Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    09:01
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturanboğa benim 2005 ssk girişim var şu an 820 gün primim var karaciger nakli oldum + tip I dm var %82 agır özürlü raporum mevcut askerlik yapmadım muaf ne zaman emekli olabilirim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

%82 raporunuz ile 1 derece vergi ind.hakkı alır iseniz 15 yıl 3600 güne tabi olursunuz.
    .../.../2005 +15 : .../.../2020 yılında emekli olursunuz..

Ayrıca 2005 yılında ilk ssk lı olduğunuz tarihte sağlam olarak işe başladıysanız prim sürenizi ve yıl şartınızı yerine getirdiğiniz vakit kuruma malulen emekli olmak için müracaat edebilirsiniz..
    Malulen emekli olmak için 10 yıl 1800 prim şartı vardır.bakıma muhtaçlık söz konusu ise süre şartı aranmaz..

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben henüz vergi indirimi yaptırmadın ilk şe girdiğim zaman işkurdan özürlü kadrosunda girmiştim özürlü sayılailmek için vergi inidirmi yaptırmak şartmı?b

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Özürlü işe girmek için iş kur kaydınız yeterlidir ve vergi ind.hakkına gerek yok,Ama erken emeklilik hakkından faydalanmak istiyor isen vergi ind.hakkı almam şart.
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Karaciğer naklini ilk sigortalı olduğunuz tarihten önce mi oldunuz yoksa sonra mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karaciğer naklini 11.10.2006 da oldum ilk işe girdiğim tarih 2005 yalnız işe girdiğim zamanda karaciğer rahatsızlığım vardı. wilson sirozu.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bu durumda nakli için verilecek %70 raporla -10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün primle- malulen emekli olabilirsiniz.

Eğer sgk "yok, nakil maluliyeti gerektiren bir durum değil" derse, şu Yargıtay kararı sizi emekli etmelerini sağlar: http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler cevabınız için o zaman benim ikl işe giriş tarhim 17.11.2005 850 gün prim var 950 gün prime ihtiyacım var 17.11.2015 tarihinde emekli oluyorum ALLAHIM NASİP EDERSE

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Askerlik yaptın mı?

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır askerlik yapmadım.muaf

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

O zaman yukarıda yazdığım şartlar geçerlidir...

Askerlik yapmış olsaydın, borçlanma yapıp hem günü öne almak hem de prime ekletmek mümkündü. Onun için sordum...

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benim sorum ben 1985 doğumlu %82 Karaciğer nakilli ve Tip 1 diyabet hastası engelliyim.ben 5 yaşında iken wilson adında bir rahatsızlık ile tanıştım.daha sonra wilson siroza çevirdi.ve nakil oldum.ilk işe 17.11.2005 tarihinde girdim işkur tarafından engelli olarak işe yerleştirildim.ilk işe girdiğim zaman özür oranım %80 idi.ve wilson ve tip 1 diyabet tanısı ile aldım bu raporu.daha sonra durumum kötüleşti ve karaciğer nakli oldum.karaciğer nakli olduğum tarihte.11.10.2006 şu an 1715 gün sgk prim gün sayım var.ankara vergi indirimi için müracaat ettim ve ankaradanda rapor %82 oldu.ben bu yeni çıkan malül emekliği genişletilmesi kapsamında ne zaman emekli olurum ne yapmam lazım herhan bir şart varmı teşekkür ederim.

Üye
    veda Avatarı

Son Giriş
    17.11-2015
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ezel sen ilk işe girişte engelli statüsünden girdigin için zannedersem malülen emekli olamıyorsun 3600+15 yıl zannedersem konuya vakıf olanlarda cevap vericeklerdir

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben işe girdiğim zaman rapor oranım %80 idi vergi indirimi almamıştım ve wilson+tip 1 diyabetten idi raparum henüz karaciğer nakli olmuş değildim.karaciğer naklini işe girdiğim tarihen sonra oldum.

Üye
    veda Avatarı

Son Giriş
    17.11-2015
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ezel hiç farketmiyor onlar sadece senin ilk işe girişindeki durumun nedir ona bakıyorlar bu sayfadaki doktorum adlı arkadaşta işe girerken bi problemi olmadıgı halde yinede red geldi ilk işe girdiginde %60 ın altında bi oranın olsaydı ve sonrasında yükselseydi belki olabilirdi diye düşünüyorum

Sayfa 1 / 2 12 SonSon