müracatın sonucunu nasıl takip edebiliriz.yada ulasşabileceğimiz telefon ve site adresini yazarsanız seviniriz arkadaşlar

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müracaatın hangi aşamasında olduğunu bilsek tahminen bir şey söylerdim. Raporu aldınmı. Rapor almak bulunduğun yere göre değişir. Bazı illerde çok uzun örneğin İstanbul, bazı illerde 1 günde. Raporu aldığını farz edelim. Hastane raporu maliyeye Maliye bunu Ankara Merkez Sağlık Kuruluna gönderecek. Ordan yaklaşık 3 ile 4 haftada sonuç maliyeye ordanda 10-15 gün içinde işyerine gelir. Şayet emekli olmak istersen şartların uygunsa işyerine gelen yazının işyeri tarafından kaşeli imzalı fotokopisi ile sgk müracat ve 3-4 gün içinde sonuçlanır.

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar istirahatliyken vergi indiriminden emekliliğimi verebilirmiyim bu konuda aydınlatırmısınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, verebilirsin. Ama, emekliliğinin başlayabilmesi için işten çıkışın olması şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yamanhuseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin yaman
    Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli Arkadaşlar,
    Ankara maliye ye %43 oranında engelli raporumu Gelir idaresi başkanlığı yolladı %40 SÜREKLİ olarak Ankara maliye den evrak 2 ayda geldi. Emeklilik müracaatımı yaptım. Emekli olur yazımı SGK dan aldım. İş yerime verdim.
    İş çıkışım yapıldı. Evrakları SGK ya verdim. Emeklilik tahsis no yu aldım. Evrakımın emeklilik işlemlerini Emekli Başvurusu Sorgulama, Emeklilik Takip Sistemi | SGK, e-Devlet, SGK Sorgulama, Hizmet Dökümü, Prim Sorgulama ilgili siteden inceledim . (TC numarasıyla ) Evrak döküman hazırlama ve emeklilik işlem tamamlama işlerinin sürdüğünü öğrendim. SGK ankara maliye ye vergi indirim yazısını sormak için yazı yollamış 15 günde gelir dediler. Yazı geldiğinde toplamda muhtemelen 2 aylık zamanda emekli olacağım ve maaş bağlanacak. İşlerinizi sıkı takip etmenizi öneririm.
    Tüm arkadaşlara selam ve saygılarımla,