Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fikretkaradeniz Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    22:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benim erken emeklilikle ilgili kafam karıştı.Daha önce siteye ne zaman erken emekli olabilirim diye sorduğumda 17 yılda emekli olabilirsin diye cevap aldım.Bugün internette bu konuyla ilgili araştırma yaptığımda aşağıdaki bilgiye ulaştım ve kafam gerçekten karıştı.Sizlerde yorum yapar mısınız?

Sigorta başlangıç yılım Nisan 1998
    İlk defa sigortalı olduğumda engellilik durumum yoktu. Aralık 2006 yılında %60 engelli raporuyla birlikte vergi indiriminide aldım.

Ne zaman emekli olabilirim?

Üye
    fikretkaradeniz Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar ben bağkurlu değilim sanırım yanlış anlaşıldı.Oturan boğa başlığı revize edebilir misiniz?Özel kurum çalışanıyım.Bir bilgiye daha ulaştım.İşe giriş tarihi 2003 yılından önce olan ve ilk işe başlangıcından engellilik durumu olmayan kişiler 15 yılda erken emeklilik durumları varmış.Doğru mudur?

Syg,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

İlk defa sigortalı olduğunda maluliyet derecesinde işgücü kaybın yok idiyse ve/fakat -malulen- emeklilik talebinde bulunduğunda maluliyet cetveli'ne göre maluliyet derecesinde işgücü kaybın varsa, 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle malulen emekliolabilirsin.

Eğer işgücü kaybın maluliyeti gerektirecek derecede olmadığı için malulen emekli olamıyorsan, o zaman vergi indirim hakkı elde ederek erken yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsin.
    Önce vergi indirim hakkı elde etmen gerek: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    Emeklilik zamanın: 06.08.2003 tarihi itibariyle sigortalılık süren 3 yıldan fazla 6 yıldan az olup, %40-%60 (hariç) oranında işgücü kaybı ile 3. dereceden vergi indirim hakkı elde edersen, 17 yıl sigortalılık süresi ve 3840 gün primle emekliliği hak edeceksin.

Gerisi kafanı karıştırmasın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fikretkaradeniz Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

İllaki 17 yılı kitliycen ) bir açık filan arıyorum yardım et Oturanboğa

Vergi indirimini aralık 2006' da aldım.ssk başlangıc yılı 1998 .ilk işe girerken engellilik yoktu.kurtaramıyor muyum erken emeklilği 15 yılda

Üye
    fikretkaradeniz Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar bir sitede erken emeklilik için hesaplama tablosu gördüm.Bu tabloya göre 2008 yılında sigortalı olanlar daha şanslı gibi gözüküyor.

ben ilk defa 1998 yılında sigortalı oldum.2005 yılında ilk defa engelli raporunu ve vergi indirimini %60 olarak aldım.tabloya baktığımda 17 yılda emekli olabiliyorum.

fakat 2008 yılında ilk defa sigortalı olsaydım tabloya göre 15 yılda emekli oluyorum bunun tam tersi olması gerekmezmiydi?

tablo aşağıdaki linktedir.

Engelllerin Emekliliği - Pozitif Engelliler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet böyle bir haksızlık var... 1 ekim 2008'den sonra ilk kez sigortalı olanlar bazı durumda emeklilik için daha avantajlılar....
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...