Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    14:14
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    anladım ilker bey teşekkürler o zaman sonucu bekliycem itiraz sonucumu inş olumlu olur

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1 05.09.2011 izmir sgim konak sgm emeklilik servisi-2 elden sevk edilmek üzere işlendi
    2 05.09.2011 izmir sgim konak sgm emeklilik servisi-2 zimmetten çıkarıldı
    3 26.09.2011 izmir sgim konak sgm destek hizmetleri-2(giden evrak) servisi elden sevk edilmek üzere işlendi
    4 26.09.2011 izmir sgim konak sgm destek hizmetleri-2(giden evrak) servisi zimmetten çıkarıldı
    5 26.09.2011 genel sağlık sigortası genel müdürlüğü gelen evrak servisi ö.kargo ile gön. üzere işlendi
    6 27.09.2011 genel sağlık sigortası genel müdürlüğü gelen evrak servisi zimmetten çıkarıldı
    7 30.09.2011 maluliyet ve sağlık kurulları d.b. Evrak servisi elden sevk edilmek üzere işlendi
    8 30.09.2011 maluliyet ve sağlık kurulları d.b. Evrak servisi zimmetten çıkarıldı
    9 30.09.2011 yüksek sağlık kurulu şb. Md. özet karar servisi elden sevk edilmek üzere işlendi
    10 30.09.2011 yüksek sağlık kurulu şb. Md. özet karar servisi zimmetten çıkarıldı
    11 14.10.2011 yüksek sağlık kurulu şb. Md. Giden evrak servisi elden sevk edilmek üzere işlendi
    12 14.10.2011 yüksek sağlık kurulu şb. Md. Giden evrak servisi zimmetten çıkarıldı
    13 20.10.2011 destek hizmetleri d.b. Evrak işlemler servisi elden sevk edilmek üzere işlendi
    14 20.10.2011 destek hizmetleri d.b. Evrak işlemler servisi zimmetten çıkarıldı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Tahmin ediyorum bir sonuç yazısı adresinize ulaşacak bugünlerde.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım olumsuz olucak gibi sitede buşekildegörünyr sayın oturan boğa sizcede olumsuz gibimi görünüyor
    14 20.10.2011 DESTEK HİZMETLERİ D.B. EVRAK İŞLEMLER SERVİSİ ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    15 21.10.2011 İZMİR SGİM KONAK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1(GELEN EVRAK) SERVİSİ Ö.KARGO İLE GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
    16 21.10.2011 İZMİR SGİM KONAK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1(GELEN EVRAK) SERVİSİ ZİMMETTEN ÇIKARILDI

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bilemiyorum ki... Hala gelmedi mi evrak?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

%80 raporum vardı malulen emeklilik talebimiz %60 altındadır diye red edildi itiraz ettik gene ankaradan red geldi şimdi dava açmak istiyorum ama nasıl yapıcağımı hiç bilmiyorum hangi mahkemeye dava açmalıyım ve hangi dilekçeyle lütfen yardımcı olun ayrıca bir avukat tutucak maddi durumum mağlesef yok kendi imkanlarımla nasıl yapabilirim bunu

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Durumunuzu genel itibarı ile açarsanı kaç yıl sigorta yaş prim günü gibi belki de 5510/28.maddeden emekli olabilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yaşadığınız yerdeki baroya gidin ve dava açmak için avukat yardımı talep edin. 30 gün içinde red kararına karşı dava açmalısınız...
    Bugün sakatlık oranı cetveli'ne göre %60 ve üzerinde rapor alabilmişseniz, malulen emekli edilmemeniz kanun dışı bir karardır.

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kalp rahatsızlığımdan %50 raporum vardı 1 senedir psikiyatri tedavi görüyordum doktorum heyete soktu şimdi ise gene kalp hastalığım ve psikotik tanısıyla iş göremez raporu verilicek bana.....bu durumda malulen emekliliğim olabilirmi iki hastalıktan 1880 günüm var 14 yıllık sigortalıyım

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

2 farklı hastalıktan malulen emekli olmak zor ama şu linkte arkadaşlar dava konusu yapmış ve kazanmış sizde malulen emekli olmak için kuruma müracaat ediniz kurum ret eder sizde dava açarak hakkınızı alırsınız..
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim ilk işegirdiğimde normalçalıştım yani özürlü raporum yoktu 1997 de ilk girişim var 2007 de aldım ilk raporumu

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

O zaman süreci başlatın ilk olarak SGK ya malulen emekli olmak için müracaat edin ve yetkili hastaneye sevk alın..

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet haftaya başburu yapıcağım inş olumlu sonuçlanır çalışamıyorumda zaten

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

En son sigortalılık hangi statüde ise, malulen emeklilik işlemleri de o statüde yapılır.
    Hastanenin verdiği/vereceği rapordaki % 60 ve üzerindeki rapora karşın sgk "malul değilsin" diye malulen emekliliği reddederse, yukarıda bağlantıda aktarılan yargıtay kararına istinaden derhal dava açın. Çok çok büyük olasılıkla dava süreci sonunda malulen emeklilik hakkınızı kazanırsınız.

Not: Bence davayı bir avukat eliyle açın. Küçük hatalar nedeniyle dava sürecinde hak kaybı yaşama riskini almaya değmez.

Üye
    alperen222 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilk başvuru yaptığımda yüzde 90 raporla başvuru yaptım yüzde 55 kalp yüzde 80 şizofren rahatsızlığı ile toplamı yüzde 90 denildi vergi indirimi aldım fakat çalışamıyorum hastalıklarımdan dolayı malulen emeklilik başvurusu yaptım izmirde tepecik eğitim hastanesine sevk etti sgk rapor aldım sonra sgk red etti %60 altındadır diye tekrar başvuru yaptım bozyaka araştırma hastanesine sevk etti ordanda iki hastalıktan aynısını aldım ve gene red etti sonra tekrar itiraz ettim manisa ruh sinir hastanesine sevk ettiler ordanda yatırmadan bir rapor verdiler hayatını çalışarak kazanabilir diye ve sgk ise gene red etti %60 ın altındadır diye belge verdiler şimdide itiraz etim yüksek sağlık kuruluna gidicek evrak orası bakıcak ama memurlar dediki ümitlenme diye nedir şimdiki durum ne yapmalıyım ne çalışabiliyorum nede birşey kaldım öylece ortada neden iki hastalığımdan karar vermiyorlar direkt red ediyorlar ne yapıcam ben cevap verecek arkdaşlara şimdiden çok saolsunlar

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon