Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seher35 Mesajı Gör
    Bugun emeklilik baş vurumu yaptım...Allah herkese nasip etsin....ama emekliye ayrılabilir kağıdını vermediler....bir kaç gün sonra yukardaki servisten alabilirmişim....
    seher 35 hayırlı ugurlu olsun en kısa zamanda sonuçlanır inşallah bende başvurmuştum şu an halen beklemedeyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Vergi indiriminizin olduğunu zaten sgk kendisi bir yazıyla maliye'den öğrenecek. Sizin beyanınız yeterli...

Dilerim sonuç en kısa sürede sonuçlanır ve emekliliğiniz gerçekleşir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun ssk gittim....emekli olabilir yazısını almak için....vergi dairesinden yazı gelmiş....biraz bekle dediler...işlemimi yaptılar....tazminat yazısını verdiler....memur emeklilik işlemlerimin bittiğini söyledi....1.11.2011 tarihi itibarıyla emekliymişim.....ben şimdi maaşımı ne zaman alırım....postayla evraklar gelecek herhalde..ne kadar sürede gelir....

Allah herkese nasip etsin....ama ben halan inanamıyorum.....ben şimdi emekli oldumu....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Harika bir haber. Hayırlı olsun

www.turkiye.gov.tr adresinden de takip edebilirsiniz detayları
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa Arkadaşım burdan size teşakkür etmek istiyorum....emekliliğime vesile oldunuz..böyle bir site açarak bizlere yol göstermeniz çok güzel ....Allah sizede her şeyi gönlünüze göre versin...yardımlarınız için çok çok teşekkürler.....

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

www.turkiye.gov.tr de tahsis numaram yazılmış....birde ptt şubesi gördüm....başka bilgi yok şu an....benim işlemlerim biraz hızlı oldu herhalde....11.10.2011 de dilekçemi vermiştim....Allah herlese nasip etsin....emekli maaş bilgileri gelince sayfasında yazacağım.....

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar maaş bilgilerin bugun posta ile geldi.....bağlanan maaş..890 ytl artı ek ödenek...o tam belli değil ama 35 ytl gibi.....maaş hesaplayan site tam ve doğru hesaplamış....aynen hesapladıkalrı maaş bağlandı...herkese nasip etsin....

ilgili başlığa ekledim: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post977399

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Güzel, keyifli günlerde harcayın emekli maaşlarınızı.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Seher hanım, bana tuhaf geldi, toplam yatırılan prim 384.117 TL bağlanan toplam maaş 925 TL
    Bunda bir anormallik yok mu? Maaşınızı normal bulduğunuza göre 384.117 TL de bir yanlışlık var diye düşünüyorum.
    Bununla ilgili bir kontrol daha yaparmısınız.
    Ve ayrıca emekliliğiniz hayırlı olsun, güle güle harcayın.

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

seher 35 hayırlı ugurlu olsun emeklilik tarihlerimiz aynı anda oldu senin adına çok sevindim allah o maaşı saglıklı ve mutlu günlerde bereketiyle harcatmak nasip etsin saygılar .......

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Blunes benim primlerim 2000 öncesinden...nerdeyse 3600 gün çıkıyor o rakamları günümüze göre yükseltmişler...4 yıl gibide tavandan yatmıştı ama 1996 larda falan....2000 den sonra çalışmam yok....3 yıl çalıştım ama aylık ödenen prim 4 gün ...son yılda 16 gün ...son 3 yadada 30 güne çıktı...ama bu 4 günlerde yüksek ücertten yatıyordu....ben 4 gün çalışmaya 225 ytl net maaş alıyordum....ben yine toplayayım ...o yazdıım rakam 2000 öncesinin güncelleşmiş halii....yada bendeki listeyi buraya yazaım....yıl yıl bana ssk gelen döküm bu....benim çok bilgim yok bu konularda....
    yıl gün kazanç
    1990 358 5.604.351
    1991 210 5.172.012
    1992 359 12.803.700
    1993 360 23.679.000
    1994 360 41.137.500
    1995 360 78.066.270
    1996 360 228.836.124
    1997 150 203.836.196
    1998 150 276.372.660
    1999 325 1.133.469.000
    OYK: 384.116.050,00

2008 99 2.007
    2000 90 360.000.000

2011 220 7.701
    2010 92 3.368
    2009 20 1.046

benim ssk gelen evrakta yazanlar bunlar...ben yanlışta hesaplamışta olabilirm....düzeltirseninz bende doğrusunu yazarım....bu bilgilere göre maaş hesaplaması doğrumu...bilgi verirsen sevinirim...

Nazisim ve Bulnes....Arkadaşlarım çok sağolun inşallah hep berber maaşlarımızı güzel günlerde dertsiz ve tasasız yememiz nasip olur....

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence maaş hesabın gayet dogrudur çünki sizin en iyi avantajınız yatırılan ssk pirimlerinizin 2000 öncesi oldugu için maaşınızın da yüksek olması normaldir güle güle harcayın bu arada bayramınızda kutlu ve mutlu geçsin

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba Seher35,
    Öncelikle hem sizin,ailenizin hem de tüm sevdiklerinizin bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ve pardon ben karıştırıyorum.

384.116.050 TL yi ben yanlış algılıyorum. Ben sizin eski para biriminizi ben yeni 384.116 TL algıladım.
    Dolayısıyla şu anki birim ile algılayınca maaşınız daha da yüksek olmalıydı diye şaşırmıştım.
    Pardon......

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tüm Arkadaşalrın bayramını kutlar...nice güzel..sağlıklı ve huzurlu bayramlar geçirmelerini dilerim...

Bulunes Arkadaşım keşke daha yüksek olsa hepimizin maaşları ama bunada şükür....o kadar sıkıntı çektikten sonra hayatımızın garantisi gözü ile bakıyorum...ben sonradan engelli oldum....olduktan sonrada toplumda ailemde ve çevremde hissettiğim yarım kalmışlığı bu şekilde tamamlandığını düşünüyorum..bunu sonrada engelli olan arkadaşalrım daha iyi anlayacaktır.....Allahım herkese kendine yetecek kadar kimseye muhtaç olmayacak kadar bir geril nasip etsin....

Nasisam Arkadaşım primlere bağkur olayı karıştığı zaman maaşların düştüğünü gözlemledim...büyük haksızlık sonuçta oda yatan bir para ve eşitlenmesi gerektiğini düşünüyorum...bağkurlu arkadaşlar madur ediliyor..inşallah en kısa sürede buda düzeltilir.....

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seher35 Mesajı Gör
    Bulnes Arkadaşım keşke daha yüksek olsa hepimizin maaşları ama bunada şükür....o kadar sıkıntı çektikten sonra hayatımızın garantisi gözü ile bakıyorum...ben sonradan engelli oldum....olduktan sonrada toplumda ailemde ve çevremde hissettiğim yarım kalmışlığı bu şekilde tamamlandığını düşünüyorum..bunu sonrada engelli olan arkadaşalrım daha iyi anlayacaktır.....Allahım herkese kendine yetecek kadar kimseye muhtaç olmayacak kadar bir geril nasip etsin....
    Aminnnn............

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12