Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dilekçemin cevabı 2 ekim 2011 tarihinde adresime geldi cevapta

Dilekçeniz ve raporunuz incelenmiş olup bir üniversite veya s.b. eğitim araştırma hastanesinde yeniden muayenesiyle hastalığın tanısı, klinik laboratuar bulgularını , omurga eklem hareket açıklık derecelerini , yürüyüş bozukluğu mevcut ise derecesini , solunum fonksyon testleri sonuçlarını ve özür durumuna göre tüm vücut fonksyon kaybı oranını , özürlülük ölçütü sınıflandırması ve özürlülere verilecek Sağlık kurulu raporları hakkında yönetmeliğe göre belirtilen yeni bir sağlık kurulu raporu istenmesine karar verilmiştir.
    denmekte.

Bu yazıyı aldıktan sonra Ankara yenişehir sgk ya gittim . Burada beni Hacettepe Üniversitesi Hastanesine sevk ettiler .
    Bir önceki aldığım rapor yani ilk raporumu da s.b. eğitim araştırma hastanesi olan Numune hastanesinden almıştım. Nasıl oluyor da hem beni kendileri Numune hastanesi ne sevk ediyorlar hem de aldığım raporu yeterli görmeyip tekrar rapor istiyorlar.
    Bu durumda benim hacettepe üniversitesinde tekrar aynı işlemleri yaptırmam mantıklı mı yoksa sgk aleyhine iş mahkemesine başvurmam mı mantıklı
    hangi süreçte kesin ve kısa süre de sonuç alırım
    Bülent bey yardımlarınızı bekliyorum.

Üye
    hacı mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    hacı mehmet coşkun
    Son Giriş
    05.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muharrem bey bu durum sade sizin başınıza gelen bi durum deyil..bi önceki muracatımda bendende önce numune hastanesinden sonrasındada kayseri erciyes üniversitesinden rapor istediler ..benim size tavsiyem iş mahkemesiyle hiç ugraşman sitede mahkemelik olan arkadaşlar var ve iki üç yıl olmuş hala mahkeme sürüyor..madem sizi hacettepeye sevk ettiler ordan şuanki durumunuzu belirtir ayrıntıl biçimde tüm vucut fonksiyon kayıp oranını belirtir bi rapor olmaya bakın..benim size tavsiyem aynı hastalıktan muzdurap bir kader dostu olarak şuanki durumunuz ne yani hastalınız ne olçüde bilemiyorum ama ..bizler yani kısaca a.s liler ne kadar tedavi görsekde bu hastalıgın tedavisi malesf yok ve vucuttaki kayıp her gecen gün biraz daha artıyor o yüzden şuan sade agrınız varsa ve belli bir tedavi görüyorsanız bile hacettepeye tüm vucut fonksiyon kaybı tesbiti için gittinizde her iki elinizede iki tane baston yada koltuk deyneği alın..normalde a.s tanısı kesin ve bu hastalık sizde varsa bu baston işi ilerde olcak bişey..ben sahsen bundan 3 yada 4 yıl önce top oynuycak durumdaydım ama şuan 2 bastonla yürüyorum ..hacetepeden raporunuzu alın ve t

tekrar kuruma teslim edin ve verilcek sonucu bekleyin şuan yapılcak en mantıklı iş bu bence..bide muane olurken butun vucut eklem yerlerınızın fılımını ve kayıp oranını güncelleştirin hastane doktorlarına..bu hastalı yaşayıp aynı acıları hisseden biri olarak bi nebzede yardımcı oldumsa ne mutlu bana..herşey gönlünüzce olaması dileğiyle..

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İtiraz dilekçemin cevabı nihayet elime ulaştı. cevapta

özet olarak yazıyorum. itirazınız ve raporunuz incelenmiş ve yeniden bir üniversite veya sağlık bakanlığı eğitim araştırma hastanesinden rapor almanız gerekmektedir. denmekte

Beni sağlık bakanlığı eğitim araştırma hastanesi olan numune hastanesine sevk eden sgk olduğu halde böyle bir cevap aldım

sgk ya gittim ve beni hacettepe üniversitesi hastanesine sevk ettiler

bu durumda benim hacettepe de yeniden rapor işlemlerine başlamam mı doğru olur yoksa SGK aleyhine iş mahkemesine dava açmam mı doğru olur
    Bülent bey acil yardımlarınızı bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

SGK emekliliğe temel olacak raporlarda bazı detayların yer almasını istiyor. Maalesef hastaneler bu detaylara deyinmemişse, sgk da durmadan başka hastaneye sevk ediyor!

