Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    (Mustafa BAYKARA) Avatarı

Son Giriş
    30.05-2011
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyigünler oturanboğa kardeşim ben mustafa baykara 1986 dan 1996 ya kadar bağkur 1996 dan sonra
    memuriyete başladım halen memurum askerlikten çürüğe ayırıldım ayrıca memuriyete başlamadan önce %40 raporumu almıştım ayrıca ankra numne hastanesinden %50 rapor aldım veyine vergi indirimi iş görmezlik raporum %50
    ben gaziantep ptt den çalışıyorum
    2009 da isteğim üzerine kurumuma beni emekliye ayırdı sgk sağlık kurulundan 2 ay sonra rapordaki oran bu değil bahanesiyle emeklilik işlemimi iptal ettiler ben de idare mahkemasine dava açtım davayı kazandım temize gönderdiler danıştayda 11 aydır hiç bir haber yok bekliyorum

Not: sayın oturan boğa kardeşim ben şünu öğrenmek istiyorum benim %40 raporuma karıştıklarından dolayı temiz lehime gelmese 8. ayda 25 yılım doluyor 12. ayda da memuriyetten 15 yılım doluyor hani memuriyete başlamadan önce %40 rapor almıştım ya memuriyetten 15. yılım dolunca tekrar aynı raporla emekliliğimi isteyebilir miyim. ben yaştan ikibuçuk yıl yiyorum

saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Mustafa bey, evet, siz her koşulda (ister memur olmadan önce alınan %40 raporunuzla isterseniz emeklilik talebiniz üzerine kurum sevki ile aldığınız raporunuza istinaden) emekli olursunuz. SGK işgüzarlık yapıyor her zaman olduğu gibi...
    5510 sayılı yasanın Geçici 4. maddesinin ilgili fıkrası çok nettir:
    Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce 5434 sayılı Kanun hükümlerine tabi olarak çalışmaya başlamış olup, çalışmaya başlamadan önce ilgili mevzuatına göre alınmış ve en az % 40 oranında özürlü olduklarını gösterir sağlık kurulu raporu bulunanlar ile en az % 40 oranında doğuştan özürlü olduklarını belgeleyenlerden aylık talep tarihinde bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının C bendi kapsamında sigortalı olanlara; en az 5400 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş ya da emekli keseneği ödenmiş olması kaydıyla, istekleri halinde bu madde hükümleri esas alınarak yaşlılık aylığı bağlanır.
    Ancak çalışmaya başladıktan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usûlüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî belgelerin incelenmesi sonucu, Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının;
    a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
    gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla, haklarında bu fıkra hükümleri uygulanır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Son Giriş
    30.05-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saygı değer kardeşim Bülent bey ve saygıdeğer arkadaşlarım; benim öğrenmek istediğim eğer danıştayda gelecek sonuç lehime gelmezse benim 8.ayda 25.yılım 12.ayda da memuriyetimde 15. yılını dolduruyor yani aynı raporla tekrar geçici 4.madeye göre emekliliğe müraacat edebilirmiyim emekli ola bilirmiyim.
    Not:Bülent bey ve arkadaşlar; benim öğrenmek istediğim raporun geçerliliğinin davam edip etmediği.Saygılarımı önemle sunuyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Elinizdeki rapor sizi emekli edecektir. Yargı kararı da lehinize olacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Son Giriş
    30.05-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok teşekkürler ve saygılar.
    Sizi T.B.M.M'de görmek istiyoruz...