Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meraba arkadaşlar

bende kronik böbrek yetmezliği var. 1800 günü doldurdum heyete girdim yüzde 60 dediler.
    şu an çalışmıyorum 2 hafta oldu dilekceyi vereli internetden gözükmüyor
    aceba bu şartlarda maaş balanır mı ne zaman nerden belli olur na kadar maaş balanır

sskya telefon açtım daha bişey yok dediler ne yapmam lazım

cevabınızı bekliyorum teşekürler

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hiç bir şey yapmana gerek yok Mehmet bekleyeceksin evraklar Ankara'ya gidecek orada incelenecek ve size cevap verilecek.Şuan için beklemekten başka çare yok..

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki sizce buşartlarda maaş balanırmı

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Raporunuzu göndermişsiniz maaş bağlanıp bağlanmayacağını artık SGK karar verecek...

Üye
    ismet39 Avatarı

Gerçek Adı
    İsmet
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    14:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başvurduğun SGK İl Müdürlüğü Hastaneden verilen raporu Bölge Sağlık Kuruluna gönderiyor. Bölge Sağlık kurulu raporu yeterli görürse emekli oluyorsun.Eğer yeterli görmezse daha büyük bir hastaneden kendi istediği şeyleride yazarak yeni bir rapor istiyor.Bunun sonucunda %60 üzeri rapor alırsan sana SGK posta ile emekliliğe hak kazandın, maaş tahsisinde bulunmak için müracaat et konulu bir yazı gönderiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bir de şuradan bilgi edinmeyi deneyin:
    Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 207 88 66-67
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş meraba ben hiç cevap alamıyorum bana bi yardımcı olun emekli olup olmadığımı örenemiyorum

böbrek yetmezliğinden yüzde 60 dediler başka hiç bir bilgim yok lütfen biraz yardımcı olun ceva bınızı bekli yorum allah razı olsun

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

bu bilgiyi almak için bulunduğunuz şehirdeki size en yakın sgk binasına gidebilirsiniz artık 3. şahıslar tc kimlik ile bakamıyor diye biliyorum e-devlet şifresi nedeni ile

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yukarıdaki telefonları arayarak bilgi edinmeyi de deneyebilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ramazan79 Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet bey merhaba böbrek yetmezliği dediğinize göre diyalizemi giriyorsunuz? eğer giriyorsanız rapor oranında bir yanlışlık var %90 olması gerekiyor sgk nın yönlendirmesiylemi rapor başvurusunda bulundunuz.?

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet sgk yönlendirdi şu an da diyalize girmiyorum ben 1800 günü doldurdum sgk ya gittim hastaneye gönderdi tahliller yapıldı heyete girdim orda yüzde 60 dediler ben konuştuk larını diyorum
    1997 de amelliyat oldum damar tıkanık diye böbre in biride çalışmıyormuş asker gittim ama yapamadım d 44 askerli e elverişli deil dediler ordada heyete girdim kronik böbrek yetmezliği dediler şu anda iyiyim sadece bacaklarım şiş dokdor öylededi bide dokdorlar çok şaşırdılar sen budurum da nasıl diyalize girmiyorsun diye kurban oluyum allaha allah hepimizi kurtarsın arkadaşlar belki rapor yüzde 90 dır bilmiyorum halen örenemedim teşekürler arkadaşlar cevabı bekliyorum

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım çok acele ediyorsun öncelikle evrağın bölge sağlık kuruluna gidecek ve oradan cevap sgk il müdürlüğüne gelecek sen ara sıra tabii ki sürekli arama sgk kayseri il müdürlüğü emeklilik servisini arayarak bilgi almaya çalış sabır

bülent bey o numara ankara maluliyet ve sağlık kurulları daire başkanlığının numarası idi (312 207 88 66-67) ama artık bakmıyorlar 10 gündür arıyorum ama cevap veren yok hatta bu konuyu bimere şikayet ettim.
    Ayrıca henüz arkadaşın evrakları bölge sağlık kurulunda bildiğim kadarı ile

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş lar dilekcem ret geldi şöyle yazıyor "çalışma gücünüzün yüze 60 ını kaybetmediğiniz anlaşılmış olup malüliyet aylık talebiniz ret edildi" diye evrak geldi

ben şimdi neyapmam lazım
    bi de benim çalışmam lazım işkurğa gitsem olur mu
    arkadaşlar mesleim şöför ona da mı rapor isterler ssk ya gittim 6 ay sonra gel dediler allah razı olsun cevabınızı bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Derhal dava açın... Kanun çok net olarak "%60" oranını zikrediyor ve sakatlık oranı cetveli'nde de nakil sonrası verilen oran %70'dir. Bence davayı yüzde yüz kazanırsınız...

Şu Yargıtay kararı da önemli: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben nakil olmadım yine dava aç sam olurmu amelliyat olduğum evrak larım duruyor onlarla olurmu yüzde 60 değilsin diyorlar gelen kağıda göre ben neyapıyım

Sayfa 1 / 3 123 SonSon