13- Ankilozan Spondilitde: İlgili ölçümler (her yöne omurga hareket açıklıklarının nötral (0) metoduna göre, el-yer, occiput-duvar, çene-sternum, schoberler ve göğüs ekspansiyonu ölçümlerinin vb.) mevcut olmasına ve etkilenen omurga ve eklemlerin iki yönlü grafileri rapora eklenecektir.http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-etsinler.html

Sevk edildiğiniz hastaneden uygun rapor alıp süreci devam ettirin. Mahkeme süreci çok daha zahmetli ve uzundur. Mahkeme öncesinde tüm yolları denemeniz sizin lehinize...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erken yaşlılık için verdiğim dilekçenin cevabı geldi cevapta durumunuz değerlendirilmiş ve hakkınızda karar verilebilmesi için bir üniversite veya s.b. Hastanesinden daha detaylı bir rapor almanız gerek. özet olarak böyle bir cevap aldım ve sgk ya bu yazı ile gittim beni hacettepe hastanesine sevk ettiler burada gerekli bölümlere tekrar muayene olduktan sonra ( bu tam 1.5 ay sürdü) nihayet % 65 oranında raporu almaya muvaffak oldum raporu bugün sgk ya teslim edeceğim
    bekleyelim bakalım sonuç ne olacak

BÖLÜM GÖĞÜS HASTALIKLARI : ANKİLOZAN SPONDİLİTE BAĞLI NEFES DARLIĞI FCV: 2.76%59 FEV1:2.72%69 VE FEV1FVC:97.5%121 SAPTANDI TOPLAM ORAN %40

BÖLÜM FTR VE ROMATOLOJİ :TABLO 1.4 E GÖRE SERVİKAL OMURGA HAREKET AÇIKLIKLARINA GÖRE % 22 ORANINDA ÖZRÜ VARDIR. TABLO 1.6 YA GÖRE LOMBER OMURGA HAREKET AÇIKLIKLARINA GÖRE % 17 ORANINDA ÖZRÜ VARDIR. ŞEKİL 2.10,2.11 VE TABLO 2.3 E GÖRE SOL ÜST EKSTREMİTE EKLEM HAREKET AÇIKLIKLARI YÖNÜNDEN %5 SAĞ ÜST EKSTREMİTE EKLEM HAREKET AÇIKLIKLARI %YÖNÜNDEN % 5 ÖZRÜ VARDIR. tOPLAM ÖZÜRLÜLÜK ORANI % 41
    BALTHAZARD TOPLAMINA GÖRE TÜM VÜCUT ÖZÜR ORANI % 65

BANA VERİLEN RAPORDA BUNLAR YAZIYOR UMARIM YETERLİ OLUR.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Umalım da raporu aynen kabul etsin sgk.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Dilaver66 Avatarı

Son Giriş
    13.07-2012
    Saat
    22:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a ben de as liyim 2005 te %40 aldığım rapor var aralık 2012 de 17 senem dolack ben de müracat edecem bakalım hayırlısı

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

17 ocak 2012 de kocatepe sgk dan 9 ocakta raporumun kurula sunulduğunu öğrendim 15 gün sonra arayın sonucu büyük ihtimalle belli olur dediler bu kadar bekledik 15 gün daha sabır .17.01.2012

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Son dönemeç...

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

27 ocak günü kocatepe sağlık kurulunu aradım raporumun kuruldan çıktığı % 65 olarak kabul edildiği ve bu haliyle sgk rüzgarlıya gönderildiği söylendi.
    sgk rüzgarlıyı aradım sistemin 6 şubata kadar kapalı olduğunu bu tarihten sonra aramam gerektiğini söylediler. biraz daha sabır...

% 65 olarak kabul edildiyse; şimdi benim ilk müracatım malulen emeklilik 2. müracatım erken yaşlılık emekliliği içindi acaba şimdi hangisi üzerinden işlem yapılacak.İlk başvurumu % 60 ın altındasın diye kabul etmemişlerdi şimdi % 65 olarak kabul ettilerse bu seferde erken yaşlılık için dilekçe vermişsin demesinler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hayırlı olsun. Raporunuza istinaden 28. madde kapsamında erken Yaşlılık emekliliği için işlem yapılacaktır. Bu, malulen emeklilikten daha iyidir.

Gelişmeleri paylaşmaya devam edin lütfen...

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün 27 Şubat 2012 yaklaşık 10 gündür sgk yı aşındırıyorum 4 şubat ta benden 28 madde kapsamında emeklilik işlemlerimin yapılması ... diye bir dilekçe aldılar o gün bugün bir türlü sisteme girip emekliliğimi onaylamadılar sistemde sıkıntı olduğu söyleniyor . Mart ayında maaşınız bağlanır dediler .
    Ayrıca
    2012 ÖMSS Özürlü memur seçme sınavına müracat ettim . sınav 29 nisanda imiş. Şayet sınav kazanılır atama yapılır da menurluk nasip olursa erken yaşlılık emekliliği maaşı kesilir mi yoksa maaşın bir kısmı mı kesilir. Yanlış bilmiyorsam malulen emeklilikte sigortalı bir işte çalışma şansımız yok ama erken yaşlılık emekliliğinde sosyal güvenlik destek primi ödeyerek sigortalı bir işte çalışılabiliyor diye biliyorum . Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

5510 sayılı kanunda şöyle bir ibare buldum acaba bu kimleri ve hangi işleri kapsıyor ( ssk. bağ kur yada emekli sandğında çalışacaklar )

