Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serefd Avatarı

Son Giriş
    15.01-2015
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar,bu sitede herkese açık bir yer var oradan kim ne almış bakıp tahmin edebilirsiniz.bir de orada yazan emekli maaşı hesaplama sitesinden de faydalanın.doğru bilgi girerseniz maaşınız tahmini olarak çıkacaktır.

http://www.engelliler.biz/forum/emek...iyorsunuz.html

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent abi bugün kuruma bir yakınımı gönderdim. 3650 günüm var 99 girişim var 1. derece vergi indirimi aldım. iştende atıldım. emekli olma hakkım mevcut fakat ne maaş alırım araştırıyorum net bilgi yok hatta kurumdan gelen bilgi 700-800 gibi atmasyon bir rakam. araştırmalarım ve sizin bu mesajınızla söylenenin ters olduğunu hissettirdi bana. benim son 6 yıl ssk ödemeleri gelirim ortalama 3.000 tl üzerinden. benim 3600 gün çalışmam eğer 7200 gibi sayılacaksa bu telafuz edilen maaş az değil mi? net bilgiye nasıl ulaşırım? ders çalışmaya devam ediyorum fakat bu olay kafamı çok karıştırdı.ekpss ye 3 aydır çalışıyorum emeklilik aklıma pek gelmiyordu ama... karar vermemde maaş oranım etkili olacak.

Üye
    metinxo Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

7800 pirim toplam ödeme 369000 hesaplıyorum 2100 maaş çıkıyor benim aralığın 9 emekllik için baş vurdum daha sonuçlanmadı benim malülenmi engellimi emekli olacağım anlayamadım 50 mide alındı yok onkoloji 20 raporum var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

metinxo, 7800 günle büyük olasılıkla malulen değil Yaşlılık emekliliğidir. Defterdarlıktan elde edilmiş sakatlık indirimine istinaden başvurdunuzsa, Yaşlılık emekliliğidir.

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

maaş hesabında 99 öncesi yatan primlerin fonksiyonu çokmuş. bende 99 da 14 gün var yüksek maaş hayali suyun dibinde

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

Şimdi burada biraz kafam karıştı Yine bu forum altında tavan ödemeli olarak emekli olan bir çok arkadaş 2900-3200 bandından maaş aldıklarını yazmışlardı! Ancak şimdi bu başlık altında okuduklarıma bakınca primleri dilediğin kadar tavandan yatırsan dahi alabileceğin max maaş 2bin gibi bir rakam. Google vasıtası ile kendi durumumu örnek vererek hesaplattığım maaş oranları ise tam tezat!! %64 oran ile 2. dereceden 17.02.2000 SSK Girişliyim 4298 Günüm ve 271binTL kazancım görünüyor. Son 2 yıldır Tavandan ödeme yapılıyor 2017'de ise yaş sınırım doluyor. 2017'ye kadar bir aksilik olmaz ise hep tavandan prim ödemem durumunda maaşım ne kadar olur acaba? Yada bunun formülünü bilen var ise yazabilirse bir macro veya program yazıp kendim hesaplamayı isterim. Teşekkürler.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

ben araştırdıkları mı anlayabildiğim kadarı ile yazdım, hepsi doğru demem doğru olmaz ama yanlış varsa beni de aydınlat ki yol çizeyim kendime. tavandan ödeme yapanların eğer 99 önceleri varsa ondan faydalanarak maaş yüksek olmuş olabilir.
    mesela sen şuan belkide emekli maaşına etkisi açısından boşa yüksekten prim ödüyor ve sigortalı gün sayını artırıyorsun. ben öyle anlıyorum. yoksa benim 3600 günüm ile avantajlı emekliliğim olsa yani 7200 gün çalışmış gibi görünsem primlerimde ortada 205 bin sadece ssk gelirim birde 3yıl 10 ay bağkur gelirim var: maaş sorduruyorum. 800-1000 arası tahmin ediyorlar.
    ??? çözüm yarınlara yani emekliliğe bel bağlamamak. çalışmak çalışmak çalışmak. daaa nasıl?

Üye
    april14 Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli maaşını yüksekten almak için, toplam kazancın etkin olması yanında aylık bağlanma oranınında yüksek olması gerekiyor diye biliyorum. Doğru mu?

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

evet ama ben kurumda iki ayrı kişiye sordum ikisi de bana prim ödeme miktarı yada aylık bağlanma oranını sormadan cevap verdiler. aklıma bunların pek önemi yok herhalde diye bir düşünce geliyor. varsa önemi neden sormasınlar. adam diyo ki sen 78 doğumlusun nasıl normal emekli olursun. 'vergi indirimi diyorum, 3600 gün diyorum' o zaman normal değil işte diyor. elinin körü normal işte ya normal.

tabi ben doğru soruyu sormamış olabilirim yada doğru cevabı bu arkadaşlar vermedi diye doğru değil anlamına da gelmez. öyle işte.

Üye
    bioenerjibodrum Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanuna bakarsan malülen emeklilik maaşı 971 tl. bunun için % 60 engel raporu gerekiyor.%46 ile özürlü emekli olabiliyorsun.bununda maaşı 800 tl.ben 3 ay önce engelli emekli oldum.1400 gibi maaş bağlandıı .ben normal emeklilik için yaş ı bekliyordum 4 yılım vardı 52 yaş için.ancak sanırım yaşın dolması için kalan süre yatırılan primle karşılaştırılıyor (gün sayısı ) internet te bununla ilgili bir tablo bulmuştum.günün fazlaysa yaştaki eksiği tamamlıyor.bunu sgk dan teyid edemedim ancak durumum bu.unutmadan birde benim yatan primlerim yüksektendi.

Üye
    april14 Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bioenerjibodrum; ilk işe giriş, yatırılan toplam prim vs. bilgileri yazabilirmisin lütfen.

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

- %64 Engelli raporu olup 2.derece engellilik dolayısı ile 17 yıl 8 ay hizmet süresi ve 4150 gün prim ödeme şartı bulunan biriyim.
    - 17.02.2000 tarihi ilk sigorta başlangıcım.
    - Şu an 270bin tl toplam kazanç 4250 gün de prim gün sayım var
    - Emekli olacağım tarih 2017

Şimdi bu bilgiler ışığında devam edersek:
    - 2017 yılına kadar primlerimi şu anda ki gibi tavandan ödersem , 2017 de ki emekli olacağım tarihte prim gün sayım = 5350olur
    - Toplam Prim Kazancım ise yaklaşık: 480bin olur.

Sonuç olarak o tarihte emekli olursam bağlanacak aylık tutarı ne olur? Bunun bir hesaplama formulu varmıdır? Tavandan yatırdığım ssk priminin eğer alabileceğim emekli maaşında bir etkisi yok ise veya çok az ise ona göre aksiyon almak ve boşuna para harcamamak istiyorum.

Teşekkürler.

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

benım suan 346 bınlıra toplam kazancım 6831 prımım ssk sıtesınden 1925 çıkıyor dogrumudur acaba

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Murat bey sizin rapor oraniniz kac ve Sigorta baslangiciniz kactan sgk sitesinden yapilan maas sorgulamasinda vergi indirimi ile hesaplamıyor yani sizin emekli maaşı niz muhtemelen daha fazla cikicak 2000 ustu olarak tahmin ediyorum

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon