Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 53 mesajın 46-53 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla ilker bey bende bilyorum..uzun zamandır araştırma yapıyordum fakat gerek forumda gerek başka sitelerde 2008 snrası engelli olarak atanan memurların 5510 sayılı yasa gereği emekli olacağı yönünde bir görüş birliği vardı..bende kaynağına bir mail attım durumumu izah nettim onlarda bu şekilde bir geri dönüş sağladılar.öbür türlüsü için gerçekten üzülmüştüm hem emekli maaşım düşük olacak hemde daha uzun bir zaman çalışmam gerekecekti cevaba göre şimdi 15 yıl dolduğunda emeklilik müracatı yapabileceğim gibi gözüküyor inşallahda öyledir yinede araştırmaya devam edeceğim..yeni gelişmeler olursa buradan tekrar paylaşırım.ama isterseniz side bir mail atın 15 gün içerisinde en yetkili yerden gereken cevap gelecektir.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Başlık sahibi Turbay kardeşimizin durumunu okumuşsunuzdur.
    Emekli maaşı 5434 sayılı emekli sandığı yasasına göre değil 5510 sayılı sosyal güvenlik yasasına göre bağlanmış.
    Bu konuda çok büyük belirsizlikler var, bir kamu kurumunun personel daire başkanlığından bu konuda Ali Tezel'e soru sorulduğuna bile şahit oldum.
    Kısaca devlet bile bilmiyor ne yaptığını.
    Ama sizin prime esas kazanç tutarınız iyi, 5510 dan da hesaplansa emekli aylığınız pek düşük olmaz sanırım.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk bey , ben,m için en önemli kısım 15 yıl sonunda emekli olup olamayacağımdı..olacağımla ilgili mail gelince rahatladım biraz.çünkü memur olarak çalışmam bana avantajdan çok dezavantajı var gibi gözüküyor.en azından 2013 yılında başladığım memurluğa 2016 yılında emekli olarak bırakırsam 3,5 yıl gibi emekli sandığına tabi olacağımdan ve daha önceki primler yüksek olduğundan bende sizin gibi düşünüyorum emekli maaşımın çok düşük olmayağı konusunda..

Üye
    slan Avatarı

Gerçek Adı
    serdal
    Son Giriş
    26.01-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben memur olarak atandım fakat sırf emekli maaşı düşük oluyor diye gitmedim,ssk dan emekli olursan iyi olur

Üye
    Gökmavim Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben emekli maaşımı 1100 tl iken kestirip bırakıp memur oldum,SGK dan memuriyetten istifa etmem durumunda: aynen emekli maaşımın, tekrar bağlanacağını söylediler.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu durum yüksek sgk primi olup sonradan emekli sandığına geçenler ve hemen emekliliği isteyenler için güzel bir örnek olmuş. durum benim anladığım kadarıyla şu sebepten 950 tl maaş bağlanmış arkadaşım size 4500 gün sgk günün var üstüne emekli sandığı ile tamamlamışsın ama primlerin coğu düşük ve sgk dan. haliyle seni sgk dan emekli olan biri gibi maaşa bağlamışlar. tam tersi olsaydı 1000 gün sgk 4000 gün vs. emekli sandığı olsaydı 1300-1400 emekli maaşın olurdu. artık devlet primlere göre emekli maaşı veriyor bu durumda mantıklı olanda o 5000 günde emekli olan biri 4500 gün ssk dan asgari ücret alıp 1-2 yıl devlet memuru olup 25-30 yıl devlet memuru gibi maaş alamaz. yani engelli memurlar çalışabildiğiniz kadar çalışın yoksa durum vahim

Üye
    turbay Avatarı

Gerçek Adı
    turan turbay
    Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet hemen emekliliğe ayrılmamak gerekiyor uzun süre çalışmak lazım mış

ben şimdi bu emekliliğimi malulen emeliliğe çevirme gibi bir şansım varmı acaba raporum 60 oran da arkadaşlar lütfen yardım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @turbay

Malulen emekliliğin ilk şartı bugün maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmayı gerektiren rahtıszlığın ilk sigortalı olunan tarhiten sonra oluşması gerektiğidir. Yani %60'la sigortaya başlamış kişi daha sonra malulen emekli olamaz.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234