Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    siteye kayıtlı olan tüm arkadaşlara slm.ben 2005 yılında böbrek nakli oldum.10,05,1979 doğumluyum 01,02,1996 yılı işe başlama tarihim ve şuanda bize verilen özür oranı % 70 bu şartlara sahip biri oarak emekli olma hakkım varmı bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.tşk.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Toplam priminiz kaç gün?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3045 gün

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

96 yılındaki sigortalılığınız TAM primli sigortalılık mıydı, yoksa staj mahiyetinde miydi?
    Eğer stajsa, o zaman TAM primle sigortalı olduğunuz ilk tarih önemli?

Önünüzde iki yol var:
    1- Malulen emeklilik
    2- Defterdarlıktan elde edeceğiniz 2. derece sakatlık indirimine istinaden Yaşlılık emekliliği
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tam primli sigortalılık

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Çalışma süreniz 16 yıl 4 ay gün sayısı 2. derece engelliye göre 3760 gün prim. Maliyeden 2. derece vergi indirimini aldığını var sayarak.

2008 oncesi - Böbrek nakli oldum. 96 SSK başlangıcım ve %70 raporum var. Nasıl emekli olabilirim?

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2011 ocak ayında emekli olmak için müracatımı yaptım sgk ya evraklarımı tamamlayıp verdim fakat oranın sağlık kurulu özür oranımı %60 ın altında olduğuna kanaat getirip reddetmiş.nasıl bi yol izleyeceğimi bilemiyorum.lütfen yardımcı olun

bu tabloya göre emeklilik hakkım yok

sitede kader arkadaşlarımı görmek güzel

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Serap hanım siz sanırım direk sigorta müdürlüğüne gidip ,tek hastalıktan en az %60 alanlar için malulen emeklilik hakkını kullanmak istemişsiniz.%60 altına kanaat getirdikleri için emekliliğiniz red edilmiş.Diğer yolu denerseniz yani vergi indirimi yolu ile en az %40 ve üzeri alsanız erken emekli olursunuz.Normal emekli maaşı gibi maaş alırsınız.Dediğim gibi şu anda zaman ve prim durumunuz tabloya göre eksik görünüyor.

Serap hanım şu an izlemeniz gereken yol, çalışıyor olmanız lazım ve eksik primlerinizi yatırmaya devam edininiz.Altı ay sonra işyerinden çalıştığınıza dair yazı alarak, defterdarlığa gidip sakatlık indiriminden faydalanmak istiyorum diye söyleyin, defterdarlık sizi hastaneye sevk edecek ,elinizdeki raporlarla birlikte muayene olup heyete gireceksiniz, en az %40 alırsanız erken emekli olursunuz.17 yıl 3920 olur bu durumda ,3. derecede bir sene daha atıyor emeklilik şartları.

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım öyle oldu.direk sgk ya gidip müracaat ettim.onlarda beni devlet hastanesine sevk ettiler daha sonra ek rapor istendi üniversite hastanesine gönderildim oradaki işlemlerde bitti.hastane doktorları %70 özür oranını yazdılar.ben erzurumda yaşıyorum buranın sgk sı üst merci olan trabzon sgk ya evrakları göndermiş oranın sağlık kurulu özür oranımın %60 tan düşük olduğuna kanaat getirip isteğimi reddetmiş.sizin dediğiniz vergi indirimi olayından dolayı emekli olma şansım bu gün sayıma göre varmı?

Faruk bey inanın kafam çok karıştı aylardır bu işle uğraşıyorum.neden 6 ay sonra?

müsait olduğunuzda durumumla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

İlk raporunuzu ocakta almışsınız zaten ,altı ay iki rapor arasında geçmesi gereken zamandır, sizin 1 ay sonra süreniz doluyor tekrar yeni bir rapor cıkarmanız için şöle bir yol izleyin önümüzdeki ay önceki cıkarmış olduğunuz roporu defterdarlığa verip rahatsızlığım arttı deyip sakatlık indiriminden (vergi indirimi) faydalanmak istiyorum deyin belki raporu kabul edip ankaraya yollayabilir etmezse hastaneye sevk alırsın.Öncesinde dediğim gibi işyerinde çalıştığınıza dair yazı ile beraberinde gideceksin.forumda bu yazı ile ilgili bilgi var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Elinizde 2011 yılında alınan %70 oranında rapor varsa, o raporla birlikte defterdarlığa gidip sakatlık indiriminden yararlanmak için başvuru yapabilirsiniz.
    Eğer elinizde rapor yoksa, yine defterdarlığa gidip, hastaneye sevk alabilirsiniz...
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    Defterdarlıktan elde edeceğiniz 2. dereceden sakatlık indirimi size (18 yaşını tamamladığını 10,05,1997 +) 16 yıl 4 ay sigortalılık süresi ve 3760 gün primle emekli olma hakkı sağlar. Yani 10,09,2013 yılında en az 3760 gün priminiz de varsa, emekli olabilirsiniz.

İkinci yol ise, %70 rapora karşılık sizi Malulen emekli etmeyen sgk'ya dava açmak ve şu Yargıtay kararına istinaden Malulen emeklilik hakkını (bence yüzde yüz) almaktır: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bülent bey ilginize ve alakanıza binlerce kez teşekkürler. 2011 yılına ait elimde %70 oranlı rapor yok.emeklilik için müracaat ettiğimde istenilen ek rapora istinaden gittiğim üniversite hastanesinde %70 oranı belirtildi fakat tüm evraklar sgk sağlık kuruna gönderildi.bugün itibariyle iş günü sayım 3145 gün.
    en doğrusu belirttiğiniz ikinci yol olan dava açmak.sgk nın reddine karşılık hangi kuruma ve hangi içerikte dava açacağım konusundada yardımcı olursanız sevinirim.iyiki varsınız.

faruk bey ilginize gerçekten tşk. ediyorum.inanın bu konu çok moralimi bozmuştu nette aranırken tesadüf bu siteye denk geldim birkaçkez yazdım ilgilenen mi olmadı yoksa benmi siteyi doğru kullanamadım bilmem.geçen gün tekrar açtığımda konuyla ilgili bülent bey ve siz yazmıştınız çok mutlu oldum.malullerin birde devlet tarafından madur edilmesi fazlasıyla moralimi bozmuştu.sgk nın emekliliğimin reddetmesine karşı dava açmak en dorusu olsa gerek benim için...sanırım bu yolu takip edeceğim.tekrar tşk.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Malulen emekliliğinizi "malul değilsiniz" diye reddedecek sigorta mdüürlüğü ve siz de o karara karşı hemen dava açacaksınız...

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ediyorum.

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey,bi taraftan sgk nın reddine karşılık itiraz etmem bi taraftan da vergi indiriminden faydalanmak için rapor çıkartıp oranın %70 olduğunu kanıtlasam dahamı doğru olur sizce

Bülent bey muhtemelen sorularımdan sıkıldınız ama siteyi çözeyim derken sizin yazılarınıza denk geldim.ve şunu öğrenmek istiyorum. benim sigortalı iş günü sayım 3145 rapor oranım %70 buna göre 2,dereceden şanslı gurubuna giriyorum ve gün sayım eksik.bu durumda sgk nı reddine itiraz etmemin yani sürünmemin ne anlamı var sizce ?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon