Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    14:14
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    toplamda 1805 gün prim ödemişliğim var. bunun son 4 ayını bagkurdan yatırdım
    malulen emeklilik için başvuru yaptığımda ssk ya .. en son bagkur olduğu için başvuruyu bagkura yapmalısın dediler ama ben ssk dan emeklilk başvurumu yapmak istiyorum
    rahatsızlığım kalbim delik şimdi işe başladım bi on gün ssk olarak çalışsam sonra ssk ya başvuru yapabilir miyim
    %80 raporum vardı yeniden çıkarıcam ama ve ilk işe başladığımda özürlü gurubunda başlamadım raporumda yoktu normal işçi sıfatında başlamıştım

lütfen yardım edin teşekkürler şimdiden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet evet, bir yerde bir ay 4a'lı çalışan olursanız, o kapsamda malulen emeklilik işlemi başlatabilirsiniz:
    "Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerinden birden fazlasına tabi olarak çalışmış veya prim ödemiş olan sigortalıların malûllük aylığı bağlanmasına ilişkin talepleri, son sigortalılık hâline göre sonuçlandırılır.
    Sosyal Sigorta İŞlemleri Yönetmeliği"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

izmir sigorta müdürlüğüne başvuru yaptım malulen emeklilik için rahatsızlığım ciddi pulmoner darlık aort yetersizliği %80 raporum var eski raporumuda koydum evraklara şu anda bekliyorum emeklilik işlemlerini buna yakın emekli olan kişiler varmı

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eski raporunuzdan ziyade sgk ya başvurduğunuzda sizi sevkettiği hastenenin raporu geçerli oluyor şimdilik beklemekten başka çareniz yok ama diyebileceğim; maluluk cetvelinde rahatsızlığınız varsa emeklilik şansınız artar.

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet mağlesef bekliyorum sonuç inş olumlu olur

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

aperen222,
    Bağ-kur lu olarak mı müracaat ettiniz yoksa 4 ay ssk lı çalışıp ssklı olarak mı malulen emeklilik talebinde bulundunuz..

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

en son 4 ay bagkur yatırdım sonra tekrar ssk girişim oldu 15 gün ssk ya başvuru yaptım emeklilikiçin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Süreç olumlu sonuçlanacaktır diye umuyorum.

Eğer malul sayılmazsanız sgk tarafından, dava açarsınız: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

izmir sigorta müdürlüğünden bugün cevap aldım red edilmiş memur yazı gelicek ev adresine dedi  çok üzgünüm şu an ne yapmalıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hangi gerekçeyle reddedildiğine bakıp ona göre itiraz edeceksiniz. Sıkmayın canınızı... maluliyet cetveli'ne göre malul sayılacak durumdaysanız ya da sakatlık oranı cetveli'ne göre %60 ve üzeri rapor alabiliyorsanız, er ya da geç emekli edecekler sizi; mecburdurlar!

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba tekrar %6o altında olduğu için red çıkmış bugün öğrendim %80 raporum vardı daha önce bugün gidip itiraz ettim sizin verdiğiniz dilekçe öğrenğiyle ama gerçekten tüm umudumu kaybettim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sağlık yüksek kurulunca yeniden değerlendirilmesi için başvurdunuz sanırım. Dileyelim de oradan olumlu yanıt gelsin.

Eğer olumsuz olursa, şu meyanda dava açacaksınız kuruma: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet itiraz dilekçesyle başvuru yaptım yüksek kurula gitmesi için 5 gün oldu henüz.%60 altında olduğu için red çıkmıştı halbuki benim raporum %80 bölge sağlıktan red çıkıpta yüksek sağlık kurulundan olumlu olma ihtimali nedir acaba

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bagkur ödemiştim 4 ay sonra ssk ile işe girdim en son ssk lı çalıştığım içinde oraya emeklilik için başvuru yaptım hastaneye sevk ettiler sonra red çıktı %60 altında diye red geldi sonuç sonra sonuça itiraz ettim malulen emeklilik olsun diye şimdi yüksek kurula gidicek raporum ankaraya orada tekrar incelenicek yani tek sorun bölge sağlık kurulu red çıkardı umudum şimdi ankara yüksek sağlık kurulu ..şimdide iş buldum işte vergi indirimi almadım normal malulen emekli olmaya çalışıyorum 1830 günüm var ilk işe başladığımda zaten özürlü stadüde deyildim 2004 te aldım sonra özürlü stadüsünde çalıştım ........ korkum şu sonuç ankaradan ne çıkıcak olumlu olursa ssklı çalışırsam sorun çıkmasın ama olumlu olucaksada mecbur artık vergi indirimi alıcam ilerde

4 ay bagkur ödedim sonra ssklı çalıştım ondan sonra çıkışımı alıp ssk ya malulen emeklilik başvurusu yaptım sonra hastaneye sevk çıktı ve sonra evraklarımı teslim ettim red geldi %60 altındadır diye .. sonra bu karara itiraz ettim şimdide bekliyorum ankara yüksek kuruluna girecek rapor şimdi çalışırsam sigortalı ve ankaradan inş olumlu sonuçlanırsa kabul edilirse birde sigortalıyım diye red çıkarmı .... zaten genede olumsuz olursa artık 3600 tamamlamaya çalışıcam ilerde vergi indirimi alıcam ama malulen emekli olmaya çalışıyorum şu anda .... bir işte çalışmayıp ankaradan çıkıcak sonucu bekliyimmi yoksa çalışsamda şu anda sonucu etkilemezmi

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sakın resmi evrak üzerinde çalışan olmayınız yoksa malulen emeklilik talebiniz askıya alınır.Kayıt dışı çalışabilirsiniz bu arada?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon