Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu an raporumun ankara dan %85 ile onaylanması ile 27 haziran 2011 tarihi itibarı ile tahsis talep dilekçesini verdim.ancak oradaki memurlar işlerinin yoğun olduğunu gerekçe göstererek evrağı işleme almadıklarını söyledi ben haziran 2011 sonu itibarı ile prim borcumu ödedim merak ettiğim şu benden bundan sonraki ayların primi alınır mı birde yasal süreç nedir emekli aylığımın bağlanması için oradaki memur alınmaz dedi ama bilemiyorum e devlette borç gözüküyor ve halen aktif sigortalı yazıyor. Formda incelediğim kadarı ile maaş bağlanma farklılık gösteriyor rapor tarihi diyende var tahsis dilekçesinin tarihi diyende

Ayrıca benden resim alınmadı

Üye
    recepaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle resim alınmıyor maaş bağlamada tahsis talebine göre ayarlanıyor tabi bunu sigortadaki memurlar öyle yapıyor benim maaşıda rapor tarihine göre değil tahsis talep tarihine göre yapıldı tabii bende sgk ve bimere şikayet yazdım oradan cevap bekliyorum.birde senin evrağın işleme alınmazsa işin uzar durur.araya birini koymaya bak

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Vallahi bıktım şu memlekette adamın olmadan iş çözülmez mi be kardeşim?müdürü arıyorum telefona çıkmıyor gelsin yüzyüze görüşelim diyor herhalde telefonlar dinleniyor.hayır iki gün sonra yok temmuz priminide ödeyeceksin derlerse o zaman zıvanadan çıkarım işte
    bu işte tercübesi olan varsa yazsın lütfen tahsis talep geçerli değil mi?

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayret bir şey tabi ki elinden dilekçeni almazlar çünkü dilekçenin işlem tarihe girmesinden itibaren işlem süresi var nasıl dilekçeyi iş yoğunluğunu dikkate alarak cevaplamazlar yuh diyorum. Maaş bağlamada tahsis tarihi dikkate alınıyor. Ne kadar süre üzerinden yani primden emekli oluyorsun? Resim vermeye gerek yok. Ancak dilekçe işleme girmediği için ve emeklilik işlemlerin tamamlanmadığı için halen sistemde aktifsin.

Müdür beyle yüz yüze görüşüp engelli olduğunu öyle durmadan gidip gelemeyeceğini kamu dairelerinde engelli iş ve işlemlerine öncelik verileceğini belirtip eğer hala ikna olmuyorsa sende onlardan işlemin bitene kadar prim yatırmayacağına dair yazı iste. Kolay gelsin arkadaşım...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

inanın insan çileden çıkıyor o şefi elime alıp evire çevire dövmek geliyor içimden hakkımı söke söke aldım ya o batıyor arkadaşa ama ben yapacağımı sonra yapacağım her tarafa şikayet edeceğim o kendini bilmezi p tesi müdüre çıkacağım bakalım ne olacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Evrağı işleme koymak zorundalar. Cıngarın en büyüğünü çıkarın bunu yapmazlarsa... Çünkü tahsis talep tarihi emeklilik için baz alınacak tarihtir. Ayrıca bağkurluluğunuza son verdiğinize dair beyanınız işleme konmazsa, geçecek zamana ait prim borcu çıkartılır, emeklilik başlangıcı da o borcun ödendiği tarih olarak temel alınır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Benim kafam karıştı Cemil kardeş,sen emekliliğim onaylandı demedinmi?daha neyin tahsis talebininin peşindesin.Ankaranın onayladığı tarih emekli maaşının başlaması demek...Benim emeklilik serüvenimde Adana malulen red,Ankara yaşlılıktan onay ve Adana Bağ-kur tlf na mesaj yolladı 25 ağustosta halk bankasından maaşınızı alabilirsiniz diye!tekrar ne işlemi?

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Emrullah abi bunlar işi bilmiyor dedim ya arkadaşlar ankara onayladıktan sonra benden tahsis talep dilekçesi aldılar ve prim borcumu yatırtılar ama işleme konmadı oradaki memur tamam bir daha prim ödemene gerek yok dedi ama ben şu an e devlette borç görüyorum ne olacak bunun sonu bilmiyorum ama bugün sgk il müdürüne çıkacağım yazarım

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba evet rapor onay tarihi itibarı ile emeklilik geçerli diyorlar ama e-devlete göre hiç işlem yapılmamış sordum çok yoğun oldukları için beklemem gerektiğini söylediler peki bu prim borcu nedir dediğim de biz giriş yaptığımızda borç otomatikmen düşecek diyorlar peki bu işlem agustosa sarkarsa ben nasıl sağlıktan faydalanacağım çünkü 2 aylık borç oluşacak ve bu durumda otomatikmen sağlık duracak ne yapmalıyım şu an bimere yazdım daha ne yapabilirim bilinçli yapılıyor gibi oradaki şefle ters düştüm ya cevabınız bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hiç bir kesinti olmadan sağlık güvencesi devam eder: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...e-yapildi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım bülent bey bende hiçbir işlem yapılmadan beklediğim için sağlık hizmetinden faydalanamyacağımı düşünüyordum. E-devlette halen aktif sigortalı gözüküyorum bundan dolayıda borçlu gözüküyorum o zaman bekleyip göreceğiz değil mi?
    Herşey için teşekkür ederim kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Emeklilik başlangıç tarihinin belirlenmesi için, sigortalılığın son bulması gerek. Oradaki memurlar bu ayrıntıyı atlarlarsa, geçen zaman sizin aleyhinize olur. Hem borç çıkartılır hem de emekli maaşı birikmemiş olur.
    Bu konudan emin olman için oradaki memura sorun bence.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bana söylenen rapor onay tarihinden itibaren emekli olduğum. O yüzden biz bilgilerinizi girdiğimiz zaman borçlarınız silinecek dediler orada yazana takılmayın sistemde sorunlar vardı ve yapılandırmadan dolayı yoğunluk olduğu için evrağınız biraz geçikecektir dediler.ayrıca ben işyerimi kapatmayacağımı belirten beyan dilekçesi verdim buna bağlı olarak sgdp kesilelektir herhalde

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

O zaman işlem doğru şekilde yapılmış. Bekleyip göreceğiz...

Üye
    saho Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar abut
    Son Giriş
    01.08-2011
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cemil bey bana yazdığınız cevap için teşekkür ederim işim çok yavaş yürüyo tanıdıklarım 23 günde bağlandı benimki hala sürümcemde.bana verdikleri tahsis numarası geçerli diyorsunuz onlar ise bağkur borcumu yatırdığımda başlar diyor başka bir memur dilekçe verdiğn tarih itibarı ile başlar diyor,bense ssk dan emekli olmak için uğraşıyorum,30 yıllık ssk lığım var 3 aylık bağkurluluğum var,bende ulaiılamayan yerlere e mail attım bimere başvurdum hala olumlu bir cevAP YOK OF OF artık nerdeyse uzman olacağım bu konuda

Sayfa 1 / 3 123 SonSon