Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende sma tip 3 hastasyım (kas erimesi) ben 17/02/2007 tarihinde %40 raporlu olarak özel şirkette işe başladım en son 2 yıl önce %63 vergi muafiyeti raporu aldım şuan 1550 gün ssk lı çalıştım çalışma kaydım gün geçtikçe azalıyor yani %80 raporum olursa 1800 gün dolunca başvuru yaparsam emekli olmam mümkünmü yoksa 10 yıl mı sigortalı olmam gerek destek olacak arkadaşlara teşekkür ederim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Malulen emekli olmak için 10 yıl 1800 gün prim şartı vardır.Hastalığınız ilerleyici olduğu için malulen emeklilik şartını yerine getirdiğiniz vakit kuruma malulen emekli olmak için müracaat edebilirsiniz..
    Alacağınız raporda bakıma muhtaçlık söz konusu olur ise o zaman süre şartı aranmadan emekli olursunuz...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İlerleyen hastalık başkasının bakımına muhtaçlığa yol açarsa, 10 yıl şartı aranmaz, 1800 gün prim tamamlandığında malulen emeklilik hakkı kazanılmış olur.

Bu arada sgk "ilk sigortalı olduğunuzda zaten bu hastalığa sahiptiniz, o nedenle sizi malulen emekli etmiyoruz" diyecektir büyük olasılıkla. Bu durumda o red kararına karşılık hemen dava açacaksınız ve malulen emekli olacaksınız. Dayanacağınız içtihat kararı: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle sizlere konu hakkında destek oldugunuz için çok teşekkür ederim ilker arkadaşımız demişki 1800 ok tamam ama 10 yıldan bahsetmiş ben 17/02/2007 tarihinde siğortalı olarak çalışmaya başladım doğal olarak 1800 gün sonra 5 yıl filan sigortalılık sürecim var bu şekilde 10 yıl sigortalı olmadan günümü tamamladıktan sonra başvuru yaparsam acaba emekli olabilirmiyim desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

1800 gün primi tamamladığınızda, başkasının bakımına mıhtaçlık düzeyindeyseniz, evet, hemen malulen emeklilik için başvuru yapabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ömer Avatarı

Son Giriş
    23.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler