Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mesut01 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    Adana /Çukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese merhaba
    28.07.2008 günü tüm haklarımı alarak işyerinden ayrıldım. bugün ise ssk ya giderek emeklilik başvurumu yaptım. başvuruda nüfus kayıt örneği, ssk hesap fişi, emeklilik başvuru dilekçesi, 2 resim ve vergi indirim raporunun fotokopisini verdim; ve süreç başladı. artık beklemedeyim.

20 sene hizmet, 7000 gün primim ve 3.dereceden vergi indirim raporum var

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun.

Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

SONUCU SİTEDE PAYLAŞIRSAN SEVİNİRİM BENDE 3. DERECE VERGİ İNDİRİMİ ALIYORUM VE EMEKLİ OLMAM İÇİN YAKLAŞIK 500 GÜN PRİMİM EKSİK BAZI DUYUMLARIMA GÖRE EMEKLİ OLURKENDE TEKRAR HASTANEYE SEVK EDİP RAPOR ALMAMIZ İSTENİYORMUŞ BÖYLE BİŞEY OLDUMU MAAŞ NE KADAR BAĞLANDI(MAAŞ KONUSUNU PAYLAŞMAK İSTEMEYEDE BİLİRSİN) KONU SONUÇLANINCA AYDINLATIRSAN SEVİNİRİM ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce vergi indirimli raporonuz mevcutsa,Hastahaneye sevk edilmiyorsunuz.Aldığınız vergi indirimli raporonuzla emekliye ayrılabiliyorsunuz.

Üye
    Mesut01 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana /Çukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mevcut maliyeden gelen vergi indirim raporu yeterli oldu tekrar bir rapor istemediler.
    sonuçlanınca tabiiki burada paylaşırım herkese selam.

Üye
    Mesut01 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana /Çukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

29.07.2008 tarihinde başvurduğum emeklilik sonucunu aldım.
    artık emekliyim
    maaşım bağlandı.herkese selam ve sevgiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Hayırlı olsun Sakıncası yoksa kaç lira emekli maaşı bağlandığını da yazar mısın lütfen. Emsal olması açısından...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Şunu bir kere daha hatırlatmak istiyorum:
    Faal olarak çalışmaktaysanız emeklilik için mümkün olduğunca ayın 14 ünde başvurunuz.SSK emekli aylıkları başvuruyu takiben ilk 15. günden itibaren bağlanmaktadır.Buradaki arkadaşımız 29.07.2008 tarihinde başvurmuş olmasına rağmen emekli aylığı 15.08.2008 tarihinden itibaren işlemeye başlayacaktır.aradaki 17 gün malesef boşa gitmektedir.
    Şayet arkadaşımız 15 gün daha çalışıp tüm belgeleri hazırlayarak 14.08.2008 tarihinde kesin başvuruyu yapsaydı hem işyerinden ayın 15 ine kadarki normal maaşını alacak,hem de 15 inden itibaren emekli aylığı bağlanacaktı tek bir gün dahi kaybetmeyecekti.
    Arkadaşımız için olmuş bitmiş ama bilmeyen diğer arkadaşlarımız için hatırlatmak istedim.
    Esposas arkadaşım sağlık ve huzur dolu bir emeklilik hayatı temenni ediyorum.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Evet bence de emsal olması açısından ne kadar maaş bağlandığını yazarsanız benim gibi merakta kalan arkadaşlar merakını gidersin dimi ama

Üye
    mehmet71 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE/MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın ufukalp emeklilik müracaatı ayın 14 de yapılması ile ilgili bilgisini vermişsiniz, bu sadece SSK çalışanları içinmi geçerli yoksa maaşlarını ayın 15 inde alan Devlet Memurlarınıda kapsıyormu?
    Bu arada emekli olan arkadaşım emekliliği hayırlı osun, sağlıklı bir emeklilik geçirmesini diliyorum..
    Ayrıca aramızda memurların emeklilik ikramiyesi ve maaş hesaplaması SGK nun sitesinde yapılan şekildemi oluyor ? gerekli aydınlatma ve açıklama yapacak arkadaşlar varsa yazarlarsa memnun olurum. Çünkü ben 20 yıllık hizmetime karşılık (4/2 derece ve kademe 850 ek gösterge)19.796 YTL tazminat, 773 YTL Maaş hesaplaması çıkıyor ekrana(mevcut maaşım 1.143 YTL) BU HESAPLAMALAR DOĞRUMU ACABA?
    Bende özürlülere tanınan haklardan yararlanarak % 52 raporumla yılbaşında erken emekli olmayı düşünüyorum lütfen aydınlatıcı somut bilgilerinizi paylaşırmısınız..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Sayın Mehmet71.
    Emekli sandığı emeklilik başvurusu konusunda yeterli bilgiye sahip değilim.Ancak bildiğim kadarıyla emekli sandığı emeklileri ayın 15. değil 1. günü itibarıyla aylık almaktadırlar.

Üye
    Mesut01 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana /Çukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önce iyi diekleriniz için herkese teşekkür ederim.sevgili ufukalpı aydınlatma açısından bir düzeltme yapayım.emeklilik için başvuru tarihim 29.07.2008 ve bana bildirilen maaş bağlanma tarihi ise 01.08.2008 tarihinden başlıyor.ve beraber emeklilik için başvurduğumuz arkadaşların hepside 1 ağustos tarihinden başladı.emsal olmasını istediğiniz için yazıyorum bağlanan maaşım 1400 ytl dir.yüksek olmasının sebebi ise prim gün sayısının ve ödenen prim miktarının fazla olmasıdır.selamlar saygılar

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Sayın Esposas,
    Güzel günlerde harcamanızı temenni ediyorum.
    Demek ki ssk başvuru tarihine göre 1 ve 15.günler olmak üzere iki tarihte maaş bağlıyor.Bundan önce ben de 1 i biliyordum bizzat benim ki ve ayın 6 sında başvuran bi arkadaşın ki 15 nde bağlandı bu yüzden söyledim.Paylaşmak öğrenmek güzel şey...
    İyi günler diliyorum.

Üye
    mehmet71 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE/MERKEZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Esposass;
    3 cü derece olan vergi indirim raporunuzu işe başlamadan önceki tarihlimi? (Yani ilk SSK olduğunuz tarihi öncesinemi ait, yoksa işe girdikten sonramı aldınız raporunuzu) sonradanmı sakatlandınız veya daha önce varmıydı raporunuzda belirtilen özürünüz?
    Emekli Sandığına bağlı olan çalışanlar icin neden sonradan sakatlananlara zorluk çıkartılıyor anlamış değilim? Nasıl bir uygulamadır bu böyle..Yasa yürürlükte ama uygulama hala belirsiz!

Üye
    Mesut01 Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana /Çukurova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vergi indirim raporumu işe başladıktan sonra aldım. engelim ise çocuk felci sonucu sol ayak polio

Sayfa 1 / 2 12 SonSon