Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    igultekin2000 Avatarı

Gerçek Adı
    ismail gültekin
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba
    1968 doğumluyum, 1985' ssk' lı oldum ve 3800 gün prim ödemem var. son 2,5 yıldırda esnaf olduğum için bağkur ödüyorum. 1995 yılında sağ gözümden ameliyat oldum. sağ gözümde tedavisi mümkün olmayan ağır şekilde görme kaybı oldu. gözlük ve ameliyatla düzelme imkanı yok. şubat ayında bağkur üzerinden malulen emeklilik için rapor başvurusunda bulundum. ankaradan gelen raporda malulen emekli olmak için ` özürlü olmak gerekçesiyle telebim reddedildi.bana verilen raporda özürlü oran yazmıyordu. sonradan öğrendiğime göre malulen taleplerde rapora oran yazılmıyormuş. sonuç olarak sağ gözüm devre dışı benim malulen emekli olmam için ne yapmam gerekiyor. bazı arkadaşlar başvuruyu malulen değilde özürlü başvurusu yapmam durumunda sonucun olumlu olacağını söylüyorlar. bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirmesini rica ediyorum. saygılarımla

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşım...
    tek göz görmeme oranı enfazla %32 olacagından...özürlü raporu alt sınırı %40 oldugundan ..devlet tarafından özurlu sınıfında sayılmadığınız için...
    yapacak bir şey kalmamaktadır...
    başka hasatlığınız varsa..minımum %13 deger taşıyan anacak uğraşmanıza degecek rapor alabılırsınız...
    sadece göz hastalığını devlet baba ne yazık kii;
    ya ağma olanlara yada başkasına muhatac derece de görmeyenlere anacak %40 üzerinde oran vermekte...

selametle...

Üye
    igultekin2000 Avatarı

Gerçek Adı
    ismail gültekin
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde pek ümidim yoktu da 2 ay önce normal başvuru yaparak arkadaş aynı rahatsızlığı var, tek gözü %50 özürlü aldı, hatta özürlü seyahat kartında refakatçı dahi yazıldı, o yüzden konuyu inceliyorum

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayır arkadaşım bir gözün görmemesi %32 dir bu arkadaşımızın başka sorunları vardır yeni yönetmelikte imkansız bir gözün görmemesinden %50 alması bu raporu ankaraya göndersin alacagı oran %32 dir

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek göz %32..ancak ..
    o arkadaşınız seyahat kartı için baş vurduysa.önemsenmemiş olabilir..
    ilgin beyin de yazdığı gibi..
    emeklilik cidi bir durum olduğundan kırkdere kırk satır..olayı olduğundan..
    bırakın tek göz..daha agır durum da olsa.ispatı için cok ugraş ve meşakat ister...
    bunu yazmamın sebebi zaman ve para ,stres olamayın diye...
    eğer tek gözse uğraşamayın emeklilik için...başka hastalık ğınız varsa uğraşın..
    yada en doğrusu ..
    hastaneden sağlık kurulundan rapor alın..o size daha net bil gi verir...
    selamatle.

Üye
    igultekin2000 Avatarı

Gerçek Adı
    ismail gültekin
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ssk ya ilk girişim 1985 3850 gün prim ödemem var. 1100 gün de bağkur prim ödemem var. esnaf olduğum için bağkurluluğum devam ediyor. bağkurum devam ederek özürlülük başvurusunda bulunsam ve %40 özürlülük alsam. yaşı beklemeden emekli olabilirmiyim. maddelerde yazanları okudum ama özürül olarak işe başlayanlar için erken emeklilik oluyor gibi algıladım. benim hastalığım sonradan oldu. teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ne zaman olduğu önemli değil... Önemli olan şey emeklilik talebinde bulunduğunuzda yeterli orana sahip rapor alabilmeniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...