Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ah.mithat Avatarı

Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    fassdf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    buna benzer bir sorunda benim var işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim...
    doğum tarihim 05.12.1975 sigorta başlangıcım 01.09.1991 ilk sigorta primi yatırma 01.11.1993
    17 yıl sigortalılık 3.329 prim gün sayısı ile Ocak 2010 da kendi isteğimle Numune hastanesinden özür raporu aldım % 40 oranlı sorunum şu ben bu rapor ile erken emeklilikten yararlanabilirmiyim bilmek istiyorum, kurumdaki memur arkadaşlar hepsi birden vergi indirimden yararlanabilir raporu olmadan olmaz diyorlar ama bunu söylerken hangi kanun yada genelgenin hangi maddesine dayandırdıklarını bilmiyorlar doğru olan nedir beni bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim. En son çıkan yasada bu konu ile ilgili bir çok paragraf var ama anlaşılır bir dil kullanılmadığı için yada ben anlayamıyorum saygılarımla...

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşım;
    raporunun tarihi ne??

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ahmet bey,
    Çalıştığınız iş yerinden çalıştığınıza dair belge alarak elinizdeki rapor ile Maliye (Mükellef Hizmetler Birimine) vergi ind. hakkı için müracaat edeceksiniz bu hakkı kazanır iseniz 16 yıl 3760 güne tabii olacak ve emeklilik hakkı kazanacaksınız.
    Yıl olarak bir sıkıntınız yok eksik olan prim sürenizi tamamlayıp ve vergi ind. hakkı kazanıp erken emekli olacaksınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sigorta başlangıcınız: 05.12.1975 + 18 = 05.12.1993
    Defterdarlıktan %40 raporla 3. derece sakatlık indirimi alırsanız: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    Emeklilğiniz: 05.12.1993 + 16 yıl tamamlandığında en az 3760 gün priminiz olması şartı ile emekli olabilirsiniz. Yani, defterdarlıktan sakatlık indirimi hak edip prim gününüzü tamamladığınızda, erken Yaşlılık emeklilğinden yararlanbabilirsiniz

Not: SSK (4a)'lı olduğunuzu varsayarak yazdık bunları tabii.

2008 oncesi - 75 doğumluyum. 93 SSK girişim, 3329 prim günüm ve %40 raporum var. Emeklilik..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: rusa Mesajı Gör
    sayın arkadaşım;
    raporunun tarihi ne??
    ....
    düzeltme..ben bu soruyu sordugumda yazınızda tarih yoktu...sonra tarih li yazınızı gördüm....
    oacak 2010 tarihli raporunuz varmış...
    şu an aynı olayla ben de ugraşmaktayım....detey ısterseniz paylaşa bilirim....
    saygılar....