Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    d.colak Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    04.01-2012
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben 1966 doğumluyum
    15.04.1985 SSK başlangıcım var
    10.10.2010 yılında kalpten bay-pass ameliyatı oldum. İki damarım değişti. Emeklilik için müracat ettim.
    Benden rapor istediler. Ameliyat olduğum hastaneden % 50 rapor verdiler. Bu rapor olmaz dediler başka bir hastaneye sevk ettiler. O hastaneden de %50 rapor aldım. 2 ay geçti bana o hastanede olmaz dediler bu sefer hakem hastane olarak başka bir hastaneye sevk ettiler. Bu hastaneden de efor yüzde ellisekiz, yüzde otuz çalışamaz ve balthazard iki olarak rapor verdiler.
    Bu rapora göre emekli olabilir miyim?

Ameliyattan sonra hayat çok zorlaştı eskisi gibi yürüyemiyor hatta yatarken bile yoruluyorum ameliyat olanlar bilir eğer emekli olamazsam ne yapacağımı bilemiyorum

bir cevap yazarsanız çok sevinirim. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malülen olamassınız sadece vergi indiri alabilirseniz bu raporla hemen emekli olabilrsiniz yalnız priminiz felan yetiyorsa

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Dursun bey;
    Malulen emeklilik için müracaat etmişseniz malulen emekli olamazsınız malulen emeklilik için %60 ve üzerinde raporunuz olmalı.Siz erken emekli olursunuz..
    İzlemeniz gerek yol ise ..
    Çalışıyor iseniz iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak Maliyeye (mükellef hizmetler birimine) vergi ind.hakkı için müracaat etmek olacak,bu hakkı kazandığınız vakit engellilere tanınan erken emeklilik hakkından faydalanarak erken emekli olacaksınız...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Defterdarlıktan %40 ve üzeri sakatlık indirimi elde ederseniz, prim toplamınız 3600 ve üzeri ise, malulen değil, erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.

http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Yaşlılık emekliliği malulen emeklilikten avantajlıdır... Emekli maaşınızı alırken aynı zamanda çalışmak istediğinizde bunu yapabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    d.colak Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    04.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.
    Öncelikle aydınlatıcı bilgilerinizden ötürü teşekkür ederim.

Ödenmiş prim gün sayım 4200 gündür. Ben Ankara defterdarlığına vergi indirimi için müracaat ettim. Sizi bahsettiğim raporlar defterdarlığa gitti. Sadece son hastaneden aldığım yukarıda da belirttiğim gibi Hakem hastane olan hastane raporum gitmedi. O raporda da %30 çalışamaz efor %58 baldhazard 2 olarak bir rapor verdiler. Buna göre indirim alabilirmiyim?

Aynı zamanda SGK'ya emeklilik için müracaat ettim. Oradan da benden askerlik günümü belirten bir belge ve var ise özürlü veya vergi indirim formu gibi evrak istediler. Bende defterdarlığa müracaat ederek gerekli prosedürü 31.03.2011 tarihinde başlattım. Defterdarlıktan indirim alabilmem için çalışıyor olarak gözükmemin gerektiği söylediler. Bende bir arkadaşa rica ederek sigortamı orada çalışıyor olarak gözüküyorum. Bu durumda emekli olabilir miyim?

Hepinize şimdiden teşekkür ederim. Sağlıklı günler.

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çalışıyor gözüküp vergi indirimi için tekrar defdarlıga müracat edeceksiniz ve hastaneye sevkinizi istiyecek siniz %40ve üzeri defterdarlıktan rapor aldıgınız zaman sğk muna müracat edip emekliliginizi istiyeceksiniz buda şimdi yarın başlasanız enaz deftarlıktan gelmesi 3 ay gibi bi zaman alır 1 ayda sğk mu yani bügün başlasanız 4 ayda halledersiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Üzgünüm, "30 çalışamaz efor %58 baldhazard 2" ifadesinden bir şey anlamadım.

Vergi indirim için başvurdunuz, artık sigortalı çalışmanıza gerek yok... Başvuru sonucunuz o işyerine iletilecektir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    d.colak Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    04.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim...

Üye
    d.colak Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    04.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba

Arkadaşlar tam teşekküllü devlet hastanesinden % 50 rapor aldım. ve defterdarlığa verdim, ordan da maliyeye gitmiş evrağım maliye hastanenin verdiği raporun açıklamasını yetersiz bulmuş, ve beni başka bir devlet hastanesine hakem hastane olarak sevkimi yapmışlar
    bende o hastahaneye gittim ve oradanda bana % 30 rapor verdiler

bu sonuca göre indirim almam ve emekli olmam mümkün değil, ancak ben bu sonuca itiraz edebilir miyim
    itiraz edersem hangi merciya nasıl bir dilekce yazmam gerekiyor konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

hepinize sağlıklı günler dilerim.saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İl sağlık müdürlüğü'ne gidip, zz hastanesinden xx tarihinde verilen rapora itiraz etmek istediğinizi söyleyeceksiniz. Sizi bir hakem hastanesine sevk edecekler...

Üye
    d.colak Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    04.01-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

değişik hastahanelerden P rapor aldım maliye itiraz etti başka hastahaneye gönderdi orası bana 0 rapor verdi bende İl Sağlık müdürlüğüne itirazda bulundum orasıda başka bir devlet hastanesini hakem hastahane olarak gönderdi oradanda P rapor aldım daha önce raporlar direk gerekli mercilere gidiyordu şimdi bana verilen bu raporla nereye müracaat edeceğimi bilmiyorum Maliyeyemi gideceğim Deftardarlığamı yoksa il sağlık müdürlüğünemi bilemiyorum konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

ayrıca emeklilik için ssk ya 1.4.2011 de müracaat ettim orasıda benden indirim yazısı istedi

ssk başlangıcı 15.04.1985 ve toplamda 4200 gün prim yatmış

bana bir yol çizerseniz çokmemnun olurum.

saygılarımla herkeze sağlıklı günler dlerim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maliye sevki söz konusu olduğuna göre, o süreç sonunda aldığınız hakem hastanesi raporunu defterdarlığa götürmeniz gerek. Ben böyle anladım...

Not: İl sağlık müdürlüğü size bir kopya rapor verirken, aynı zamanda bir nüshayı da defterdarlığa (ya da rapor sürecini neresi başlatmışsa oraya) gönderir. Bu konuyu il sağlık müdürlüğüne sorup öğrenin bence.