Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    26 Ekim 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seher35 Mesajı Gör
    Bugun ssk gittim emekli olabilir yazısını almak için, vergi dairesinden yazı gelmiş. biraz bekle dediler. işlemimi yaptılar. tazminat yazısını verdiler. memur emeklilik işlemlerimin bittiğini söyledi, 1.11.2011 tarihi itibarıyla emekliymişim.

benim primim tamamen ssk dan ama çalışmadığım bir dönem kardeşimin dükkanını benim üzerime göstermeişlerdi... 3 yıl gibi falan ama bağkur kaydı yapılmadı... bağkur ödememde yok... 2007'de de kapatıldı ...
    ben tekarar ssk olarak çalışmaya başaldım 360 gün gibi bir ödemem var dükkan kapatıldıktan sonra.....
    yanlız ssk topalmım 3700 gün oldu...

ben vergi indirimi aldığımdı emeklilik için başvuraca ssk ya bağkur primim hiç olmadığı halde bende de 3.5 ssk prim ödeme zorunlulu isterler mi.... isterlerse yandım... 2.5 yıl daha çalışmam gerekecek...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bence bağkur kaydınız olmadığı için o döneme dair borç çıkartılmaz. Ama, öyle ya da böyle sigorta müdürlüğüne gidip bu konuya açıklık getirmeniz gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biraz araştırma yaptım....2008 yılında 5 yıldan fazla bağkur borcu olanların bağkur kayıtları silinmiş...o yüzden bağkurla hiç bir ilişiğim kalmamış...ssk günlerim var sadece ..tahminimce bağ kur kaydım hiç görülmediği için bir sorun çıkmaz diye tahmin ediyorum....

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ssk kaydım çok eski 1987 yılında kaydım yapıldı....lisede yaz tatilleirnde çalışıyordum ..çalıştığım iş yeri yapmıştı....

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bagkur kaydınız yapılmadıysa..borc ne yeni ne eski.cıkmaz..
    ama ögrenmenin enkolay yolu..sgk.gidip az sıra bekleyip borc sorgulaması yapmak...
    ama orada sana ilk soracakları bagkur numaran..yokdiyeceksin..
    tc den bakacaklar...oradanda yok cıkacaktır....
    kaydın olmadığın dan sözlü kaydın yok diyecekler...
    aynı durumu yaşadım...bilerek bagkur kaydı ayapmadı muhasebecim şimdi sorguladuğın da değil borç kaydın yokki borc olsun dedi memur.....
    o dönemde sorun olmadıysa şimdi hiç olmaz...
    kaygılanmana gerek yok..

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rusa;
    kaydım hiç yapılmamıştı....2008 yılında çıkan yasa ilede yapılmış olsada silinmişl zaten...5 yıldan fazla borcu olanların borcu silinmiş...2000 yılında 2007 ye kadar olan süre silinmiş oluyor.....sgk yaptığım sorgulamada kayıt görünmüyor...pekte deşmek istemşyorum....yetkililer emekli yapmamak için ellerinden geleni yapacak gibi havaları var ....

avcıkomando;
    Vergi indirimi almak için başvurdum...doktor % 52 ENGELLİDİR diye yazdı.....şimdi 4 ağustosta heyete girecem..ondan sonra maliyeye kalıyor işim...ordanda % 40 gelirse hemen emekliliğimi isteyeceğim....inşallah bir tersli çıkmadan hallolur...

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bagkur ;
    o konuda gevşektir...
    sen bildirmessen kaydın yoksa..kolay kolay gel kayıt oldiyen cıkmayacağındann..
    o konuyu unut gitsin..
    sayın avcı komonda;
    kaydı olmayanın numarası olmaz.numarası olmayanın borcu.borcu numarsı olmayanın temiz kagıdı diye bir kagıdı olmaz.....
    sayın seher ;
    avcı komondanun yaptıgı işlem sıralaması na dikakt etmeniz ısrarlı hatırlatmamdır..

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlginiz için teşekkür ederim...işyerinde evrak alarak maliyeye gittim..ordan tepecik hastanesine sevkimi istedim.....daha önce Bozyaka hastanesinden almıştım onların rapor düşük gelmişti...2008 yılında...o yüzden Tepeciği istedim ....Tepecik hastaneside heyet için gün verdi ama tam 6 hafta sonraya..öne aldırmadım...4 ağustota heteye gireceğim...onlar gönderecek ankaraya...Ankaradanda iş yerine evrak gelecek herhalde ama eve gönderiyorlar...2008 de hem iş yerine hemde eve gelmişti....

Benim bağkurda hiç bir kaydım çıkmıyor ama....hiç bir zamanda bağkurdan bir şey gelmedi....

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim on yılık doktorum o hastaneye hoca olarak gelmiş...o yüzden orayı tercih ettim....düşük gelen raporda üzülmüştü bozyakadaydı ...ben orda diye Bozyaka gitmiştim ama o tepeciğe geçtiği için beni tanımayan doktorlarla görüşmüştüm....tepeceikten &52 olarak maliyeye gidecek bundan eminimde Maliyede ne yaparla bilemiyorum....ama dokroe açık açık duymama oranlarımıda yazdı rapora..hastalığımıda yazdı...testler dışında....ben fotokopisini aldım...saklıyorum....on yılık işitme testlerimde duruyor...bir teslik olursa onlarla ankaraya gideceğim...bu sefer pes etmeyi düşünmüyorum....çünkü çok zorlanıyorum....bir güvencem olmasını istiyorum....

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avcı komonda;
    tabi saglam kazığa bağla..memur veriyorsa kağıt alamamak olmaz.al..
    ben kendi istanbul da yaşadığıma binaen söyledim bana dediği olmayan kaydın kagıdı olmaz..
    iş yeri acmak kendi adına otamatikmen bağkurlu oldun anlamına gelmez...
    oarada size muhasebecinizin kast etiği olay...
    bagkur 2008 yılını oncekı kayıt olmayanları ne borclu ne kayıtlı zorunlulugu yok anlamında milat ilan eti borcunuz yok silindi anlamını muhasebecizniz buna baglıyor.......
    neyse bu cok teknik bir konu anlatıp kafanızı karıştırmayayım.......
    siz avcı komondonun taktiklerine bakın...
    şu sitede en önemli yardımlaşma..tecrübe paylaşımıdır...
    yoksa herkes fikren -salıyo-atıyo-tutuyo tutmayınca vicdanen boyledir deyip cıkıyo.. ..
    ama tecrube konuşur avcı komonda tecrubesini konuşturuyor..
    istanbul olsa benimde faydam olabilirdi..
    saygı selametle......

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ani işitme kaybı yaşadığım için dengesizlik var...yani çok yorulduğumda dengem bozulabiliyor....Biyonik kulak takıldığı içinde arada denge bozukluğu yaşayıyorum....bu denge sorunu ilk yıllarda daha fazlaydı....zamanla azaldı ama yorulduğum zaman yada morelim bozulduğunda oluyor.....tansiyonum düşük...başka sorunum yok şükür....beni 10 yıldır aynı doktor takip etti....ameliyatımı o yapmadı ama..başkası yapmıştı.....benim iki kulağımda duymuyor....hiç hemde...kullandığım cihazla sesleri duyuıyorum ama tam anlayamıyorum...gürültüyü çok iyi duyuyorum....

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avcı Kardeş ve Rusa kardeş ilginiz için teşekkür ederim....

işitme testlerim 10 yıldır aynı....hiç değişen bir şey yok...ama cihazla testler farklı tabikkiii....cihazsız

500 1000 2000 4000

100db 100db 100db 100db iki kulakta aynı....raporda açıklama olarakta

bilateral çok ileri derecede sensorinöral işitme kaybı.... özür oranı % 52

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emeklilik için müracat ettiğimde ssk günlerimi çıkardılar....ve memur benim 90 günümü yok saydı...çünkü iş yeri 2 ayrı yerde göstermiş....bir tek bir numarada çalışabileceğimi aynı anda 2 yerde çalışamazmışım....memura ben aynı şirketin 2 ayrı işine gittiğimi yani farklı bir firmada çalışmadığımı anlatmama rağmen kabul edilmedi....neyseki günlerim yeterli ...ama diğer günlerde sorun çıkarsa yani ödenmeyen prim borcu varsa ve yok sayarlarsa çok zor durumda kalacam....

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar...işten çıkışımı bugun aldım...yarın ssk başvuracam...vergi indirimin bende fotokopisi var...aslını istemezler umarım...o daha iş yerinede gelmedi...bugün maliyeden aldım....aldığım belgeyi iş yerinede verdim...çıkışımı istedim....ay sonunu beklemedim..çünkü işime devam edeceğim...bir an önce işlemlere başlamak istedim....

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bugun emeklilik baş vurumu yaptım...Allah herkese nasip etsin....ama emekliye ayrılabilir kağıdını vermediler....bir kaç gün sonra yukardaki servisten alabilirmişim....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon