Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuran_70 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2011
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1972 dogumluyum.1988 işe başlangıcım toplam 5490 işgünüm var.5 yaşında sag gözümü kaybettim protez kullanıyorum. Yeni yönetmelige göre tekrar rapor alıp hakkımı aramak istiyorum.Ssk dan emekli olabilirim ve şu anda çalışmıyorum.Sgk ya müracatımda beni hastaneye sevk etmeleri için çalışıyor olmam ve vergi indirimi alarak emeklilige müracat etmem gerektigini söylediler.5510-25.madde veya 28. gibi duyumlarım var.ERKEN EMEKLİLİK Mİ ÖZÜRLÜLÜKTEN Mİ NE YAPMALIYIM?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Tek gözün görmemesine bakın ne veriliyor..
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KKELEBEKK Mesajı Gör
    (Görme Alanı-15)X(İşlevsel alan puanı-20)
    diğer gözün sağlamlığına göre hesaplanıyor..
    diğer göz %100 üzerinden hesaplanırsa.%32 çıkıyor..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    - İlk SSK'lı oluş tarihinizde 18 yaşından küçük olduğunuz için SSK başlangıç tarihiniz 1990 olarak geçerlidir.

Ancak zaten 05.08.1991 tarihinden önce emekli olanlar hangi dereceden vergi indirimi alırsa alsın emeklilik şartları
    15 yıl 3600 gün'dür.

Yani şuan hem yıl olarak hemde prim günü olarak emekliliğinizi doldurmuşsunuz.

- Yapmanız gereken 10 ilâ 15 gün gibi bir süreyle çalışır görünüp vergi indirimine başvurmak olmalıdır.

Çalıştığınıza dair belge alıp maliyenin mükellef hizmetler birimine vergi indirimi almak istediğinize dair müracatta bulunacaksınız..
    sizi yetkili hastaneye sevk ederler.. tüm hastalık/rahatsızlıklarınızdan %40 oranında rapor alırsanız
    hastane raporu Ankara'ya gönderir heyete girer ve bulunduğunuz ilin defterdarlığına oradanda çalıştığınız iş yerine bilgilendirme yapılır..

http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Daha sonra da emeklilik için başvuru yapabilirsiniz.

- Tek gözden sakatlık oranı cetveli'ne göre 2 veriliyor. Ancak başka rahatsızlıklarınız varsa, eklenebilir ve oran artabilir.