Madde 30 değişik 3. fıkra b) bendi
    4 üncü maddenin birinci fıkrasının (b) bendinin (4) numaralı alt bendi

(4) Tarımsal faaliyette bulunanlar) hariç olmak üzere diğer alt bentlerine

c) Kamu idarelerinde;
    1) Bu maddenin birinci fıkrasının (a) bendine tabi olmayanlardan, kadro ve pozisyonlarda sürekli olarak çalışıp ilgili
    kanunlarında (a) bendi kapsamına girenler gibi sigortalı olması öngörülmemiş olanlar,
    2) Bu maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine tabi olmayanlardan, sözleşmeli olarak çalışıp ilgili
    kanunlarında (a) bendi kapsamına girenler gibi sigortalı olması öngörülmemiş olanlar ile 657 sayılı Devlet Memurları
    Kanununun 86 ncı maddesi uyarınca açıktan vekil atananlar,
    sigortalı sayılırlar.
    Birinci fıkranın (a) bendi gereği sigortalı sayılanlara ilişkin hükümler;
    a) İşçi sendikaları ve konfederasyonları ile sendika şubelerinin başkanlıkları ve yönetim kurullarına seçilenler,
    b) Bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılan; film, tiyatro, sahne, gösteri, ses ve saz sanatçıları ile müzik,
    resim, heykel, dekoratif ve benzeri diğer uğraşları içine alan bütün güzel sanat kollarında çalışanlar ile düşünürler ve yazarlar,
    c) Mütekabiliyet esasına dayalı olarak uluslararası sosyal güvenlik sözleşmesi yapılmış ülke uyruğunda olanlar hariç
    olmak üzere, yabancı uyruklu kişilerden hizmet akdi ile çalışanlar,
    d) 2/7/1941 tarihli ve 4081 sayılı Çiftçi Mallarının Korunması Hakkında Kanuna göre çalıştırılanlar,
    e) 24/4/1930 tarihli ve 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununda belirtilen umumî kadınlar,
    f) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kurslarda usta öğretici olarak çalıştırılanlar, kamu idarelerinde ders
    ücreti karşılığı görev verilenler ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (C) bendi kapsamında
    çalıştırılanlar tabi
    çalışmaya başlayanlardan aylıklarının kesilmemesi için yazılı istekte bulunanların yaşlılık aylıklarının ödenmesine devam
    edilir. Bunlardan, almakta oldukları aylıklarının % 15’i oranında sosyal güvenlik destek primi kesilir. Ancak kesilecek olan
    bu tutar, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (b) bendine tabi sigortalılara ilgili yılın Ocak ayında ödenen en yüksek yaşlılık
    aylığından alınabilecek sosyal güvenlik destek priminden fazla olamaz. Bu sigortalılardan ayrıca kısa vadeli sigorta kolları
    primi alınmaz. Sosyal güvenlik destek primine tabi olanların primleri, aylıklarından kesilmek suretiyle tahsil edilir. Sosyal
    güvenlik destek primi ödenmiş veya bildirilmiş süreler bu Kanuna göre malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları prim ödeme gün
    sayısına ilâve edilmez, 31 inci ve 36 ncı madde hükümlerine göre toptan ödeme yapılmaz

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ÖNEMLİ : Bu arada aklıma gelmişken şunu da mutkala belirtmem gerektiğini düşünüyorum

Geçen sene mart 2011 de sgk ya malulen emekli olmak için müracatta bulunduğumda beni Numune Hastanesine sevk ettiler . Numune Hastanesinin bana vermiş olduğu % 64 Sağlık kurulu raporunun Başlığı'' Sağlık Kurulu Raporu'' idi .Kabul edilmedi .Bende malulen emekli olamıyorsam Erken yaşlılıktan emekli olmak istediğimi bildiren dilekçe verdim Hacettepe den aldığım Dikkat edin '' Özürlü Sağlık Kurulu '' raporumu %65 aynen kabul edip % 65 emekliğimi onayladılar . Benden neden 2. bir rapor istediler diye düşünüp dururken Özürlü memur seçme sınavı için başvuru yaptım . Başvuruda İlk aldığım numune nin Sağlık kurulu raporunu sundum . Memur başvurumu kabul etmeyerek. senin elindeki rapor Sağlık Kurulu Raporu ayağın kırılsa bu raporu alırsın bize getirmen gereken rapor Özürlü Sağlık kurulu raporu dediler . O zaman anladım ki sgk nın ilk raporumu neden kabul etmediğini Numunenin bana verdiği rapor da özürlü ibaresi yoktu ve ilk talebim sırf bu yüzden kabul edilmemişti ve bana bununla ilgili hiçbir açıklama yapılmadı ve ben bu yüzden 1 yıldır uğraşıyormuşum .
    Bu yüzden Erken emeklilik veya malulen emeklilik müracatı yapacaklar ilk sevk edildikleri hastaneye mutlaka (Özürlü Sağlık Raporu) almak istediklerini belirtsinler. Yoksa benim gibi 1 yıl boşa zaman kaybetmiş olurlar.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon