Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu konu üzerinde bilmeden yorum yapmayalım, resmi üst yazı gelsin, sonuç ortaya çıkar fazla yorulmaya gerek yok.

Burayı OKUYUN

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ikinci emeklilik yok sadece emkli olmuş sgdp ödereyek 15 yıl çalışmış olmak şartıyla kıdem tazminatını alarak ya tekrar çalışır yada evde yatar yani ikinci bi emeklilik yok

bide devlet memuru olarak emekli olacak tekrar memur olarak çalışacak ülkemizde millet kpss ye girip memur oalcam diye ugraşıyor ne akla hizmet emekli memur gine memur oh

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu çok yeni olduğundan herkes farklı düşünebiliyor.. sakın çok bel bağlamayın derim ben.. kendi açımdan bile SGK kurumunda çalışmama rağmen şüphe ile bakmaktayım. (e.sandığı olarak emekli olup, kendi işimi kurabilirim ama güvenemiyorum işte) gerisini siz düşünün..bana sorarsanız en iyisi çalışabildiğimiz kadar çalışmak, emekli olup çalışma durumunda SGDPni tercih etmek.(normal sigorta primi daha yüksek ve ikinci bir emeklilik şartları engellilerde 20 yıla çıktığından o kadar uzun süre çalışma durumu zor olduğundan)

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

24098 numaralı Bilgi Edinme Cevabı Aşağıda Sunulmuştur. Resmi Yazı Geldiğinde de scanlayarak buraya kopyalayacam.

Soru
    :

MEMUR EMEKLİSİ, 5510 SAYILI YASAYA GÖRE ÇALIŞIP 2. BİR EMEKLİLİĞE HAK KAZANABİLİRMİ ?
    Cevap
    :
    Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
    Devlet Memuru olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrılmış olanların yeniden göreve girmeleri halinde, emekli aylıkları kesilerek sonradan geçen hizmetleri ile daha önce geçen hizmetleri birleştirilmek suretiyle TOPLAM HİZMET SÜRELERİ üzerinden emekli aylığı bağlanmakta olup, sonradan geçen hizmetler için ayrıca bir emekli aylığı bağlanmasına imkan bulunmamaktadır.
    Bilgilerinizi rica ederiz.

Yeniden göreve girmeleri halinde derken hangi hizmette işe başlayacağı belirtilmemiş. Emekli aylıklarının kesilmesinden bahsetmiş ama emekliler çalışarak, eksik ödeme (yüzde 30) ile emekli maaşları alınır. SGK her sorulan sorulara doğru düzgün cevap veremiyor.

BU KONUYLA İLGİLİ HER KİŞİNİN SORULAR SORARAK BİLGİLENMESİNİ İSTİYORUZ.

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selçuk, teşekkürler.. Ne yandan bakılsa çifte emeklilik imkansız ve karışık görünüyordu zaten..Emekli olup başka biryerde tekrar işe girince işe giriş tarihi 01.03.2011 den sonrası olması lazım ve bu tarihten sonra ikinci bir emeklilik için en az 20 yıl çalışmak gerekiyor ki, bu kadar sene tekrar çalışmayı kim göze alabilir? diye düşünüyordum..O kadar ssk primi ödemektense Sgdp ödeyip yine iki maaş almak bana daha mantıklı göründü.(bir emekli bir çalışma maaşı) ben şahsen çifte emekliliğin mümkün olmasının çok zor olduğu kanaatindeyim..

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Niye mümkün değilmiş sgk çalışanı?
    Adam aynı anda iki işte çalışıyorsa iki ayrı güvenceden bal gibide emekli olabilir.
    Yukarıdaki adam ayrı ayrı kurumlardan emekli olmuş.
    Öbür türlü sizin mantığınızla adamın hakkını gasp etmek derler buna...
    Usulsüzlük varsa haksızlık varsa bence uygulamanın, sistemin ta kendisidir.
    Adam Dr. iki sigortalı iş yapar primini yatırır. İki ayrı iştende emekli olur...
    Gayet mantıklı... Yok sen adamın primlerini iç etmek istiyorsan! her türlü saçma gerekçe uydurup iç edersin zaten.
    Önemli olan adamın hakkı mıdır. Değilmidir.?
    Bana göre hakkıdır. Resmi kurum adamın primlerini ya baştan kabul emiyecek yada sonradan böyle şey olmaz diye saçmalamıyacak!
    Buna kurmazlık derler. Sen yatır yatır sonra boşa yatırdın de...

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saww aşkolsun, bana hitap şeklini beğenmedim çünkü ben kurumun kendisi değilim öyle bir niyetimde olmadı..sadece yanlış anlamalara karşı yazmıştım. Bazı yaşadığımız olaylar olmuştu zamanında, bu konuda suistimale açık görünüyor. Kimsenin hakkının gaspedilmesinden yana değilim. verdiğin örneğe de karşı değilim ki nerden çıkarıyorsun? Emekli olurken kişi başka güvencesi olmadığını söylese bile sorgulama yapılır varsa hizmet birleştirmesi yapılır.Prim kazancı çok olunca maaşı da yüksek olur, bunun neresi kötü ki?

Üye
    birdost318 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    30.05-2013
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Peki emekli olmuş canlı örnek biliyor musunuz. Bende aynı durumdayım. Emekli oldum halen 2900 çalışma günüm var. Eğer böyle bir hakkımız var ise ödenmiş olan destek primlerinden geri kalan farkları yatırarak hakkımızı alabilirmiyim?

İyi günler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12