Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sakatlık oranı cetveli'ne göre %60 ve üzeri rapor verilmesi gerektiğinden emin olun... Eminseniz, o zaman yukarıda aktardığım şekilde red kararına karşı dava açın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporun yüzde kaç olduğu nerden örene bilirim ret verdilerya onu

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yeniden itiraz edin raporunuzun yüksek kurula gönderilmesini isteyin eğer ordan da red gelirse dava açmaktan başka çareniz kalmaz

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş lar bana rapor yüzde kaç verdiğini nerden örenirim ve salık bakan lığına mı gideceğim vallaha ben bu işleri hiç bilmiyorum kusura bakmayın hakkını zı helal edin benim şu anda raporum yüzde kaç bilmiyorum ssk ya vardım yeni ret gelmiş dedi 6 ay sonragel tekrar doktora sevk ediyim dedi başka bişey demediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Malulen emeklilikte rapora oran yazılmaz. Dolayısıyla o raporu bulsanız da öğrenemezsiniz oranı.

sakatlık oranı cetveli'nde geçerli olan oranlar şu şekildedir:

Diyaliz tedavisi gerektirmeyen Kronik BöbrekYetmezliği
    a)Kreatinin Klerensi 50-65 ml/dakika %20
    b)Kreatinin Klerensi 40-49 ml/dakika %40
    c) Kreatinin Klerensi 25-39 ml/dakika %60

Diyaliz tedavisi gerektiren Kronik BöbrekYetmezliği %90
    Renal Transplant %70
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar benim malülen emeklilik ret gelmişti yüzde 60 olmadığından bende şimdi hastaneye gittim nefrolojide 2 günyattım tahliller yapıldı ve çıktım özürlü raporuna başvurdum heyete girdim yüzde 80 verdiler şimdi raporum elimde ben şimdi malülen emekli olabilirmiyim 1830 günüm var olursam buraporla nereye başvuruyum ve ilk dilek cem dikkate alınırmı ssk 6 ay sonra başvurur sun demişti allah razı olsun cevabınızı bekliyorum.....

Üye
    liman54 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    09:22
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende % 40 böbreklerden raporlu olarak işe başladım.şuan 6 yıllık sgk lıyım ve eğer rapor alırsam % 60 veriyorlar bende sizinle aynı durumdayım yani 10 yıl sigortalılık süresi doldurduğumda malulen emeklilikte sorun yaşayacam.ama benim eşim hukuk börosunda çalışıyor.iş mahkemelerine bakıyorlar .emekli olursan ama mahkemede uğraşırız dedi yani aslında olmak istemiyorum ama o günkü şartlar neyi gerektirir bilemem tabiki.

bu gelişmelerle ilgili banada bilgi verirseniz sevinirim.sormak istediğiniz birşey olursada elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

saygılarımla

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar malülen emeklilik ret gelmişti benimki yüzde 60 olmadığından diye bende hastaneye gittim tahliller yapıldı 2 gün nefrolojide yattım ve heyetegirdim özürlülük raporu için oda yüzde 80 verdiler rapor şuan da elimde tekrar başvursam emekli olurmuyum ssk ya

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

%60'ın üzerinde rapor aldığınızda mahkeme yoluyla malulen emekli olabilirsiniz. Dayanacağınız içtihat kararı: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html

Malulen emeklilik başvurunuz reddedildiğinde bu red kararına karşılık dava açacak, yukarıdaki kararı emsal gösrtereek ememkli olacaksınız

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim emeklilik ret gelmişti ben de itiraz ettim yüksek kurulda değerlendirilsin diye dilekce yazdım aceba ordanda mı ret gelir raporun yüzde kaç olduğunu söylemiyorlar özürlülük raporum yüzde 80 o rapor sayılmazdiyorlar lütfen bilgisi olan arkadaş sizden bu konu da yardımbekliyorum hepinizden allahrazı olsun emekli olma ihtimalim varmı sizce ....

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet ben nakiliyim bende araştırıyorum dialize girene yüzde 90 nakiliye 70 veriliyor senin daha önçe almış oldun rabor varmı yüzde 60 dan aşagı itaraz< edip hakem hastanesin den tekrar robor alırsın bide 1800 * 10 yıl ssk lı olman lazım mış
    bende evrakları verdim çevap beklemekteyim

Üye
    kevın Avatarı

Son Giriş
    26.04-2014
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım aynı sorun bende de var banada ret verdiler. bende kby yim. dava açtım 1.5 yıl oldu davam devam ediyor dava sonucunu bütün arkadaşlara ve bu platformda yayınlayacam... dava açabilirsin... ben açtım hakim tarafsız bir hastaneye gönderiyor ...

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hüseyin kardeş benim günüm tamam özürlü raporum var yüzde 80 bu rapor olmaz diyorlar biz sevk edece iz diyorlar ve sevk ettiler oda yüzde 60 olmadığınız tespit edildi diye retgeldi ben de itiraz ettim yüksek kurul da değerlendirilsindiye bil miyorum ordan nasıl gelir .

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet3879 rumuzlu arkadaş itirazı ne zaman yaptın giden evrağın numarasını öğrenip raporunun gidiş tarihinden 15-20 gün sonra 312 207 88 69 nolu telefondan sorabilirsin

Üye
    mehmet3879 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm arkadaşlar uzun zamandır giremiyordum siteye benim emeklilik dilekçem ret gelmişti bende itiraz etmiştim

evağım ankaraya gitmişti ve şimdi orda işi bitmiş kayseriye göndermişler ve telefon açtım birşeydemiyorlar

ankara dosya numaranı verdi ordan ören dedi ama söylemiyorlar size yazı gelecek diyorlar arkadaşlar bukonuda bilgisi olan varsa yardımcı olurmusunuz sizce maaşım bağlanırmı 1.5. ay oldu ret de bukadar sürermi cevabınızı bekliyorum böbrek tetmezliği allah razıolsun

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon