Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    asusosmanlı Avatarı

Gerçek Adı
    osmanlı
    Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    girne / k.k.tc
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sonuç % 40 gelirse erken emeklilik için hangi yolları izmem gerekiyor teşekkür ederim

04.04.1979 doğumluyum
    sigorta başlangıç tarihi : 01.03.1999
    türkiye sigorta günüm : 2044
    kıbrıs sigorta günüm : 1825

forum sayfalarını okudum ama tatmin olmadım kusura bakmayın . onun için yazdım sorumu

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

3.derece vergi ind. hakkı kazanır iseniz 18 yıl 4080 güne tabi olursunuz.
    01.03.1999 +18 : 02.03.2017 yılında emekli olabilirsiniz.
    Yurt dışı sürelerinizi sgk ya müracaat ederek birleştirebilirsiniz bu birleştirmeden yaklaşık olarak sgk 10000 civarı ödeme yapmanız gerekli...
    22.5.1985 tarihinde yürürlüğe giren 3201 sayılı Kanun ile; vatandaşlarımızın yurtdışında geçen çalışma sürelerinin sosyal güvenlikleri bakımından değerlendirilmesi aşağıdaki linkte gerekli bilgiler mevcut..
    T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu

Üye
    asusosmanlı Avatarı

Gerçek Adı
    osmanlı
    Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    girne / k.k.tc
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim 2003 den önce işkur'un aracılığı ile almış olduğum rapor , 2006 dan önce alındığı için iptal mi oldu . raporu yenilemek için işkura müracaat etmem yeterli mi ?

işkur aracılığı ile alınan rapor ile deftardarlığın(vergi indirimi,erken emeklilik ) rapor ları birbirinden farklımı ?

işkur aracılığı ile alınan rapor ile devletin düzenlediği "özürlü personel alımı" sınavlarına girebilir miyim ?

şuan ki mevzuatta poli sekeli bir özürlünün heyette % 40 ve üzeri alma şansı arttımı , azaldımı ?

yukarıda bu konuyla alakalı eksik sorduğum varsa , sorduklarımla beraber cevaplarsanız. sevinirim.

çünkü 3 gün sonra mersine gidecem uzun zamandır kıbrsta olduğum için bu işlerle uğraşamadım. sizden öğrendiğim bu konuları , devletin yetkili kurumlarına e-mail ile sorduğum sorulara aydınlatıcı cevap alamadım .emeklerinize sağlık. "damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış" teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2003 yılında alınan raporla sakatlık indirimi başvurusu yapamazsınız. O rapor işlevsiz hale geldi maalesef. Keşke o raporu aldığınızda sakatlık indirimi için defterdarlığa başvuru yapmış ve o hakkı o zaman elde etmiş olsaydınız...

Şimdi sakatlık indirimi için defterdarlıa başvuracaksınız ve onlar sizi hastaneye sevk edecek (http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html)

2003 tarihli raporla kamu sınavlarına girebilir misiniz, bilemiyorum. Bu, sınav zamanı açıklanacak şartlara bağlı.

Polio Sekeli için hangi oranda rapor verileceği sakatlık oranı cetveli'nde yer alan tablo 3.4'e göre belirlenmektedir:

Tablo 3.4 - 99 SSK giriş ve %40 rapor ile emeklilik şartlarım nelerdir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...