Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kibele Avatarı

Gerçek Adı
    gülçin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %40 oranında engelimle işe girmiştim. 1,5 yıl sonra vergi indirimi olsun diye başvurumda %51 aldım. hastalığım sürekli ilerliyor. üç ay önce malülen emekliliğe başvurdum. gelen cevap: işe engelli olarak girdiğiniz için malulen emekli olamazsınız oldu.

ben şöyle biliyorum; %60 ve üstü ile işe girilirse emekli olunmuyoor. ben %40ile girdim.

şimdi benim ne yapmam gerekiyor.

Üye
    murattı_34 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    04.11-2011
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanırım 2.kez aldığınız oran en az %60 olmalıdı ki ancak bu şekilde malulen emekliliğe ayrılabilirdiniz. 3. dereceden 2. dereyece kadar ilerlemiş olduğundan varsayılarak malulen emekli ediliniyor bildiğim kadarıyla. yani %40 & %50 aynı şeyi ifade eder.

Üye
    kibele Avatarı

Gerçek Adı
    gülçin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat bey;ilk olarak onu sordum,o yüzden değil. zaten çalışabilirken almıştım. hastalık bu şekilde ilerledi.
    vergi indirimi alalı 3yıl oldu.

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bakıma muhtaclık dere cesindeyse 1800gün den emekli olursunuz sene şartını aramazlar fakat siz engeli olarak başladıgınız için ka bul etmemişler dir

Üye
    kibele Avatarı

Gerçek Adı
    gülçin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN 3 derece engelli olarak başladım. çok araştırdım,hatta sitede de gördüm. derece olarak 3den başlayan biri derece artıyorsa emekli olabilir diye.
    sanırım itiraz etme hakkım var.
    bu şekilde süreç yaşayan,itiraz edenlerden fikir almam lazım.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

%40 rapor oranı İlk işe başladığınıza göre ve ilerleyen yıllarda hastalığınız da ilerleme gösterdiğinden dolayı şuan da %60 oranında rapor alıyor iseniz malulen emekli olmak için kuruma müracaat edebilirsiniz..
    Kurumdaki memur sizin malulen emeklilik talebinizi değerlendirmeye almaz ise o zaman bir üste şefe oda almaz ise müdüre gidin ve hala sonuç alamaz iseniz ilgili kişileri valilike şikayet edin..

Üye
    kibele Avatarı

Gerçek Adı
    gülçin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben eksik bilgi verdim sanırım. ben evrakları hazırlayıp verdim. çeşitli evrelerden geçtikten sonra başvurum ankara sgk ya gitmişti.
    yaklaşık 2,5 ay sonra ,ankaradan gelen sonuç: işe başlarken engelli olduğuz için malülen emekli olmazsınız diyor. ankara sgk dan gelen sonuç yazısı bu şekilde

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

%40 ile başlansa dahi daha sonra oran maluliyeti gerektirecek %60'In üzerine çıkarsa, malulen emekli olurusnuz.

Yapmanız gereken şey red kararına karşılık derhal dava açmaktır. Lehte belki yüzlerce dava vardır ve daha da önemlisi çok net bir Yargıtay kararı da mevcuttur (2. madde): http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kibele Avatarı

Gerçek Adı
    gülçin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ediyorum. evet dava açacağım. gelişmeler hakkında bilgi yazarım.
    sanırım tekrar bi 3-4 ay beklemek gerekecek.
    şimdi sürekli iş göremezlikle ilgili başvuruda yapacağım. sanırım bi sıkıntı doğurmaz.
    tekrar teşekkürler

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

kibele
    hanım sonuçları bizlede paylaşırsanız memnun oluruz bizde bilgi sahibi olmuş oluruz

Üye
    poliyana Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malulen emeklılık ile 1800 gunden calısamaz raporu alıp emeklı olmak farklı şey eger arkadasımız çalısamaz raporu alsaydı 1800 gun ile emeklı olurdu ama çalısa bıldıgı için raporuda %40 görduklerı için bu kişi calısabılır raporu verıp pirimini doldurup 20 senede emeklı olursun malulen benım raporum %81 ve emeklı yapmıyorlar dış görunüşe bakıp 2 sene ugrastım 2017 yılında malulen emeklı olacam yasımı beklıycem

Üye
    kibele Avatarı

Gerçek Adı
    gülçin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mutlaka gelişmeler hakkında bilgi veririm.

sayın poliyana,işe girerken %40 ile girdim. aradan çok yıl geçti. hastalığım ilerledi. malülen emeklilik şartlarının hepsini taşıyorum. şimdi dava açacağım. öyle.
    ilginiz için teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Mert, kim hangi gerekçeyle sizi %81 raporla emekli etmiyor? Lütfen konuyu/sorunuzu bu foruma yeni bir başlık açarak yazar mısınız...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    soyer Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    09:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildigim kadarıyla sigorta girisiniz rapordan önce olursa emekli olmanız icin 3600 gün ve 15 sene oncesinden baslamıs sigorta gerekli ama
    önce rapor arkasından iş girişi olur ise ozaman emekli olmak daha zor şartlar gerektiriyor raporunuzun emekliliğe pek bir katkısı olmuyor

%40 tan %51 ilerlemeside onemli degil rahatsızlıgınızın %40 ile %59 arası aynı degerlendiriliyor 60 ve 80 arası farklı degelendiriliyor

Üye
    yakısıklı14 Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    00:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya arkadaslar bu sgk cok garıp ve sacmaa bır kurum.ınsanlar sankı olmamıs bır seyı olmus gıbı gosterıyorda ondan sgk ya emeklılıge sıgınıyorlar.engeller ortadaken bunu yokusa surmek yada sacma sapan bır cevap vermek cok yanlıs gelıyor bana.halbukı bu ve buna emsal teskıl edebılcek bır suru karar ve durum var degıl mı sgk da.hıc kımse anlayıs ve yrd ıcınde degıl sadece bu ısı ne kdr baltalarım dusuncesının pesınde.ben bu durumu ıbretle ızlıyorum keske elımızden gelen bırsey olabılse cok yazık valla

Sayfa 1 / 2 12 SonSon