Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    orçun09 Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    29 Aralık 2011 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: orçun09 Mesajı Gör
    bülent abi bugun sgk dan aradılar ve emekli oldugumu soyledıler çok sevinçliyim

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emekli olabilmek için bir hastalıktan yüzde 60 ve üzeri almanız gerekir ayrıca diyalize girenler yüzde 60 ve üstü alabilir defalarca ameliyat olmak tek böbrek olmak malulen emekli olmak için yeterli kriter degil diyalize girenler malulen emekli olabiliyor tek raporla tek hastalıkla yüzde 60 ve üzeri alırsan arkadaşım mahkemeye dava açtı bir kaç hastalıktan malulen emekli olmak için ama dava 2 senedir sürüyor gram ilerlemedi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

SGK malulen emekli etmek için maluliyet cetveli'ne göre malul sayılmayı şart koşuyor. Eğer bu cetvele göre malul sayılır durumda iseniz, evet, askerlik borçlanması yaparak malulen emekli olaiblirsiniz. Bu taleple en son sigorta priminizin yattırğı sigorta müdürlüğüne başvurmanız yeterli. Sizi hastaneye sevk ederler...

Eğer başvurunuz "malul değilsiniz" diye reddedilirse, o zaman şu yargıtay kararı çerçevesinde red kararından hemen sonra dava açmalısınız. Evet, biraz sürer davanın sonuçlanması ama, %60 ve üzeri rapor alırsanız toplamda, yüzde yüz malulen emekli edilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    orçun09 Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben istedıkleri evrakları hazırladım
    arkadaslarım önce basvur askerlık borçlanmasını hastane raporu malulen emeklı olur dedıkten sonra yatır dedıler boyle bısey var mı
    belkı malulen olamazsın paran bosu bosuna yatırırsın dedıler
    ben daha önce rapor aldım aynı hastaneden şimdi gene aynı hastaneye sevk edecekler bende o hastanede tedavi goruyorum sizce ne olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ama, toplamda 1800 gün olmadan malulen emeklilik için başvuru yaptırmazlar ki.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    orçun09 Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

askerlik borçlanmasını yaptım 1 haftaya kadar hastaneye sevk kagıdı gelır dedıler adnan menderes hastanesıne sevk ettiler bende orada tedavi görüyorum merakla beklıyorum ama sigorta bakıma muhtaç raporu olması lazım dedı aksı taktırde 10 yılı tamamlaman lazım dedı sizce doktorlar oyle rapor verırlermı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Üye
    orçun09 Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,ben malulen emeklilik için başvurdum.beni hastaneye sevk ettiler.hastaneden almış olduğum raporda bu değerlendirmeler yazıyor.bu değerlendirmeler le benim maluliyet ne olur?
    ilk sol kolda güçsüzlük,daha sonra sol bacak ve sol kolda da güçsüzlük tarifleyen hastalığın sol üstte kas gücü proksmal 3\5 distal 2\5
    sol altta kas gücü proksmal 2\5 distal 3-\5
    sol el sıkması zayıf
    sol alt ekstremite hipoestezi
    idrar ve gaita kaçırması var.edss3.0
    MULTİPL SKLEROZ
    NEFROLOJİ 8 yıldır NEFRODİK SENDROM
    üre: 24
    crea: 0.8
    na: 139
    TANI:MEMBRANÖZ GLOMERULENEFRİT

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    14:14
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mauliyet cetvelini bulamıyorum yazdığınız yere tıkladığımda dosya yok diyor

Üye
    orçun09 Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OTURAN BOĞA cevaplarsan sevınırım en son yazdıgımderece hakkında bılgı alamadımevraklarım ankarada karar asamasında dıyorlar bu hafta tam 1 ay olacak cevaplarsan sevınırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Orçun, sonucun olumlu olacağını düşünüyorum. Durumun " Orta veya ağır derecede sekel halini almış, sık tekrarlayan yaygın miyelin kılıfı hastalıkları (multiple skleroz)" tanımlamasına giriyor gibi.

maluliyet cetveli bağlantısını düzelttim

Üye
    orçun09 Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abicim bugun kagıt geldı benı tekrar noroloji servisine muayeneye gönderdıler malulen emekliligin kabul edılmesı için bakıma muhtaçlıgın yazılması gerekıyormuş yazarlarsa emekli olcam galıba ama doktor bakıma muhtaç deil derse olamıcammı.ne yapmam gerekıyor abıcım.cevaplarsan sevınırım tşk ler abim.

Üye
    orçun09 Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abicim dun doktora gıttım muayene sonunda hasta yardımsız kalksada yardımsız yürüyemıyor yazıyor ayrıyettende hasta bu durumda yardıma muhtaç olarak degerlendırıldı dıye yazıyor bıde fizk tedavı var oda ayın 10 ekıme randevu verdıler FAS ,brunnstrom olacakmıs bunlar ne demek açıklarsan sevınırım fazla başını agrıtıyorum ama kusura bakma.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sonuç olumlu olacak gibi görünüyor...

O testleri bilmiyorum. Herhalde kas gücü ölçümüdür...

Üye
    orçun09 Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent abi bugun hastaneden raporun fotokopisini aldım daha önce yaptıkları gıbı gene yanlışlık yapmışlar ankaranın yolladıgı ara karar için yardıma muhtaç olup olmadıgını sordular bunun için tekrar muayene oldum doktor yardıma muhtaç yzdıgı halde saglık kurulu rapora yazmamış ve göndermısler sonrada ben bunu düzelttim ama dosyada şimdi 2 tane rapor oldu bırınde yazıyor bırınde yazmıyor sence ne yapmam lazım hemen cevaplarsan sevinirim memur bişey olmaz dedi ama guven kalmadı artık slm lar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon